eduroam üzerinde kali

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

justabio

Yeni üye
30 Mar 2023
2
0
kali linux işletim sisteminde gerek güncellemeler olsun gerek dökümantasyonlar olsun erişemiyorum openvpn kullanmayı denedim fakat olmadı önerebileceğinzi bir yöntem varmıdır?

V3YS0Z

Kulüpler Genel Sorumlusu
3 Şub 2015
2,446
632
Türkiye Cumhuriyeti
Merhaba justabio,

Bu tür ağlarda güvenlik protokolleri bir çok proxy ve vpn sistemini engellemektedir, bu yüzden çalışmaması normal.

Ayrıca;

Eduroam, belirli güvenlik standartlarını kullanarak, eduroam üyesi kurumların kullanıcılarının diğer eğitim kurumlarında da sorunsuzca ağ kullanımını amaçlayan bir uygulamadır. Bu noktada yapılacak herhangi bir üçüncü parti uygulama kullanımı ve güvenlik standartlarını aşmaya yönelik her türlü öneri forum kurallarına ve misyonuna aykırı sayılacağından konu kilitlenmiştir.

Ek olarak; bu ağlardaki yasa dışı hareketlerinizin sistem yöneticileri tarafından takip ve tespit edilebileceğini, bu tespitlerin sonucunda ilgili yaptırımlara maruz kalabileceğinizi unutmayın.

İyi Forumlar...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.