Etik Hacker Olma Kursu Alınmalı Mı?

Grindelwald0

Yeni üye
31 Eki 2023
19
3
Uzun zamandır bu kursu almayı düşünüyorum sizin bir tavsiyeniz var mı ?
Not: okulda olduğum için saat 16:00dan sonra cevap verebilirim.

grax

Yeni üye
7 Kas 2023
15
0
Merhaba, bu kurs güzel temel kavramları vs. anlatıyor ben de yeni başladım. Duyduğum kadarıyla temelleri öğrendikten sonra kitap ile devam etmek daha faydalıymış, doğru mu?

yuathay

Katılımcı Üye
7 Mar 2023
377
4
180
Gitti
9 dk giriş
2 saat 30 dakika kurulum
linux 1 saat 17 dakika buradaki komutların kullanımını cok rahat bir şekilde internetten bulabilirsin
dark web 30 dk
neredeyse 4 saat 10 dakika kurs icinde boşa geçiyor

onun dışında xss sql web pentesting araçlar bölümleri zaten atıl samancıoğlunun
https://www.udemy.com/course/web-pentesting/
bu kursunda detaylıca geçiyor

kurs içinde ağ bölümüde var ve atıl samanıcoglunun buna özel bir dersi daha var

atıl hoca senin attıgın bu kursu temel bilgiler olarak paylaşmış ama senin kafanda bir alan varsa o alana özel kurs al temel bilgileri internetten bulabilirsin senin attıgın link çok çeşitli bir kurs,​

mümkünse bir alan seç kendine ve o alanda en çok hangi programlama dili kullanılıyorsa onun kursunu al yada btk adademiden bak seversen oradan devam et ve kendi alanına uygun bir kurs al bu 2 kurs seni kendi başına fikir üretme ve siber alemde kendi yol haritani cizmeni ve gelişmeni sağlayacaktır​

grax

Yeni üye
7 Kas 2023
15
0
9 dk giriş
2 saat 30 dakika kurulum
linux 1 saat 17 dakika buradaki komutların kullanımını cok rahat bir şekilde internetten bulabilirsin
dark web 30 dk
neredeyse 4 saat 10 dakika kurs icinde boşa geçiyor

onun dışında xss sql web pentesting araçlar bölümleri zaten atıl samancıoğlunun
https://www.udemy.com/course/web-pentesting/
bu kursunda detaylıca geçiyor

kurs içinde ağ bölümüde var ve atıl samanıcoglunun buna özel bir dersi daha var

atıl hoca senin attıgın bu kursu temel bilgiler olarak paylaşmış ama senin kafanda bir alan varsa o alana özel kurs al temel bilgileri internetten bulabilirsin senin attıgın link çok çeşitli bir kurs,​

mümkünse bir alan seç kendine ve o alanda en çok hangi programlama dili kullanılıyorsa onun kursunu al yada btk adademiden bak seversen oradan devam et ve kendi alanına uygun bir kurs al bu 2 kurs seni kendi başına fikir üretme ve siber alemde kendi yol haritani cizmeni ve gelişmeni sağlayacaktır​

Merhaba, Etik Hacker yolunda Siber Güvenlik alanında bir firmada çalışmak için başlangıç eğitimi olarak uygun mu bu?

yuathay

Katılımcı Üye
7 Mar 2023
377
4
180
Gitti
Merhaba, Etik Hacker yolunda Siber Güvenlik alanında bir firmada çalışmak için başlangıç eğitimi olarak uygun mu bu?
evet uygun,
ama kurs içinde 2 farklı alana yönelik ders var ve kursda pahalı direk gelişmek istediginiz alana yönelik bir kurs bulmanız daha faydalı olacaktır btk akademide bu işin ücretsiz tarafı oradada güzel eğitimler var bakabilirsiinz

deeniz^_^

Ar-Ge Ekibi
28 Kas 2021
116
4
42
bence iyice araştır ve bir kursu öyle al bazıları gerçekten boş oluyor boş boş konuşup duruyor youtube üzerinden Mehmet D. İnce'yi izlersen yol haritası adında bir videosu var dediğimi daha iyi anlarsın.Bir de kurslara para vermeden önce BTK Akademi üzerinden de temel seviyede ilerleyebilirsin.İyi günler başarılar dilerim.

Reomg

Anka Team Junior
1 Haz 2023
214
38
Bu kurs ağ güvenliği ve adli bilişimler için uygun mu sizce? Başlangıç olarak

kst132

Basın&Medya Ekibi Asistanı
12 Haz 2023
988
11
629
Merhaba,
Size önerim Ahmet Birkanın kurşunu almanız olacaktır.

İyi forumlar.

deeniz^_^

Ar-Ge Ekibi
28 Kas 2021
116
4
42
Bu kurs ağ güvenliği ve adli bilişimler için uygun mu sizce? Başlangıç olarak
kurs içeriğini görmedim ama konuyu açan arkadaşa söylediğimi sana da söylemek istiyorum dostum. Bu işe yeni başlıyor yeni heves ediyor olabilirsin o yüzden benim bakış açım kursların çoğu boş o yüzden para vermeden önce BTK Akademi üzerindeki ücretsiz kurslardan başla çok güzel dersler var emin olabilirsin.Başlamadan önce de bir yol haritası çiz bu konuda youtube üzerinden Mehmet Dursun İnce nin kanalına bakabilirsin benden daha açıklayıcı anlatıyor ne yapman gerektiğini.

ByFelez

Uzman üye
9 Tem 2013
1,817
5
1,775
Sana Şimdi Bu Kurs Yerine Neler Yapabileceğini Söyleyeceğim ;

1- Temel Network Öğreniyosun
2- Linux Öğreniyosun
3- En az bir programla dilinde iyi seviyelere geliyosun
4- Zaten Linux Öğrenmiştin O yüzden Linux Dağıtımlarını Su Gibi içersin. Popüler ve Bu alanda Çok Kullanılan Dağıtım Olan Kali Linux Ta ki İşine Yarayacak Araçları Kullanmayı Öğren (Burp Suite, Nmap, Nikto, Nessus vb. Bu Listeyi uzatabilirsin fikir vermesi açısından araçları örnek verdim)
5- Alan Seç (Siber güvenliğin alt alanlarını araştır, hangisi ya da hangileri ilgini çekiyorsa o olanda ilerle)

Zaten Gerekli Bütün Temelleri almış ve hali hazırda bir yerlere gelmiş olacaksın. Buradan sonrasında Seçtiğin alanda ilerlemek kalıyor. Unutma Bu Alan Çok güncel piyasayı takip et :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.