(Dua)Güzel Ahlak Kazanmak...

15 Mar 2018
196
0
Şanlıurfa
Selamün aleyküm :) bugün yine farklı kaynaktan bulduğum bir duayı ve sözleri size sunacağım(kaynağı en altta vereceğim)

“Allah kime iyilik dilerse, ona güzel ahlak verir. Allah, kime de kötülük dilerse, ona da kötü ahlak verir.” [Taberani]

Allahu Teala, İbrahim Peygambere şöyle buyurdu:

“Ey Halilim (Dostum) Yalnız müminlere değil, kafirlere karşı da güzel ahlaklı ol ki, iyilerin girdiği yere (cennete) giresin.” [Taberani]

“Kıyamet günü, müminin mizanında (amel tartısında) güzel ahlaktan daha ağır gelen hiçbir amel yoktur ” [Tirmizi]

Ahlakın biz müslümanlar için önemini anladınız sanırsam
Size birkaç dua önereceğim tabi adam namaz kılmıyorsa veya pek de dikkat etmiyorsa bu konuda tek dua yeterli olmuyor maalesef ve zaten ibadetlerimizi yapınca daha iyi insan oluyoruz.Ben Müsebbatı aşere (https://www.turkhackteam.org/islam-...biat-i-asere-cok-faydali-dua.html#post8069712) Duası gibi duaları okuyunca küfürü bıraktım çok nadir söylüyorum ve kendimi çok daha iyi temiz hissediyorum.
Neyse duaları hemen söyliyim...

1-):“Allah’ım yaratılışımı güzel yaptığın gibi ahlakımı da güzelleştir.”

2-) “Allahım, kötü ahlaktan, işlerin kötülüklerinden heva ve hevesin çirkinliklerinden Sana sığınıyorum.”

3-) “Allahım, Sana karşı gelmekten, nifaktan ve kötü ahlaktan Sana sığınırım.”

Bi teşekkürü esirgemeyin :)

Kaynak: https://www.peygamberduasi.com/guzel-ahlak-icin-dua/

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.