/ Facebook Ebola için Yardım Kampanyası Başlattı /

'AdrenaLiN

Yaşayan Forum Efsanesi
2 Şub 2012
8,398
157
facebook-ebola.jpg

Facebook kurucusu Mark Zuckerberg ve eşi Priscilla Chan geçtiğimiz günlerde Ebola ile savaşan yardım kuruluşlarına 25 milyon dolarlık bir yardım yapmıştı. Zuckerberg ‘in bu bağışından sonra Facebook yaklaşık 1.3 milyar kullanıcısını Ebola virüsü ile mücadele eden kurumlara bağış yapmaya çağırıyor.

Ebola ile mücadele eden bazı organizasyonlara bağış yapılması için “Bağış Yap” butonunu sitesine ekleyen Facebook’tan yapılan açıklamada, ilk olarak, Gine, Liberya ve Sierra Leone’da 100 mobil uydu iletişim istasyonu açmak için kar amacı gütmeyen insani yardım kuruluşu NetHope ile çalışmaya başlandığı belirtildi.

Açıklamada, Facebook’un söz konusu uluslararası yardım kuruluşlarına bağış yapılması için duyuruda bulunacağı belirtilerek, toplanan paranın, hiçbir kesintiye uğramadan yardım kuruluşlarına gönderileceği kaydedildi.

Facebook Ebola ‘dan etkilenen kullanıcılarını unutmadı!
Ayrıca, hastalıktan bir şekilde etkilenen veya bu hastalığın tehlikesi altında olan ülkelerin Facebook üyesi kullanıcılarına yardımcı olmak adına UNICEF ile ortak bir çalışma yürütüldüğü de belirtiliyo

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.