Eğitim Videoları - quarex57

quarex57

Uzman üye
20 Eki 2012
1,749
45
Dünya
Arkadaşlar öncelikle Selamun aleyküm.. Size bir önerim var. Forum da fazlaca Grafik Tasarıma merak salan öğrenmek isteyen yada kendi çapında bişeyler yapan arkadaşlarımız var. şöyle bir fikrim var malum hepimizin öğrenmek istediği ilk başlarda belli şeylerdir ve direk ona odaklı öğrenmek ister. mesela ağırlıklı olarak forumda yapılan ve yapılmaya çalışan benimde yaptığım gibi 3D wallpaperlar. Ya da ne bileyim detaylı bir anlatım olarak manipülasyon çalışmaları (YouTube da çoğu sadece çalışmanın yapım videosu) yada daha kurumsal çalışmak isteyenlere logo, dergi, broşür gibi şeylerin incelikleri... Bu liste uzar gider. Diyorum ki photoshoptan cinema4d ye indesignden illustratore kadar bir eğitim videosu serisi yapsam siz de faydalansanız nasıl olur? Yakında zaten bir grafik paketi paylaşmayı düşünüyorum herkesin işine yarayacak. Ne dersiniz böyle bir seri yapsak faydalanmak isteyen ve daha geniş kitlelere ulaştırıp yardımcı olmak isteyen çıkar mi aramızdan? Gelen yorumlara göre böyle bir iş yapmayı düşünüyorum. :)

phantomhack

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
676
0
Arkadaşlar öncelikle Selamun aleyküm.. Size bir önerim var. Forum da fazlaca Grafik Tasarıma merak salan öğrenmek isteyen yada kendi çapında bişeyler yapan arkadaşlarımız var. şöyle bir fikrim var malum hepimizin öğrenmek istediği ilk başlarda belli şeylerdir ve direk ona odaklı öğrenmek ister. mesela ağırlıklı olarak forumda yapılan ve yapılmaya çalışan benimde yaptığım gibi 3D wallpaperlar. Ya da ne bileyim detaylı bir anlatım olarak manipülasyon çalışmaları (YouTube da çoğu sadece çalışmanın yapım videosu) yada daha kurumsal çalışmak isteyenlere logo, dergi, broşür gibi şeylerin incelikleri... Bu liste uzar gider. Diyorum ki photoshoptan cinema4d ye indesignden illustratore kadar bir eğitim videosu serisi yapsam siz de faydalansanız nasıl olur? Yakında zaten bir grafik paketi paylaşmayı düşünüyorum herkesin işine yarayacak. Ne dersiniz böyle bir seri yapsak faydalanmak isteyen ve daha geniş kitlelere ulaştırıp yardımcı olmak isteyen çıkar mi aramızdan? Gelen yorumlara göre böyle bir iş yapmayı düşünüyorum. :)

Çok iyi olur dostum yanındayım :)

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Konuda kayıtsız kalmak istemedim. Ben de çok şey öğreneceğim. İmkanım olsa destek çıkmak isterdim ama zamanım yok. Birkaç ay maalesef yokum :) Ama bu konuda ne tür bir destek olur bilemem fakat desteklerim seni. Yardım ne istersen. Sayfada duyurusunu yapabilirim. Dergide olur. Artık ne olursa. Ama ilk destekçin benim

quarex57

Uzman üye
20 Eki 2012
1,749
45
Dünya
Boşuna demiyorum aile gibi burası diye hepinize teşekkürler.. Elimden geldiğince size yardımcı olmaya çalışıcam grafik konusunda.. Belki şimdiye kadar grafik tasarımcılığının bilgisayarlı amelelik olduğu on yargısını kırabiliriz, belki bu mesleği yada bu işi seven kardeşlerimizin önünü açabiliriz. sektör hakkında ve programlar halkındaki tüm tecrübelerimi aktarmayı düşünüyorum ilgiye göre. biraz daha geniş bir kitle oluştuğunda yavaştan başlayabilrizi videolara isteniyorsa.

quarex57

Uzman üye
20 Eki 2012
1,749
45
Dünya
Tek isteğim vereceğim emeğin heba olmaması. Daha geniş kitlelere duyurmamda yardımcı olun başka bir isteğim yok. :)

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
90
34
Gökyüzü
Tek isteğim vereceğim emeğin heba olmaması. Daha geniş kitlelere duyurmamda yardımcı olun başka bir isteğim yok. :)

Tek derdin o olsun :) Kapsamlı bir arşiv ve program hatırlarsan güzel olur. Ben sayfadan duyurur hatta sabit alırım kalite olursa bir iki gün. Dergiye atarız belki bi şekilde. Belki twitter'da yetkili arkadaştan rica ederiz... Orası bende :) Sosyal ağlarda görmek istediğinizi bütün arkadaşlar için diyorum bana iletin ayarlarız. Twitter bende değil ama arkadaşımıza iletirim.Facebook bende. Siz yeter ki kalite iş yapın :)

quarex57

Uzman üye
20 Eki 2012
1,749
45
Dünya
Tek derdin o olsun :) Kapsamlı bir arşiv ve program hatırlarsan güzel olur. Ben sayfadan duyurur hatta sabit alırım kalite olursa bir iki gün. Dergiye atarız belki bi şekilde. Belki twitter'da yetkili arkadaştan rica ederiz... Orası bende :) Sosyal ağlarda görmek istediğinizi bütün arkadaşlar için diyorum bana iletin ayarlarız. Twitter bende değil ama arkadaşımıza iletirim.Facebook bende. Siz yeter ki kalite iş yapın :)

kalite konusunda şüpheniz olmasın hocam Allah'ın izniyle güzel işler çıkarırız :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.