Windows Ext4.vhdx diskine erişim

MR5ALTI

Yeni üye
13 Ocak 2021
6
0
Herkese merhaba. bilgisayarıma docker kurdum ve C diskine (ext4.vhdx ) adında sanal bir disk açıldı bu diski çok hızlı bir şekilde doluyor ve SSD'yi 1 günde dolduruyor (250gb ssd) . bu diski açıp içindekileri silmem gerekiyor ancak disk ne açılıyor nede siliniyor. konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursanız çok mutlu olurum.

MR5ALTI

Yeni üye
13 Ocak 2021
6
0
hocam o da olmadı maalesef . (Disk görüntüsü başlatılamadı, tanınmayan bölümler içeriyor veya sürücü atanmammış birimler içeriyor. lütfen disk yönetimine ek bileşen kullanın) hatası veriyor. hocam

odexed

Yeni üye
10 Mar 2021
26
0
Medium sitesinden alıntı :

https://medium.com/devopsturkiye/docker-nedir-dockera-genel-bakış-106c3577266a

"Docker linux kernelinin üzerinde çalıştığı için linux tabanlı bir işletim sistemine ihtiyaç duyuyor. Mac ve Windows üzerinde docker çalıştırıp kurarsanız docker kendisi sanal bir sunucu kurup kendisini onun üstünde koşturuyor. Bu yüzden docker içerisindeki bazı dosyalara erişemiyor oluyoruz. Ancak production da linux üzerinde koşarken docker a 100% hakim oluyoruz."

Disk imajına linux ile erişirsen dosyaları silebilirsin. Bir usb diske portable bir linux distrosu kurarak bu işlemi yapabilirsin. Maalesef bundan başka çözüm bulamadım yardımcı olduysam ne mutlu. Ben daha fazlasına hakim değilim yardımcı olamadıysam kusura bakmayın saygılarımla...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.