Domain nasıl bağlanır

borderlinerpunk

Yeni üye
22 Haz 2020
14
7
almış olduğun domain adresinin yanı sıra birde host almalısın
almış olduğun host içerisine kodlarını yükledikten sonra domaini bağlayacaksın

host satın almak için yine godady kullanabilirsin veya daha ucuza natro gibi sitelerden satın alabilirsin
eğer yapmış olduğun proje önemli ise bilindik hostingleri kullan ve ekstra para ödeyip güvenliğini arttırmanı öneririm
ama normal arkadaş çevresine hava atmak veya kendini geliştirmek için ise ücretsiz hosting sağlayıcı siteleri kullanmanı tavsiye ederim

kısacası
Host, içerisine yazmış olduğumuz kodları yükleyebildiğimiz ağ üzerindeki diğer cihazlarla iletişim kurabilen veya hizmet sunabilen bir uzak sürekli çalışan bilgisayar veya cihazı ifade eder.
Domain, bir internet üzerindeki belirli bir sitesinin adresini tanımlayan ve bu siteye erişimi sağlayan benzersiz bir isim veya adrestir.

sorgulamayın

Katılımcı Üye
12 Kas 2023
260
32
almış olduğun domain adresinin yanı sıra birde host almalısın
almış olduğun host içerisine kodlarını yükledikten sonra domaini bağlayacaksın

host satın almak için yine godady kullanabilirsin veya daha ucuza natro gibi sitelerden satın alabilirsin
eğer yapmış olduğun proje önemli ise bilindik hostingleri kullan ve ekstra para ödeyip güvenliğini arttırmanı öneririm
ama normal arkadaş çevresine hava atmak veya kendini geliştirmek için ise ücretsiz hosting sağlayıcı siteleri kullanmanı tavsiye ederim

kısacası
Host, içerisine yazmış olduğumuz kodları yükleyebildiğimiz ağ üzerindeki diğer cihazlarla iletişim kurabilen veya hizmet sunabilen bir uzak sürekli çalışan bilgisayar veya cihazı ifade eder.
Domain, bir internet üzerindeki belirli bir sitesinin adresini tanımlayan ve bu siteye erişimi sağlayan benzersiz bir isim veya adrestir.
Amacım kendimi geliştirmek ve ucuz birşey arıyorum

borderlinerpunk

Yeni üye
22 Haz 2020
14
7
hostingi yaptım ama kodlarımı nasıl aktarcam
hosting ayarladıysan ftp dosyaları diye bir yer var oranın içerisinde kodlarını yükleyeceksin

ya htdocs klasörü olur yada benzer birşey kodlarını o klasörün içerisine atarsın
yada hiç klasör olmaz direk kodları içine olduğu gibi yüklersin

1. Aşağıdaki resimde gördüğün gibi bir host genel paneli var buradan dosyalar kısmındaki seçeneklerden birisi seni dosya yükleme yerine götürecek benimki çevrimiçi dosya yöneticisi yazan örnek veriyorum

2. içerisine girdiğimde htdocs klasörü görüyorum ve silmiyorum onunda içine giriyorum

3.bu kısımdada direk dosyalarımı olduğu gibi klasöre aktarıyorsun

RichardJackson

Moderasyon Ekibi Çaylak
Godaddy'den satın aldığınız .xyz uzantılı domaini Visual Studio'da yaptığınız siteye bağlamak için:

1. Siteyi Yayınlama:
    • Visual Studio'da "Build" menüsünden "Publish" seçeneğini seçin ve FTP hedefini kullanarak sitenizi yayınlayın.
  2. Godaddy FTP Bilgileri:
    • Godaddy hesabınıza giriş yapın ve "My Products" (Ürünlerim) sayfasından hosting hesabınızın yanındaki "Manage" (Yönet) düğmesine tıklayın.
    • "Settings" (Ayarlar) bölümünden FTP sunucu adresi, kullanıcı adı ve şifresini alın.
  3. FTP ile Bağlantı Kurma:
    • Visual Studio'da FTP bilgilerini girerek bağlantıyı test edin ve "Publish" (Yayınla) düğmesine basarak sitenizi yükleyin.
  4. Domain Yönlendirmesi:
    • Godaddy'de DNS yönetim sayfasına giderek A kayıtlarını hosting sunucunuzun IP adresine yönlendirin.
  5. SSL Sertifikası (Opsiyonel):
    • Güvenlik için bir SSL sertifikası kurabilirsiniz (Godaddy veya Let's Encrypt).

Bu adımlarla domaininizi sitenize bağlayabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.