Ekran Kartı Bellek Öğrenme

ShadowGirl

Üye
2 Nis 2020
114
0
Daegu
Ekran Kartının Kaç GB Olduğunu Nasıl Öğreniriz?

Merhaba bugün ekran kartının kaç GB olduğunu nasıl öğrenebileceğinizi konu aldım. Umarım İşinize yarar... :sırıtan

Bunu öğrenmenin iki yöntemi var. Ben genellikle 1. yöntemi tercih ediyorum ama iki yöntemi de bilmenizde fayda var.

1. YÖNTEM:

1- Masaüstünde sağ tık yapın ve "Görüntü Ayarları"na tıklayın.

2- Açılan pencerede biraz aşağı inin ve "Gelişmiş Görüntü Ayarları"na tıklayın.

3- "Görüntü Bağdaştırıcısı Özellikleri"ne tıklayın

4- Ekranda "Ayrılmış Video Belleği" yazan yerin karşısındaki değer ekran kartınızın kaç GB olduğunu göstermektedir. Mesela benimki:

2. YÖNTEM

2. yöntemimiz ise Microsoft'un bir programı olan DirectX. Bilmeyenleriniz için DirectX, Microsoft'un video oyunları başta olmak üzere
çoklu ortam yazılımlarını rahat, hızlı ve uyumlu şekilde hazırlayabilmek için yarattığı bir API yazılım programlama arayüzüdür.
Şuandaki en güncel resmi sürüm DirectX 12'dir.

Bilgisayarımda oluşan bir sorundan ötürü resimleri başka bir yerden bulup alıntı yapacağım.

1- Başlat menüsünü açın ve arama çubuğuna "dxdiag" yazın.

2- Çıkan sonuca tıklayın ve ekran sekmesine gelin:

3- Burada Display Memory (VRAM) kısmında yazan değer ekran kartınızın bellek miktarıdır.

Umarım işinize yaramıştır... Teşekkür etmeyi unutmayın, iyi forumlar... :sırıtan

|Donanım Kulübü Ekibi|

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.