DuckDns Sorunu

erwinroot

Yeni üye
24 Mar 2021
17
1
Merhaba ben Njrat ve duckdns ile rat oluşturmaya çalşisiyoru herşeyi tam oluşturduguma emin olmama ragmen kendi pc mde çalistirmak istedigimde görev yöneticisinde çalisiyor ancak baglanti gelmiyor yardim edebilecek var mi?

jkhacking

Uzman üye
25 Haz 2016
1,607
23
root
Selam dostum.
Duckdns ile sabitleme yapar iken şuna dikkat etmelisin. Öncelikle mutlaka port açma işlemi yapmalısın.
Bazı sistemler artık Cgnat sistemine geçtiği için port açmaya izin vermiyor sabit ip adresine geçiş yaparak kolayca port açabilirsin böylece duckdns e ihtiyacın kalmayacak.
Anladığım kadarıyla gönderdiğin rat çalışmıyor bunun sebebi port ile alakalıdır diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar dilerim..
Ayrıca kendi bilgisayarın üzerinde test ettiğini şimdi fark ettim.
Sanal makine üzerinden test eder isen daha sağlıklı sonuç alabilirsin
Merhaba ben Njrat ve duckdns ile rat oluşturmaya çalşisiyoru herşeyi tam oluşturduguma emin olmama ragmen kendi pc mde çalistirmak istedigimde görev yöneticisinde çalisiyor ancak baglanti gelmiyor yardim edebilecek var mi?

erwinroot

Yeni üye
24 Mar 2021
17
1
Selam dostum.
Duckdns ile sabitleme yapar iken şuna dikkat etmelisin. Öncelikle mutlaka port açma işlemi yapmalısın.
Bazı sistemler artık Cgnat sistemine geçtiği için port açmaya izin vermiyor sabit ip adresine geçiş yaparak kolayca port açabilirsin böylece duckdns e ihtiyacın kalmayacak.
Anladığım kadarıyla gönderdiğin rat çalışmıyor bunun sebebi port ile alakalıdır diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar dilerim..
modem arayüzünden port açtim başka ne yapmam gerekiyor portla alakali

jkhacking

Uzman üye
25 Haz 2016
1,607
23
root
modem arayüzünden port açtim başka ne yapmam gerekiyor portla alakali
Sabit ip adresine sahip değil isen modem arayüzünde port açsan dahi port açılmayacaktır.
Öncelikle sabit ip adresine sahip olmanız gerekiyor.
Eğer internet sağlayıcınız Cgnat sistemi ile çalışmıyor ise port açtıktan sonra duckdns ile yönlendirme yapmalısınız.
Böylece ip adresi değişse dahi yönlendirmeler duckdns üzerinden bilgisayarın ile bağlantı kuracak.
İnternet sağlayıcınızi arayıp 13-15 TL arası bir ücret ile sabit ip adresi hizmeti alabilirsiniz.

erwinroot

Yeni üye
24 Mar 2021
17
1
Sabit ip adresine sahip değil isen modem arayüzünde port açsan dahi port açılmayacaktır.
Öncelikle sabit ip adresine sahip olmanız gerekiyor.
Eğer internet sağlayıcınız Cgnat sistemi ile çalışmıyor ise port açtıktan sonra duckdns ile yönlendirme yapmalısınız.
Böylece ip adresi değişse dahi yönlendirmeler duckdns üzerinden bilgisayarın ile bağlantı kuracak.
İnternet sağlayıcınızi arayıp 13-15 TL arası bir ücret ile sabit ip adresi hizmeti ala
tamamdir tesekkurler yani cgn havuzudan çıkmadan port acamicam yani anladim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.