Facebook hesabım & sayfam çalındı diye konu açmadan önce okuyun (konunuz silinir)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ra's al Ghul

Yaşayan Forum Efsanesi
1 Mar 2007
7,966
2
glenn moors
Arkadaşlar merhaba herkese öncelikle..

Biliyorsunuz günümüz çağının en büyük sosyal paylaşımlarından biri artık FACEBOOK..Fakat Facebook'ta tabiiki kullanımının kolaylığının yanında kişisel bilgilerinizi paylaştığınız için bunun korunması konusunda bizlere büyük sorumluluklar ekliyor..

Çoğu arkadaşımız yardım bölümüne,FACEBOOK HESABIM & SAYFAM ÇALINDI.. (GİREMİYORUM) şeklinde yüzlerce konu açıyor..

İlk olarak şunu hatırlatayım Msn adreslerinin çalınması, facebook şifresinin kırılması bilişim şuçudur ve ciddi cezası vardır.

1-) Şifrenizi unuttuysanız, yenilemek için BURAYA tıklayın.

2-) Normalde Facebook hesabınıza giriş yapmak için kullandığınız giriş e-posta adresi hesabınızla hala ilişkiliyse, BURAYA tıklayın.

3-) Facebook hesabınızda belirtilen giriş e-posta adresiniz başka bir kişi tarafından kaldırıldıysa (örn., başka birisi giriş e-posta adresinizi, sizin kontrolünüzde olmayan bir e-posta adresiyle değiştirdiyse), BURAYA tıklayın.

Giriş e-posta adresinizin başka bir kişi tarafından kaldırıldığına ilişkin iki gösterge vardır:

1-) Profiliniz hala sitede görünüyor ancak İletişim Bilgileri altında farklı bir giriş e-posta adresi bulunuyorsa.
2-) Doğru giriş e-posta adresiyle giriş yaparken şu hata mesajını aldıysanız: "Girdiğin e-posta adresi hiçbir hesaba ait değil." (Bu hata mesajını bir yazım hatası yaptığınızda da alırsınız. Lütfen giriş bilgilerinizi doğru yazdığınızdan emin olun.)

Bu sorunu kendi başınıza gidermek için lütfen giriş e-posta adresinizde "Facebook İletişim E-posta Adresi Değişiklik Bildirimi" konulu e-posta mesajını bulun ve e-posta değişikliğini iptal etmek için buradaki talimatları izleyin..

* Facebook şifrenizi geri almak için help bölümünde "e-mailime ulaşamıyorum" diye bir bölüm vardır. oraya giriniz ve oradaki formu doldurunuz, hesabınız kendinizle ilgili soruları doğru yanıtlarsanız size iade edilecektir. Facebook Yardım Merkezi | Facebook

* Facebook'a girerek "şifremi unuttum"tıklarsanız yeni şifreniz mail adresinize gelecektir.( Facebookla ile birlikte mail adresinizde çalındı ise bu işe yaramaz)
* Son olarak Bunlardan bir sonuç alamadıysanız Olayı kısaca özetleyen bir dilekçe ile bulunduğunuz il savcılığına varsa bilişim savcılığına suç duyurusunda bulunabilirsiniz..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.