Dövüş Spor dalı Anketi

En iyi Dövüş Sanatı Hangisi?

• Kick Boks

Oy: 7 28.0%
  • Muay Thai

Oy: 4 16.0%
  • Karete

Oy: 0 0.0%
  • Tekvando

• Kung-Fu

Oy: 2 8.0%
  • Boks

• Diğerleri

• Kullanılan toplam oy
    25

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Kick Boks
Muay Thai
Karete
Tekvando
Kung-Fu
Boks
Diğerleri

Üye olduğunuz değil, en iyi olarak düşündüğünüzü seçiniz :)

Son düzenleme:

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
Kendim yapıyorum diye söylemiyorum ama ju-jitsu en iyisi bence. MMA maçlarında ju-jitsu bilenler her zaman kazanır. Bilgi için konuya bakabilirsin. Tıkla

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Kick-Boks yapıyorum ama Kung-Fu silah, sopa, bıçak gibi aletlerle başa çıkar. Arada bir bu spor dalınıda gösteriyor bize hocamız.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Burada olmayan dallar için diğerlerini seçerek post atabilirsiniz.

ihan3t

Kadim Üye
7 Şub 2012
5,018
27
En iyi dövüş sporu diye bir şey yok , en iyi dövüşçü olabilir ama teknikleri karşılaştıramazsın hepsi kendine göre iyidir.

Bu yüzden böyle bir soruya MMA(mixed martial arts) tarzı dövüş diye cevap veririm ben.

Ama uzak doğu sporlarıyla uzun süredir ilgiliyim zaten bunların bir kısmı aslında savaş sanatı, daha sonradan savunma sanatları olmuşlar.

Taekwondo , aikido ve jiu jitsu 'nun benim için yeri ayrıdır.

Bunun dışında ata sporu olan Türk güreşi diğer yer güreşi sporlarının babasıdır.

İnsanın en sevdiği onun için en iyisidir.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Haklısın zaten yakınlarda bulsam KickBox'u bırakacağım.

Turk38Bjk

Kıdemli Üye
1 Şub 2012
2,417
2
Ötüken
En iyi dövüş sporu diye bir şey yok , en iyi dövüşçü olabilir ama teknikleri karşılaştıramazsın hepsi kendine göre iyidir.

Bu yüzden böyle bir soruya MMA(mixed martial arts) tarzı dövüş diye cevap veririm ben.

Ama uzak doğu sporlarıyla uzun süredir ilgiliyim zaten bunların bir kısmı aslında savaş sanatı, daha sonradan savunma sanatları olmuşlar.

Taekwondo , aikido ve jiu jitsu 'nun benim için yeri ayrıdır.

Bunun dışında ata sporu olan Türk güreşi diğer yer güreşi sporlarının babasıdır.

İnsanın en sevdiği onun için en iyisidir.

Aikido dövüş sporu sayılmıyor bildiğim kadarıyla. Çünkü maçı yok.

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Muay-Thai kickBox türü. Aikido ne arar onda? Ama aikido savunma sanatı da güzel bir sanat.

KysLee

Uzman üye
15 Eki 2014
1,293
0
İstanblue
Muay-Thai kickBox türü. Aikido ne arar onda? Ama aikido savunma sanatı da güzel bir sanat.

Muay-Thai'nin kickbox'la alakası yok, evet aikidoya uymuyor denildiği gibi, aikido savunma sanatıdır ama muay thai tam aksinedir yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatıdır.
Benim içinde hepsinde olmaktan kastım, atıyorum boxta yumruk, ayak kullanabiliyorsan muay-thaide sınırlanamaksızın hepsini kullanabiliyorsun.

Son düzenleme:

LosT

Yaşayan Forum Efsanesi
5 Şub 2015
8,116
32
-
Muay-Thai'nin kickbox'la alakası yok, evet aikidoya uymuyor denildiği gibi, aikido savunma sanatıdır ama muay thai tam aksinedir yumruk, diz, dirsek ve tekmelerin kullanıldığı sert bir dövüş sanatıdır.
Benim içinde hepsinde olmaktan kastım, atıyorum boxta yumruk, ayak kullanabiliyorsan muay-thaide sınırlanamaksızın hepsini kullanabiliyorsun.

Ve öğrenene kadar iyi sakatlanırsın. Bence yeni başlayan için Box uyumlu. Ben yakınlarda aikido gibi savunma sanatı öğreten yer bulsam hemen giderim.

Moyré

Kıdemli Üye
27 Şub 2013
3,275
1
scrabble.psd
Yunanistandan gelen Sokak Dövüşü Teknikleri var bunun özel bir adı vardı şuan hatırlayamadım ama unutmayın ki her yaş için uygundur, ben boks biliyorum sokakta iyiyim ben kick boks biliyorum tekmelerim iyi demeyin sadece savunmasız insanlara ve maçlarda iyisiniz ama bir sokak da hiç birşey oluyorsunuz unutmayın sokak da sadece yumruk yoktur size adam silah çektiğinde ona karşı gard almayacaksınız. Bu spor dalında rakibine kalıcı zararlar vericek her türlü taktik ve teknik öğretiliyor bir iki gün kurslarına katıldım kilit durumlardan nasıl kurtulursunuz sokakta bıçakla ve silahla size yaklaşan insanlardan nasıl savunursunuz kendinizi her şey var bunu araştırın derim. Bu arada yanlış anlamayın Boks ve Kick Boks kadar vücudu zinde tutan yüksek kondisyon sağlayan bir spor yok normal bir insandan daha farklısınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.