Network Dolandırılma Vakası

riviathebest

Yeni üye
29 Ağu 2023
3
0
Arkadaşlar bu konuda cidden yardımınıza ihtiyacım var ne yapacağımı bilmiyorum durum savcılığa teslim edildi ama uğraşacaklarını da düşünmüyorum. Dün saat 14.30 sıraları babamı bir numara aramış halkbank güvenlik departmanı adı altında, kadın hesabınıza farklı cihazlardan giriş yapılmış ve kredi talebinde bulunulmuş acilen güvenliğini sağlamamız gerekli demiş, babamın da dalgınlığına denk gelmiş işlerinin yoğun olduğu zamanlar. Kadın teamviewer yüklemesini istemiş daha sonrasında internet bankacılığını açtırmış ve hesaptaki tüm parayı çekmiş üzerine de 10 bin tl kredi çekmiş. babam durumun farkına varınca karakola gitmiş suç duyurusunda bulunmuş tutanak tutmuşlar vesaire. Söylediklerine göre alınan para da önce akbanka oradan ziraate aktarılmış. yetkililer istese bunu seve seve bulur ama önemseyeceklerini sanmıyorum. yapabileceğim bir şey var mı bu herifi bulabilir miyiz? yardımlarınızı bekliyorum telekkürler..

mit123

Yeni üye
10 Mar 2016
29
10
Siz gerekeni yapmışsınız geri pek fazla birşey kalmamış bundan sonra beklemeniz lazım umarım bulunur gerçi bulunsa bile serbest kalacak pek bi önemi yok para geri gelsin yeter.

riviathebest

Yeni üye
29 Ağu 2023
3
0
Bulunacak merak etme!
Hemde çok hızlı bir şekilde.
umarım bulunur teşekkürler yanıtınız için

Siz gerekeni yapmışsınız geri pek fazla birşey kalmamış bundan sonra beklemeniz lazım umarım bulunur gerçi bulunsa bile serbest kalacak pek bi önemi yok para geri gelsin yeter.
dediğiniz gibi serbest kalmasına yapabileceğimiz bir şey yok umarım geri alırız teşekkürler yanıtınız için

Moderatör tarafında düzenlendi:

CH

Asistan Moderatör
28 Ocak 2019
1,543
10
725
Kaer Morhen
Merhabalar,
Eğer saldırganlar bu işte bilgili ve tecrübeli ise (ki öyle görünüyor) bulunması tahminden bir süre daha uzayabilir, hatta süre uzadığından dosya ile ilgilenilmeyedebilir. Babanızın hesabından çekilen para öncelikle sahte ibana gönderilip ardından kripto olarak dönüştürülüp tekrardan başka hesaplara transfer olup 10 tane evreden geçiyor. Umarım ki bulunup adalete teslim olurlar, aksi takdirde biraz zor görünüyor.

riviathebest

Yeni üye
29 Ağu 2023
3
0
İp adres loglardan her türlü bulunur.Dava süreci biraz uzun sürer ama bulunur gizlemedilerse kendilerini.
tahminen ne kadar sürer sizce
Merhabalar,
Eğer saldırganlar bu işte bilgili ve tecrübeli ise (ki öyle görünüyor) bulunması tahminden bir süre daha uzayabilir, hatta süre uzadığından dosya ile ilgilenilmeyedebilir. Babanızın hesabından çekilen para öncelikle sahte ibana gönderilip ardından kripto olarak dönüştürülüp tekrardan başka hesaplara transfer olup 10 tane evreden geçiyor. Umarım ki bulunup adalete teslim olurlar, aksi takdirde biraz zor görünüyor.
haklısınız kripto evresini düşünmemiştim eğer öyleyse gerçekten işler zorlaşacak gibi

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.