Ekran kartı fiyatları düşüşte! Bilgisayar toplamak kolaylaşabilir.

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
Merhaba hocalarım, bu gün ekran kartı fiyatlarında bir düşüş fark ettim. Biraz araştırma ile yaklaşık 2 aydır kartların fiyatları ya sabit yada yükselişteydi, Ama bu gün size müjde haberler vermek isterim. Bu gün bazı kartlarda ufak çaplı indirimleri ve düşüşleri fark ettim, direkt size hayal satacak değilim ama verilere göre en fazla 3 ayda toparlar. Hadi konumuza geçelim.

1. Madde: Kartlar yaklaşık 7 aydır absürt fiyatlar ile satılıyor. Bu sebeple nvidia LHR teknolajisi ile ufakta olsa düşüşlero yakaladı.

2. Madde: Etherium kazımlarından dolayı kartların fiyatı yükseldi, sonuç olarak etherium devri biter bitmez ekran kartı fiyatlarıda ucuzlayacaktı.

3. Madde: Çok bir bilgim yok o yüzden yanlışım olursa düzeltirsiniz, 24 temmuz sonrasında kartların fiyatları düştü nedeni ise
Çin Hükümeti etherium 2.0 güncellemesi ile kartların düşmesi için büyük bir adım attı.

4. Madde: Çinden gelen 2. El kazımlı kartlar türkiyeye getireceğini düşünüyorum. 2. El piyasasıda ucuzlayacak, bu sayedede kartların fiyatlarında düşüşler olacak.

Evet hocalarım sizlere büyük maddeler sundum, hadi kartların fiyatlarına bakalım.

Benim alacağım bir kart var yaklaşık 1 haftadır 3333TL fiyatındaydı. Bu gün ise 3273 TL düştü. Palit NVIDIA GeForce GTX 1650 GP OC 4 GB 128 Bit GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Tabiki bu çok büyük bir düşüş değil. Ama bu kart 3-4 haftadır hiç düşmedi buda maddeleri güçlendiriyor. 2. Bir karta geçelim. Bu kartı çok takip etmedim ama yaklaşık 2 haftadır hep 4000 TL civarlarındaydı. Size hayal satmak istemiyorum lütfen hatam varsa düzeltin. Bu kartı 4200TL ye bulabiliyorduk ama bu gün 3400TL ye düştü, baya yüksek bir düşüş var buda maddeleri baya güçlendiriyor. Asus NVIDIA GeForce GTX 1650 Phoenix OC PH-GTX1650-O4GD6 4 GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Palit kart yeni düştüğü için sepette 3273 TL oluyor sepete eklediğiniz zaman düşer, tabiki 2 kart için kartlar düzelecek demiyorum. Bu kartlar 4 haftadır ya sabitti yada yükselişteydi. Hatam varsa düzeltin lütfen iyi forumlar.

batuproxr

Katılımcı Üye
6 May 2020
561
83
dolar kuruna göre türkiyede değişio fiyatlar şuan hayal düşmesi bügün hep dovizcilerde sıra var dolarları olan parayı çakıyo global bi mesela çıkmadıkdan sonra düşmez fiyat üst modeller çıkınca fiyat düşer

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
dolar kuruna göre türkiyede değişio fiyatlar şuan hayal düşmesi bügün hep dovizcilerde sıra var dolarları olan parayı çakıyo global bi mesela çıkmadıkdan sonra düşmez fiyat üst modeller çıkınca fiyat düşer
Bence yanılıyorsunuz, olay sadece dolar kuruda değil. Sizin düşüncenize göre o zaman fiyatlar hep yüksekti. Gtx 1650 hep 3000TL den başlıyordu. Ama ocak ayında 2300TL ye alan yoktu kartın yüzüne bakmıyorlardı. Tabikide dolar kurunun etkisi var, fakat bu kadar etkisi söz konusu bile olamaz. Bu kadar etki etmesi için dolar kurunun 9.8 olması gerekiyor. İyi forumlar...

mehmet4428

Katılımcı Üye
6 May 2013
602
0
Rtx 3070ti bakıyorum aylardır en düsük 8100 TL ye kadar düştü, onu da hemen havada kaptılar. Çip krizi ve lojistik problemler düzelmemiş ilk duyuru fiyatlarını göremeyeceğiz.

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Merhaba hocalarım, bu gün ekran kartı fiyatlarında bir düşüş fark ettim. Biraz araştırma ile yaklaşık 2 aydır kartların fiyatları ya sabit yada yükselişteydi, Ama bu gün size müjde haberler vermek isterim. Bu gün bazı kartlarda ufak çaplı indirimleri ve düşüşleri fark ettim, direkt size hayal satacak değilim ama verilere göre en fazla 3 ayda toparlar. Hadi konumuza geçelim.

1. Madde: Kartlar yaklaşık 7 aydır absürt fiyatlar ile satılıyor. Bu sebeple nvidia LHR teknolajisi ile ufakta olsa düşüşlero yakaladı.

2. Madde: Etherium kazımlarından dolayı kartların fiyatı yükseldi, sonuç olarak etherium devri biter bitmez ekran kartı fiyatlarıda ucuzlayacaktı.

3. Madde: Çok bir bilgim yok o yüzden yanlışım olursa düzeltirsiniz, 24 temmuz sonrasında kartların fiyatları düştü nedeni ise
Çin Hükümeti etherium 2.0 güncellemesi ile kartların düşmesi için büyük bir adım attı.

4. Madde: Çinden gelen 2. El kazımlı kartlar türkiyeye getireceğini düşünüyorum. 2. El piyasasıda ucuzlayacak, bu sayedede kartların fiyatlarında düşüşler olacak.

Evet hocalarım sizlere büyük maddeler sundum, hadi kartların fiyatlarına bakalım.

Benim alacağım bir kart var yaklaşık 1 haftadır 3333TL fiyatındaydı. Bu gün ise 3273 TL düştü. Palit NVIDIA GeForce GTX 1650 GP OC 4 GB 128 Bit GDDR6 Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Tabiki bu çok büyük bir düşüş değil. Ama bu kart 3-4 haftadır hiç düşmedi buda maddeleri güçlendiriyor. 2. Bir karta geçelim. Bu kartı çok takip etmedim ama yaklaşık 2 haftadır hep 4000 TL civarlarındaydı. Size hayal satmak istemiyorum lütfen hatam varsa düzeltin. Bu kartı 4200TL ye bulabiliyorduk ama bu gün 3400TL ye düştü, baya yüksek bir düşüş var buda maddeleri baya güçlendiriyor. Asus NVIDIA GeForce GTX 1650 Phoenix OC PH-GTX1650-O4GD6 4 GB GDDR6 128 Bit Ekran Kartı Fiyatları ve Özellikleri

Palit kart yeni düştüğü için sepette 3273 TL oluyor sepete eklediğiniz zaman düşer, tabiki 2 kart için kartlar düzelecek demiyorum. Bu kartlar 4 haftadır ya sabitti yada yükselişteydi. Hatam varsa düzeltin lütfen iyi forumlar.
Şimdi Bile Almak Çok Uygun Değil.
Bence Birazdaha Düşdüğünde Almalıyım diyorum...

darkswan

Katılımcı Üye
19 Haz 2021
254
139
KARS

Bende almayı dusunuyorum biraz daha düssun alıcam

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı
Tabikide, benim göstermek istediğim bu fiyatlar 1-2 aydır ya sabit yada yukselişteydi. 60 tl düştü devamı gelir.
Şöyle Söyleyeyim ;
örnek ekran kartı fiyatı 10bin tl ama satıcı bunu 15bin tl'imiş gibi
göseriyor indirime düştü 10bin tl oldu diyor.
zaten ürünü sattığı fiyat okadar. böyle kandırmacalara

inanmayın.

Egec

Üye
19 May 2021
236
67
Şöyle Söyleyeyim ;
örnek ekran kartı fiyatı 10bin tl ama satıcı bunu 15bin tl'imiş gibi
göseriyor indirime düştü 10bin tl oldu diyor.
zaten ürünü sattığı fiyat okadar. böyle kandırmacalara

inanmayın.
Bu kartların bulabildiğim en düşük fiyatlarıydı. 4 satıcı varsa 4 ude aynı şeyi yapmaz.

--Güncel

Bu kart ise 4-5 haftadır aynı fiyattaydı. Size olabildiğince güncel kartları atacağım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.