Domain Hakkında Tam Bilgi

Lykinex

Yeni üye
26 May 2024
34
16
Öncelikle Merhaba Değerli TurkHackTeam Üyeleri Ve Moderatörleri
Aklımda Bir Soru Var Diyelim Biz Normal Bir Türk Firmasında Bir Domain Aldık Bu Domaini Diyelimki Hack İçin Kullanıcaz Bu Alan Adında Bir Sıkıntı Çıkarırmı Veya Domain Benim İsmime Kayıtlı Olduğu İçin Beni Bulabilirlermi ?

Howert

Katılımcı Üye
15 Mar 2022
589
222
root@Howert
Aklımda Bir Soru Var Diyelim Biz Normal Bir Türk Firmasında Bir Domain Aldık Bu Domaini Diyelimki Hack İçin Kullanıcaz Bu Alan Adında Bir Sıkıntı Çıkarırmı Veya Domain Benim İsmime Kayıtlı Olduğu İçin Beni Bulabilirlermi ?

Evet kolayca bulurlar büyük bir suç işlersen

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi
27 Kas 2022
1,475
1,179
є.ค♡
Yasadışı bir iş yaparsan rahatlıkla bulurlar.

TheNeferian

Basın&Medya Ekibi
27 Kas 2022
1,475
1,179
є.ค♡
warez forum açmak istiyorum diyelim Türkiyede bu suç oluyor ozaman sıknıtı olur yani Yabancı Bir Firmadan Almam Lazım domaini ozaman
Hosting ve domain hizmetlerini yurtdışından alsan dahi Türkiye de yasa dışı sayılan içerikleri barındırmak yine de yasal sorunlara yol açabilir diye düşünüyorum.

Lykinex

Yeni üye
26 May 2024
34
16
Hosting ve domain hizmetlerini yurtdışından alsan dahi Türkiye de yasa dışı sayılan içerikleri barındırmak yine de yasal sorunlara yol açabilir diye düşünüyorum.
Hosting YurtDışı Kaynaklı Olduğu Zaman Oranın Yasasına Göre İşliyor Diye Biliyorum Bu Yüzden Sorun Çıkmıyor Fakat Domain Konusunu Bende Bilemiyorum Ama Sonuçta Yabancı Bir Şirketten Kendi Biliglerimi Vermeden Aldığım İçin Sorun Olacağını Sanmıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.