Yazılım | Programlama Dosyanın Webhook unu değiştirme

15 Mar 2019
128
0
bana arkadaşım bi dosya attı dosyadaki olay açan kişinin hesaabının cookie sini içine girilen

webhook dan discord adresine atıyo ve hesaba girip istediğini yapabiliyosun arkadaşımda bana

dosyayı verdi ama değiştiremedim webhooku bana yardım edebilcek varmı

neden ona sormuyosun derseniz ingilizcem kötü :D

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Şimdi azıcık kavram karmaşası mı oldu? Benim anladığım şu; kurban dosyayı açıyor, o dosyayı açanın bilmemne sosyal medya hesabının webhook'u bir discord chat'ine atılıyor. Webhook dediğimiz halt mesela facebook'un diğer sitelere o kişinin izin verdiği canlı bilgileri sunmasıdır. Mesela bazı sitelerde site sahibinin tweetleri canlı çıkar ya, bunun gibi işte.

Şimdi oradaki "cookie" ne imiş onu da anlasam tam anlayacağım da.. O kısmı çözemedim. Halihazırda izin verilen webhook varsa, bunda ne gariplik var onu hiç anlamadım; zaten görebileceğin şeylerdir discord'a atılınca ne oluyor ki?

15 Mar 2019
128
0
Şimdi azıcık kavram karmaşası mı oldu? Benim anladığım şu; kurban dosyayı açıyor, o dosyayı açanın bilmemne sosyal medya hesabının webhook'u bir discord chat'ine atılıyor. Webhook dediğimiz halt mesela facebook'un diğer sitelere o kişinin izin verdiği canlı bilgileri sunmasıdır. Mesela bazı sitelerde site sahibinin tweetleri canlı çıkar ya, bunun gibi işte.

Şimdi oradaki "cookie" ne imiş onu da anlasam tam anlayacağım da.. O kısmı çözemedim.

Halihazırda izin verilen webhook varsa, bunda ne gariplik var onu hiç anlamadım; zaten

görebileceğin şeylerdir discord'a atılınca ne oluyor ki?

şimdi webhook dediğim şey discord da botlar oluyo ya onun kodu işte cookie dediğim şey hani

edit this cookie diğe bişey varya netflix hesapları için falan görmüşsündür netflix cookies diye

falan o cookie denen şey adamın hesabının kodlanmış hali gibi bişey ben onu kendi cookie

yerime yapıştırınca o adam gibi bişey oluyorum hesabına girebiliyorum yani benim istediğim o

dosyayı açınca o webhook dan dolayı webhook bot demiştim ya discord botu bana veren

arkadaşımın grubuna gidiyo ben o webhook u değiştirip benimki yapmak istiyorum ki benim

botum olsun ve biri açınca bana gelsin o hesap anladın mı ?

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.