Facebook Mağaza ve Hizmetler

Arslan'

BM DİREKTÖRÜ
7 Nis 2020
2,267
3,449
Merhaba değerli okurlarımız, bugün ki konumuzda facebook'da mağaza açmak hakkında bilgiler vereceğim, keyifli okumalar diliyorum.

Önce ki konumda sizlere Facebook sayfası nasıl oluşturulur ayarları nasıl yapılır şeklinde bir konu açmışdım. Detaylı bir anlatım için kendim bir sayfa oluşturmuştum, "Beyazsaray Lojistik" adında bir hizmet sayfasıydı. Biz bugün bu sayfayı mağaza sayfasına dönüştüreceğiz. Şuan sayfamızın genel şablonu hizmetler olarak kayıtlı.

8qx8oxh.PNG

Öncelikle şablon değiştirmemiz gerekli bunun için "Sayfayı Yönet" bölümünden "Ayarlar" akabinde "Şablonlar ve Sekmeler" bölümüne geliyoruz.
Görmüş olduğunuz üzere şuan sayfamızda
"Hizmetler" şablonu aktif, öncelikle bunu değiştirmemiz gerekli. "Düzenle" bölümüne tıklıyoruz ve şablonu "Alışveriş" olarak değiştiriyoruz.

f6ascax.PNG

Sayfamız artık alışveriş için uygun. Şablon değiştirdiğinizde yeni özellikler gelecektir, her şablonun farklı bir özelliği vardır. Burada bizim için önemli olan mağaza özelliğidir.

Eylem Düğmesi

8o3im52.PNG

Sayfa kapak fotoğrafınızın hemen altında "Bir Düğme Ekle" butonu aktif olur. Buradan kısayol olarak istediğiniz opsiyonu seçebilirsiniz. Kullanıcıların hızlıca iletişim kurabilmesini sağlayabilir. Veya başka bir siteye yönlendirebilirsiniz. Ben "Bizimle İletişime Geç" düğmesini ekliyorum.

Hakkında Bölümü

3ktgxzk.PNG

Anasayfadan diğer bölümün de bulunan "Hakkında" bölümüne tıklayın.
Buradan, Çalışma Saatleri, İşletme Detayları, Ek İletişim Bilgileri, Künye ve Gizlilik
İlkesi eklenebilir. İletişim seçeneğinizin fazla olması kullanıcıların size ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

Hizmetler Bölümü

1h2li1z.PNG

Şimdi işletmemiz için hizmet ekleyeceğiz, hizmetler sekmesi başlangıçta aktif olmayacaktır.
Aktifleştirmek için ilk adımda gittiğimiz "Şablonlar ve Sekmeler" bölümüne gidin, akabinde
sekme tercihlerinden "Hizmetler" sekmesini aktif edin.

dj0hl8m.PNG

"Hizmet Ekle" butonuna tıkladıktan sonra yapacağınız hizmetle ilgili detayları yazın.
Örneğin ben kargo hizmeti oluşturacağım.

ki6p0yh.PNG

Ben çeşitli kargo hizmetleri oluşturdum. Böylece sayfama giren kullanıcı benim kargo taşıma hizmeti verdiğimi öğrenecek ve benimle iletişim kurabilecek. Hizmeti oluştururken fiyata, hizmetin neleri içerdiğine, hizmeti gösteren görsele dikkat etmelisiniz. Bu hizmet tercihinde aktif rol oynayacaktır. İstediğiniz kadar hizmet ekleyebilirsiniz, sınır bulunmamaktadır. Hizmetin sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak hizmeti düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Mağaza

Şimdi ki konumuz mağaza, öncelikle sayfamızı kurmamız gerekli.
"Mağazayı Yönet" butonuna tıklayın

kjgg3qs.PNG

Şimdi mağaza kurulumunu yapacağız, mağaza kurulumunda alışveriş tamamlama yöntemi seçilir.
Kullanıcılar tercihinize göre internet sitenize gidebilir veya Messenger, İnstagram Direct, Whatsapp üzerinden sizinle iletişim kurabilir. Akabinde işletme e-postanız istenir, tüm bunları doldurduktan sonra mağazanız onay için facebook'a gider.
Mağazanız onaylandıktan sonra satış yapabilirsiniz.

2hkbf3x.PNG

Mağazamız oluşturuldu. Ben kargo kutusu ilan verdim, ilan oluştururken ana görsel, başlık, açıklama site bağlantısı, fiyat, ürün durumu ve kategori şeklinde temel bilgiler istenmektedir.

Teklif Oluşturma

Teklifler kullanıcıların dikatini çeken, kampanya içerikli gönderilerdir.

Özel bir kampanya yapabilmek ve daha çok kişiye ulaştırmak tekliflerin tercih sebebidir.

f0s0w7a.PNG

Bu bölümden teklifinizi detaylı bir şekilde oluşturabilirsiniz, ben kargo hizmetlerimde %20 indirim kampanyası yaptım. Sizler dilediğinizi yapabilirsiniz. "Gelişmiş Seçenekler" Bölümünden düğme tercihi, koşullar ve şartlar, promosyon kodu tercihinizi yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak teklifinizi öne çıkarabilirsiniz. Bu bir miktar ücretle
reklamlandırmadır.

Etkinlik Oluşturma

nqzhtf6.PNG

Etkinlikler toplulukla beraber yapabileceğiniz organize eylemlerdir. Kullanıcılarla tanışma,
sohbet veya toplantı gibi etkinlikler yapabilirsiniz. "Oluştur" bölümünden etkinlik yapabilirsiniz.

Görmüş olduğunuz üzere ben açılış etkinliği hazırladım. Etkinlik oluştururken, Etkinlik adı, başlangıç ve bitiş tarihleri, etkinlik konumu, etkinlik tanımı ve kategorisi gerekli bilgiler arasındadır. Ben yeni bir şube açılış etkinliği yaptım, kategori olarak parti seçtim, siz istediğinizi seçebilirsiniz. Partiniz illa bir mekanda veya ortam da olması gerekmiyor, isteğinize göre canlı yayın olarak da sunabilirsiniz. Belli bir ücret karşılığında, etkinliğin daha fazla kişiye ulaşması için öne çıkartabilirsiniz.

Grup Oluşturma

2x04kxx.PNG

Gruplar kullanıcıların birbiriyle sohbet edebilmesini sağlayan, sayfayı aktif tutan
önemli etkenlerden birisidir. Kullanıcılar birbiriyle fikir alışverişinde bulunabilir, yardımcı olabilir.
Eğer kitlenin ilgisini çekerseniz grubu hızlıca büyütebilirsiniz, sayfanızda aynı doğrultuda gelişecektir.

8kzaaw0.PNG

Çok hızlı bir şekilde grubu oluşturabilirsiniz. Grup adını ve gizliliğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Ben sohbet grubu oluşturdum, böylece sayfamda ki kullanıcılar birbirleriyle sohbet edebilecek,
etkinlik planlayabilecek. Grup üyelere özel olursa daha düzenli gönderiler çıkacaktır ama aktifliğe

etki edecektir.

b6v4inm.gif

Değerli forum okurlarımız bugün kurmuş olduğumuz facebook sayfasında nasıl mağaza
açabileceğimizi öğrendik, facebook'un ticaret sistemini gördük, etkinlik, hizmet ve teklif

nedir nasıl oluşturulur sorularının cevabını verdim, bir sonra ki konumuzda görüşmek üzere.

Falcondtr

Yeni üye
29 Şub 2020
33
18
Merhaba değerli okurlarımız, bugün ki konumuzda facebook'da mağaza açmak hakkında bilgiler vereceğim, keyifli okumalar diliyorum.

Önce ki konumda sizlere Facebook sayfası nasıl oluşturulur ayarları nasıl yapılır şeklinde bir konu açmışdım. Detaylı bir anlatım için kendim bir sayfa oluşturmuştum, "Beyazsaray Lojistik" adında bir hizmet sayfasıydı. Biz bugün bu sayfayı mağaza sayfasına dönüştüreceğiz. Şuan sayfamızın genel şablonu hizmetler olarak kayıtlı.

8qx8oxh.PNG

Öncelikle şablon değiştirmemiz gerekli bunun için "Sayfayı Yönet" bölümünden "Ayarlar" akabinde "Şablonlar ve Sekmeler" bölümüne geliyoruz.
"Hizmetler" şablonu aktif, öncelikle bunu değiştirmemiz gerekli. "Düzenle" bölümüne tıklıyoruz ve şablonu "Alışveriş" olarak değiştiriyoruz.

f6ascax.PNG

Sayfamız artık alışveriş için uygun. Şablon değiştirdiğinizde yeni özellikler gelecektir, her şablonun
farklı bir özelliği vardır. Burada bizim için önemli olan mağaza özelliğidir.

Eylem Düğmesi

8o3im52.PNG

Sayfa kapak fotoğrafınızın hemen altında "Bir Düğme Ekle" butonu aktif olur. Buradan kısayol olarak
istediğiniz opsiyonu seçebilirsiniz. Kullanıcıların hızlıca iletişim kurabilmesini sağlayabilir. Veya
başka bir siteye yönlendirebilirsiniz. Ben "Bizimle İletişime Geç" düğmesini ekliyorum.

Hakkında Bölümü

3ktgxzk.PNG

Buradan, Çalışma Saatleri, İşletme Detayları, Ek İletişim Bilgileri, Künye ve Gizlilik
İlkesi eklenebilir. İletişim seçeneğinizin fazla olması kullanıcıların size ulaşmasını kolaylaştıracaktır.

Hizmetler Bölümü

1h2li1z.PNG

Şimdi işletmemiz için hizmet ekleyeceğiz, hizmetler sekmesi başlangıçta aktif olmayacaktır.
Aktifleştirmek için ilk adımda gittiğimiz "Şablonlar ve Sekmeler" bölümüne gidin, akabinde

dj0hl8m.PNG

"Hizmet Ekle" butonuna tıkladıktan sonra yapacağınız hizmetle ilgili detayları yazın. Örneğin
ben kargo hizmeti oluşturacağım.

ki6p0yh.PNG

Ben çeşitli kargo hizmetleri oluşturdum. Böylece sayfama giren kullanıcı benim kargo taşıma hizmeti
verdiğimi öğrenecek ve benimle iletişim kurabilecek. Hizmeti oluştururken fiyata, hizmetin neleri içerdiğine, hizmeti
gösteren görsele dikkat etmelisiniz. Bu hizmet tercihinde aktif rol oynayacaktır. İstediğiniz kadar hizmet ekleyebilirsiniz,
sınır bulunmamaktadır. Hizmetin sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak hizmeti düzenleyebilir
veya silebilirsiniz.

Mağaza

Şimdi ki konumuz mağaza, öncelikle sayfamızı kurmamız gerekli. "Mağazayı Yönet" butonuna tıklayın

kjgg3qs.PNG

Şimdi mağaza kurulumunu yapacağız, mağaza kurulumunda alışveriş tamamlama yöntemi seçilir.
Kullanıcılar tercihinize göre internet sitenize gidebilir veya Messenger, İnstagram Direct, Whatsapp
üzerinden sizinle iletişim kurabilir. Akabinde işletme e-postanız istenir, tüm bunları doldurduktan sonra
mağazanız onay için facebook'a gider. Mağazanız onaylandıktan sonra satış yapabilirsiniz.

2hkbf3x.PNG

Mağazamız oluşturuldu. Ben kargo kutusu ilan verdim, ilan oluştururken ana görsel, başlık, açıklama
site bağlantısı, fiyat, ürün durumu ve kategori
şeklinde temel bilgiler istenmektedir.

Teklif Oluşturma

Özel bir kampanya yapabilmek ve daha çok kişiye ulaştırmak tekliflerin tercih sebebidir.

f0s0w7a.PNG

Bu bölümden teklifinizi detaylı bir şekilde oluşturabilirsiniz, ben kargo hizmetlerimde %20 indirim kampanyası
yaptım. Sizler dilediğinizi yapabilirsiniz. "Gelişmiş Seçenekler" Bölümünden düğme tercihi, koşullar ve şartlar,
promosyon kodu tercihinizi yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak teklifinizi öne çıkarabilirsiniz. Bu bir miktar ücretle
reklamlandırmadır.

Etkinlik Oluşturma

nqzhtf6.PNG

Etkinlikler toplulukla beraber yapabileceğiniz organize eylemlerdir. Kullanıcılarla tanışma,
sohbet veya toplantı gibi etkinlikler yapabilirsiniz. "Oluştur" bölümünden etkinlik yapabilirsiniz.

Görsel: 12

Görmüş olduğunuz üzere ben açılış etkinliği hazırladım. Etkinlik oluştururken, Etkinlik adı, başlangıç ve

bitiş tarihleri, etkinlik konumu, etkinlik tanımı ve kategorisi gerekli bilgiler arasındadır. Ben yeni bir şube
açılış etkinliği yaptım, kategori olarak parti seçtim, siz istediğinizi seçebilirsiniz. Partiniz illa bir mekanda
veya ortam da olması gerekmiyor, isteğinize göre canlı yayın olarak da sunabilirsiniz.

Belli bir ücret karşılığında, etkinliğin daha fazla kişiye ulaşması için öne çıkartabilirsiniz.

Grup Oluşturma

2x04kxx.PNG

Gruplar kullanıcıların birbiriyle sohbet edebilmesini sağlayan, sayfayı aktif tutan
önemli etkenlerden birisidir. Kullanıcılar birbiriyle fikir alışverişinde bulunabilir, yardımcı olabilir.
Eğer kitlenin ilgisini çekerseniz grubu hızlıca büyütebilirsiniz, sayfanızda aynı doğrultuda gelişecektir.

8kzaaw0.PNG

Çok hızlı bir şekilde grubu oluşturabilirsiniz. Grup adını ve gizliliğini seçmeniz yeterli olacaktır.

Ben sohbet grubu oluşturdum, böylece sayfamda ki kullanıcılar birbirleriyle sohbet edebilecek,
etkinlik planlayabilecek. Grup üyelere özel olursa daha düzenli gönderiler çıkacaktır ama aktifliğe

etki edecektir.

b6v4inm.gif

Değerli forum okurlarımız bugün kurmuş olduğumuz facebook sayfasında nasıl mağaza
açabileceğimizi öğrendik, facebook'un ticaret sistemini gördük, etkinlik, hizmet ve teklif

nedir nasıl oluşturulur sorularının cevabını verdim, bir sonra ki konumuzda görüşmek üzere.
Güzel paylaşım olmuş emeğinize sağlık.

'The Wolf

Kıdemli Üye
22 Nis 2021
4,043
2,565
Tanrı dağı

8qx8oxh.PNG

f6ascax.PNG

Sayfamız artık alışveriş için uygun. Şablon değiştirdiğinizde yeni özellikler gelecektir, her şablonun farklı bir özelliği vardır. Burada bizim için önemli olan mağaza özelliğidir.

Eylem Düğmesi

8o3im52.PNG

Sayfa kapak fotoğrafınızın hemen altında "Bir Düğme Ekle" butonu aktif olur. Buradan kısayol olarak istediğiniz opsiyonu seçebilirsiniz. Kullanıcıların hızlıca iletişim kurabilmesini sağlayabilir. Veya başka bir siteye yönlendirebilirsiniz. Ben "Bizimle İletişime Geç" düğmesini ekliyorum.

Hakkında Bölümü

3ktgxzk.PNG

Hizmetler Bölümü

1h2li1z.PNG

dj0hl8m.PNG

"Hizmet Ekle" butonuna tıkladıktan sonra yapacağınız hizmetle ilgili detayları yazın.
Örneğin ben kargo hizmeti oluşturacağım.

ki6p0yh.PNG

Ben çeşitli kargo hizmetleri oluşturdum. Böylece sayfama giren kullanıcı benim kargo taşıma hizmeti verdiğimi öğrenecek ve benimle iletişim kurabilecek. Hizmeti oluştururken fiyata, hizmetin neleri içerdiğine, hizmeti gösteren görsele dikkat etmelisiniz. Bu hizmet tercihinde aktif rol oynayacaktır. İstediğiniz kadar hizmet ekleyebilirsiniz, sınır bulunmamaktadır. Hizmetin sağ üst köşesinde bulunan üç noktaya tıklayarak hizmeti düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

Mağaza

Şimdi ki konumuz mağaza, öncelikle sayfamızı kurmamız gerekli.
"Mağazayı Yönet" butonuna tıklayın

kjgg3qs.PNG

Kullanıcılar tercihinize göre internet sitenize gidebilir veya Messenger, İnstagram Direct, Whatsapp üzerinden sizinle iletişim kurabilir. Akabinde işletme e-postanız istenir, tüm bunları doldurduktan sonra mağazanız onay için facebook'a gider.
Mağazanız onaylandıktan sonra satış yapabilirsiniz.

2hkbf3x.PNG

Mağazamız oluşturuldu. Ben kargo kutusu ilan verdim, ilan oluştururken ana görsel, başlık, açıklama site bağlantısı, fiyat, ürün durumu ve kategori şeklinde temel bilgiler istenmektedir.

Teklif Oluşturma

f0s0w7a.PNG

Bu bölümden teklifinizi detaylı bir şekilde oluşturabilirsiniz, ben kargo hizmetlerimde %20 indirim kampanyası yaptım. Sizler dilediğinizi yapabilirsiniz. "Gelişmiş Seçenekler" Bölümünden düğme tercihi, koşullar ve şartlar, promosyon kodu tercihinizi yapabilirsiniz. İsteğe bağlı olarak teklifinizi öne çıkarabilirsiniz. Bu bir miktar ücretle
reklamlandırmadır.

Etkinlik Oluşturma

nqzhtf6.PNG

Görsel: 12

Görmüş olduğunuz üzere ben açılış etkinliği hazırladım. Etkinlik oluştururken, Etkinlik adı, başlangıç ve
bitiş tarihleri, etkinlik konumu, etkinlik tanımı ve kategorisi gerekli bilgiler arasındadır. Ben yeni bir şube açılış etkinliği yaptım, kategori olarak parti seçtim, siz istediğinizi seçebilirsiniz. Partiniz illa bir mekanda veya ortam da olması gerekmiyor, isteğinize göre canlı yayın olarak da sunabilirsiniz. Belli bir ücret karşılığında, etkinliğin daha fazla kişiye ulaşması için öne çıkartabilirsiniz.

Grup Oluşturma

2x04kxx.PNG

8kzaaw0.PNG

etki edecektir.

b6v4inm.gif

Elinize Sağlık Hocam Güzel Konu Olmuş.
internetten para kazanmak isteyenler için bir konu olmuş.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.