E-ticaret Sistemi Önerisi ve Güvenlik

mehmet t

Katılımcı Üye
31 Eki 2013
626
0
nereye....
internet bankacılığı;
günümüz dünyasında,internet bankacılığı bankacılık işlemlerinin temelini oluşturmaktadır.internet bankacılığı her ne kadar işlerimizi kolaylaştırmışta olsada,çok risk arz eden bir işlem seçeneğidir.bu nedenle internet bankacılığını kullanırken çok dikkat etmeliyiz.bilgisayarımızda istenmedik ziyaretçilerimiz olabilir ve bu ziyaretçilerin tamda bu anda mesaileri başlar.sizlere önerim pclerinizde sürekli olarak anti virüs programlarınızı aktif olarak kullanın,her anti virüs programı insan yapımı bir yazılım olduğundan en iyisini tercih etmeniz sizin menfaatinize olacaktır.kendimin kullanmış olduğunu antivirüs programını sizlerle paylaşabilirim " kaspersky " diğer önemli olan husussa tarayıcılarımız,bu seçim oldukça önemlidir.aslında kendim tercih etmeniz gereken tarayıcıyı kullanmıyorum;çünkü internette gezinirken çok daha dikkatliyim.size tavsiye edeceğim tarayıcı ise; opera adlı internet tarayıcısıdır.ama unutulmamlıdırki böyle bir riski en aza indirmek ne kadar güvenlik önlemi alırsak alalım kendi elimizdedir.güvenilir olmayan sitelerden dosya aktarımı yaparak,güvenli olmayan sitelere ziyaretler gerçekleştirirsek,risk oldukça artacaktır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------

3g teknolojisi;

3g teknolojisinin gelişmesiyle beraber,insalar internette çok daha hızlı gezinme imkanı elde etmişler ve bu teknolojiye uyumlu bir çok ufak bilgisayar telefonlar üretilmeye başlamıştır.bununla beraber pclere olan talepler eskiye nazaran daha da azalmış olup insanlar internette erişimi bu akıllı cihazlar sayesinde kolayca gerçekleştirmeye başlamışlardır.bu cihazlar sayesinde internet bankacılığını ve buna benzer bir çok sistemii kullanmak kolaylaşmıştır.şunu söylemeliyimki 3g li telefonlar,küçük birer bomba haline gelmişlerdir.bu cihazlara yüklenecek casus yazılımlarla cep telefonunuza ait ses kayıtları,cep kameranızdaki görüntülerin kolaylıkla başka ellere geçmesi sağlanabilmektedir.bu yazılımların cep telefonlarınıza yüklenmesi,pc nize yüklenmesinden çok daha kolay olup,sizin yapacağız bir hataya bile gerek kalmaksızın casus yazılımların cep telefonlarıza aktarılması mümkündür.bu tür cihazlarla mahrem alanlarınızdaki görüntülerin canlı olarak görüntülenmesi mümkündür.bu nedenle bu tür telefonları kullanan kişilerin dikkatli olmasında fayda olduğunu düşünüyorum.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

e-ticaret'le ilgili

e-ticaret'e değinmenin zamanı geldiğini düşünüyorum.günümüzde halk olarak e-ticaret olan talebimiz artmakta, buna paralel olarak e-ticaret yazılımı üreten firmalarımızda artmaktadır.e-ticaret yazılımlarının fiyatları ise kalite göre değil,üzülerek söylüyorumki kişisel keyfiyetle alakalı bir şekilde artıp azalmaktadır.biz tht olarak bu konuda değerli halkımızı bilgilendirmekle yükümlü olduğumuzu düşünüyorum.e-ticaret insanların bir çok bankacılık işlemini gerçekleştirdiği sistemler, bu nedenle bu sektörde tercih olarak en iyi seçilmelidir.yapılacak bir hatanın geri dönüşü olmayabilir.incelemeye aldığım sistemleri yazdıktan sonra makaleme devam edeceğim.

- hemen al
- kobimaster
- ideasoft
- platin market
- ticimax
yukarıda bahsi geçen e-ticaret yazılımları üreten firmalar bu sektörün başında gelen firmalar olduğu için bunları yazdım.ben size önerim olan e-ticaret firmasını yazacağım diğer firmalar için yorum yapmayacağım.
Biz tht olarak hemen al 'a ait e-ticaret yazılımını önermekteyiz.
------------------------------------------------------------------------------------------------------
bu yazılarıma buradan devam edeceğim.

abicim sen kaspersky kullanıyorsunda ben kurdum bilgisayara acaip bi şekilde kasıyor bilgisayar başka önereceğin promgram yada programlar varmıdır ?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.