Durupal Kurulumu // Xowly

Xowly

Katılımcı Üye
17 Haz 2019
769
57
ғate
Merhabalar, değerli Türk Hack Team ailesi bu gün sizlere "Durupal Kurulum" konusunu anlatacağım.
Önemli olan başlıkları inceleyelim.

9xyNJG.png

Durupal Nedir?

Durupal çoklu özelliği ile kod veya yazılım bilgisi gerektirmeden tasarım odaklı olan durupal açık kaynak kodlu geliştirilmeye açık bir yönetim sistemidir. Durupal özellikleri sayesinde birçok işletim sistemine
kurulabilmektedir. Birçok kurulum ve kullanım yöntemi olmasıyla beraber kullanışlı ve oldukça geniş çaplı bir sistemdir.

Durupal Windows Kurulumu

bLAy8K.png

https://dev.acquia.com/downloads

İlk olarak ben kurulumu "Acquia Dev Desktop" üzerinden yapacağım.

8NayUH.jpg

İndirdiğimiz dosyayı çalıştırıyoruz. Ardından "next" butonuna basıyoruz.

NHe6VM.png

Aşağıdaki şekilde işaretliyoruz ve "next" diyoruz.

W7RdxM.png

Ardından tekrar "next" butonuna basıyoruz.

3W6KdR.png

"Yes" olarak işaretliyoruz ve alt kısımdaki butonu tik yapıyoruz. "Next" butonuna basıyoruz.

fVAz9A.png

Kuracağımız yeri seçiyoruz ve "next" diyoruz.

ySTK61.png

Gerekli portlarımızı seçiyoruz ve "next" diyoruz.

cIxeVL.png

Ardından gelen ekranda "next" diyoruz.

aIJ76x.png

Ardından tekrar "next" diyoruz.

O7JK7W.png

Ardından "finish" butonuna basıyoruz ve kurulumu bitiriyoruz.

ccCG8c.png

Daha sonrasında gelen ekranda en üst kısımda bulunan butona tıklıyoruz.

COVHdR.png

Ardından aşağıdaki yere tıklıyoruz.

xaW8TL.png

Kurulumu yapacağımız yeri seçiyoruz ve "Finish" butonuna basıyoruz.

V79LSO.png

Ardından yüklemenin bitmesini bekliyoruz.

QHeQyC.png

Ardından gerekli boşlukları doldurarak kurulumu tamamlayabilirsiniz.

VU9LRx.png

Kurulum sizin tamamlamanız gereken kişisel bilgileri içerdiği için devamını göstermiyorum.

W522Of.png

Evet Türk Hack Team ailesi konum bu kadar. Bir sonraki konumda görüşmek üzere. Esenlikler.

IS0B2W.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.