Facebook'a Giremiyorum Lütfen Yardım..!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aJuN_arDA

Yeni üye
3 Şub 2010
30
0
Merhaba Arkadaşlar,

Bir kaç gündür ofisteki bana ait olan PC'den facebook'a giremiyordum ama diğer iş arkadaşımın PC'den girebiliyordum, ve dün akşamdan beridir de evdeki lattoptan giremiyorum ama sabit pc giriyor.

Bu nasıl bir sorun çözemedim bilgisayarcı bir tanıdıgım var kendisini arayıp sordum sorun yaşayan başka kişilerde oldugunu söyledi format attım düzeldi dedi.

Çözün bumudur, Başka bu problemi yaşayan varmı?
*DNS ayarlarında değişiklik yaptım
*Frefox ve İ Exp'dan çerezleri vs... sildim
ama yinede iki tarayıcıdanda giriş yapamıyorum.

Şöyle bir hata veriyor ' Sunucu İle Baglantınız Kesildi '

www.facebook.com Adresine Hiç bir şekilde girmiyor.
http://tr-tr.facebook.com Adresine Giriş yapıyor ana sayfa açılıyor ama sayfa içerigine tıkladıgımızda yine aynı problem yaşanıyor , bu sayfa açıldıgında içerigine girince direk www.facebook.com' a yönlendir digi için açılmıyor.

Bir çok yöntemi denedim anladıgım kadarı ile ama yine bir çözüm üretemedim.

...ARKADAŞLAR LÜTFEN YARDIM EDİN ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER...

1spanyol

Katılımcı Üye
19 Ağu 2009
285
0
1.) Denetim masası --> Ağ Bantılarına Tıklanır
26745779bf0.jpg

2.)Yerel Ağ Bağlantılarında Sağ tuşla özelliklere girililr.
82185718ay8.jpg

3.)internet iletişim kuralları (TCP/IP) kısmı işaretlenip özellikleri butonuna giriyoruz.
92358083bs7.jpg

4.) Dns sunucularına sırasıyla ilk kutuya: 208.67.222.222 İkinci kutuya: 208.67.220.220 rakamları yazılır.
99729780sx4.jpg

5.) Yerel ağ bağlantıları bölümüne tekrar geliyoruz ve yine sağa tıklayarak açılan bölümde "Onar" diyoruz.
70557997dw8.jpg

6.) Artık Dns sunucnuz değişmiş ve yasaklı siteye giere hale gelmiş oluyorsunuz.
40001650ay5.jpg

not 1: yada sadece üsteki butona 4 . 2 . 2 . 3 (yada 4 . 2 . 2 . 4)yazsanızda olur

bi bunu dene olur :)

aJuN_arDA

Yeni üye
3 Şub 2010
30
0
Arkadaşım Vermiş oldugun bilgiler için çok teşekür ederim, aynen burada yazmış oldugun şekilde hepsini yapıyorum yanlız onar kısmı bende çıkmıyor.

Ne yapmma gerekli..?

1spanyol

Katılımcı Üye
19 Ağu 2009
285
0
arkadaşım vermiş oldugun bilgiler için çok teşekür ederim, aynen burada yazmış oldugun şekilde hepsini yapıyorum yanlız onar kısmı bende çıkmıyor.

[ımg]http://img191.imageshack.us/img191/4186/prntr.jpg[/ımg]

[ımg]http://img706.imageshack.us/img706/5656/btbhvtgvby6tgvytgvtr.jpg[/ımg]

ne yapmma gerekli..?

[sıze=4]
arkadaşım senın verdiğin resme bakılacak olursa sende ınternet yok :d
ağ kablosunu çıkar tak bi
[/sıze]

HEADROCK

Katılımcı Üye
17 Ağu 2007
576
1
66th Historical Way
Selamlar. öncelikle şunu belirtmek isterim eğer DNS ayarlarını yasaklı sitelere girmek için değiştirdiysen onları otomaik yap.Çünkü bugün itibarı ile 208.67.222.222 ve 4.2.2.2 DNS leri artık hizmet vermiyor daha doğrusu kullanabilmen için ücretli üyelik istiyor. Önerim DNS otomatiğe al veya 197.175.39.39 ve 40 DNS kullan..umarım yardımcı olmuşumdur

1spanyol

Katılımcı Üye
19 Ağu 2009
285
0
Selamlar. öncelikle şunu belirtmek isterim eğer DNS ayarlarını yasaklı sitelere girmek için değiştirdiysen onları otomaik yap.Çünkü bugün itibarı ile 208.67.222.222 ve 4.2.2.2 DNS leri artık hizmet vermiyor daha doğrusu kullanabilmen için ücretli üyelik istiyor. Önerim DNS otomatiğe al veya 197.175.39.39 ve 40 DNS kullan..umarım yardımcı olmuşumdur

SÖYLEDİĞİN DNS ADRESLERİNİ BEN KULLANIYORUM BENDE HİÇ BİR SORUN ÇIKMIYO :puah

aJuN_arDA

Yeni üye
3 Şub 2010
30
0
Biraz araştırma yapmanı tavisye ederim... Bende kullanıyorum You Tube açmayı dene...Internet çalışmaya devam ediyor fakat sitelerin bir çoğuna ulaşılamıyor

KArdeşim konuyla ilğilendigin için saol yanlız..
Verdigin DNS adresinde youtube de açılmıyo artık,
Yaw bi hallemedik arkadaşım ne yapcaz anlamadım..

HEADROCK

Katılımcı Üye
17 Ağu 2007
576
1
66th Historical Way
KArdeşim konuyla ilğilendigin için saol yanlız..
Verdigin DNS adresinde youtube de açılmıyo artık,
Yaw bi hallemedik arkadaşım ne yapcaz anlamadım..

Dediğim gibi şu anda yasaklı siteler için önerilen 208.67.222.222 ve 4.2.2.2 sanırım Türk Telekom tarafından banlanmış veya Open DNS free kullanıcalr için web filterlemeyi kaldırmış.Olayın detayları netleşecek sanırım. O zamana kadar maalesef You Tube ve diğer sitelere DNS değiştirerek girmeyecez. Ya You Yube Jacker gibi bir program kullan veya vtunnel.com ve ktunnel.com dene...kolaylıklar

aJuN_arDA

Yeni üye
3 Şub 2010
30
0
Dediğim gibi şu anda yasaklı siteler için önerilen 208.67.222.222 ve 4.2.2.2 sanırım Türk Telekom tarafından banlanmış veya Open DNS free kullanıcalr için web filterlemeyi kaldırmış.Olayın detayları netleşecek sanırım. O zamana kadar maalesef You Tube ve diğer sitelere DNS değiştirerek girmeyecez. Ya You Yube Jacker gibi bir program kullan veya vtunnel.com ve ktunnel.com dene...kolaylıklar

Amaç Youtubeye Girmek değil zaten
facebook'a girmek 2 gündür giremiyorum pc nin biri giriyor bir diğeri girmiyor nedir çözemedim.

çağdaş001

Uzman üye
29 May 2009
1,379
1
*
1. onar kısmının çıkması için baglantı olması gerekir baglantı alamıyorsan verdigin sorunun aynısı olur diger sitelere girebiliyormusun onu bi söyle.

2. birde www.ajan.webturkey.org bu adresten girmeyi dene giriyorsa buraya sonucu yaz.

aJuN_arDA

Yeni üye
3 Şub 2010
30
0
1. onar kısmının çıkması için baglantı olması gerekir baglantı alamıyorsan verdigin sorunun aynısı olur diger sitelere girebiliyormusun onu bi söyle.

2. birde www.ajan.webturkey.org bu adresten girmeyi dene giriyorsa buraya sonucu yaz.

Diğer sitelere girebiliyorum evet, sadece facebook ve youtube giremiyorum.

Onar kısmı yerel ağda çıkmıyor eternet kablosu kullanmıyorum wrless ile baglanıyorum onda onar kısmı var ondada böyle birşey çıkıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.