Fırat Yılmaz Çakıroğlu

BH80

Co Admin
24 Ocak 2016
552
195
-Türkistan-
Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU

Ege Üniversitesi Tarih bölümü 4. sınıf öğrencisi 20 Şubat 2015 Tarihinde üniversite içerisinde yuvalanmış terör yandaşları ile Ülkücü-Atatürkçü gençler arasında çıkan kavga sonucu bıçaklanarak yaralandı. Ve kan kaybından dolayı hastaneye yetiştirilemeden hayatını kaybetti.

Olayın özeti bundan ibaret yani medya bu kadarı ile yetiniyor. Hatta "karşıt görüşlü iki grup arasında çıkan kavga sonucu bir öğrenci öldü" başlığını atacak kadar da vicdansızlaşanlar da var.

thumbs_b_c_265922edc7a4fcfbe7926772b897e8d8.jpg

Peki olayın aslı nedir? Fırat neden öldürüldü? Kimler tarafından öldürüldü?

Fırat Çakıroğlu Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü 4. sınıf öğrencisi ve Ülkü Ocakları Ege Üniversite Sorumlusu.

"Fırat okula ve derslere pek gelmezdi." diyor kız arkadaşı nedeni ise terör yandaşı tarafından sürekli saldırıya uğramaktaydı defalarca rektörlüğe şikayette bulunmasına rağmen hiç bir önlem alınmamış. Fırat sınavlara ve derslere polis ekipleri eşliğinde girebiliyormuş saldırdıkları için çünkü öncesinde 200 kişilik bir grup yine başka bir genci rehin almıştı kampüsün tamda ortasında ve kimseye selam verip konuşmazmış onlara da zarar verdikleri için sürekli ölüm tehditleri alan Çakıroğlu hiç bir zaman başını eğmemiş kesilirdi fakat çekmeye gelmezdi boynu. Kız arkadaşı okulda asla beraber görünmezdik hatta dışarıda bile beraber olamıyorduk dedi. Evet kendi ülkemde garip olmak bu olsa gerek...

firat-yilmaz-cakiroglu-kimdir-neden-hayatini-kaybetti_a09a9.jpg

Fırat polislik sınavına girmişti ve kazanmıştı da fakat kolunda dövmesi olduğu için girememişti. O öğretmen olup kendi gibi öğrenciler yetiştirecekti.

20 Şubat 2015 tarihinde çıkan kavga onun öğretmen olmasına engeldi. Karşı karşıya gelen terörist ve ülkücü grubun en başında koşan yiğit Çakıroğlu'nun cesareti korkutuyordu bütün hainleri ama hepsinin hedefiydi Koca Reis. Bozmuştu çünkü bütün oyunlarını kampüste halay çektirmemişti onlara, duvarlara yazı yazmalarına engel olmuştu, boynu yiğit boynuydu bükerse vatan sevdası bükerdi. Sıkıştırdılar Fırat'ı bir bacağından, bir de göğüsünden olmak üzere 2 kez bıçakladılar. Oturdu bir sandalyeye atardamarı kopan Fırat çok kan kaybediyordu polisten rica edildi ama maalesef hastaneye götüren olmadı. Yolları kapattılar terör yandaşları ambulans giremesin diye ve 45 dakika sonra geldi ambulans çok kan kaybetmişti ve hastaneye götürülürken hayatını kaybetti. Arkada gözü yaşlı bir yar, bir ana, bir de Türkiye bıraktı. Kendi ülkesinde okuma hakkı elinden alındı.

GgsBpGCOvpAWKSa-1600x900-noPad.jpg

Şehit oldu yürüyüşü hainleri korkutan yiğit, Peygamber şahittir ki şehit ettiler.

And olsun seni kahpece şehit edenlerin karşısında senin gibi dik durup gerektiğinde düşünmeden yanına geleceğiz.

Hakkını helal et.

1870e8dddfd76665a75b446f750e1be0.jpg

Ruhun şad mekanın cennet olsun Fırat Yılmaz ÇAKIROĞLU.

Moderatör tarafında düzenlendi:

xOkanx

Katılımcı Üye
29 Eki 2018
467
1
olayı daha önce duydum ülkemize bölye közü kara gençler lazım umarım onun gibi karşımızda vatanımıza biri saldırırken közü kara olabiliriz

candalgc

Üye
20 May 2018
172
1
"üniversite içerisinde yuvalanmış terör yandaşları ile Ülkücü, Atatürkçü gençler arasında çıkan kavga sonucu" cümlesi yanlış anlaşılıyor ülkücüler ile Atatürkçü ögrenciler kavga etmiş manası veriyor yazı için eline saglık.

*Eroğlu

Katılımcı Üye
4 Tem 2013
833
155
İstanbul
Şöyle bir anısı var Fırat'la nişanlısının ağabeyi arasında... Nişanlısının ağabeyi anlatıyor..

- Öğrendim ki kız kardeşimle bir çocuk berabermiş. Gözüm döndü. Tabii kardeşim saklıyor benden. Bir gün koydum kafaya bunları bulacağım diye. Kardeşimin okul yolunda bekledim. Eve yakın yerde belirdi bunlar. Sağlamım da he. Gider yaparsa çekip vuracağım kansızı. Bunlar geldi. Kardeşim beni görünce şaşırdı çıkmaya çalıştı Fırat'ın kolundan. Fırat bırakmadı. Geldi yanımıza kadar..

-Selamun Aleyküm Ben Fırat. Kardeşin buraya kadar bana emanetti. Bundan sonra sana emanet. Siz ikinizde Allah'a emanetsiniz. Dedi

Böyle anlatmıştı nişanlısının ağabeyi Fırat'ı. Ruhu şad olsun..

CANTKAOS

Yeni üye
17 Mar 2018
6
1
malatyalı
Ne kaya kaleler ne demir kapılar ne çelik silahlar yolunu kesmeyecek. Yarı cihan ümmetiyle dövüşeceksin. Ezdikçe mağrur, ezildikçe meyyus olma! Daima didin ve öğren, daima iste ve yüksel! Adil ve rahim ol! Korkutmaktan ziyade sevdirmeye çalış! ALLAH rahmet eylesin inşallah mekanı cennet olur.

SultanALPARSLAN

Yeni üye
15 Eyl 2018
34
3
Harezm
“Sene 2010, kız kardeşimi birisi seviyormuş.
Bilmiyorum tabi kim, sadece iri yarı boylu poslu ve boksör birisi olduğunu öğrendim annemden.
"Olsun, ben de boksörüm!” dedim kendi kendime.
Öğrendim adını sonradan, Fırat Yılmaz Çakıroğlu'ymuş.
O gün Beyza'yı ilk kez eve bırakacaktı.
Duyar duymaz dolmuştan inecekleri yola koştum.
Belimde emanet var tabi, laftan anlamazsa vuracağım.
Kafama koydum çünkü. Neyse indiler dolmuştan, yanıma doğru geldiler.
Boyu mu dersin, gülen yüzü mü dersin, korkusuz ve vakur yürüyüşü mü dersin..
Neyse, uzattı elini; “Ben Fırat, kardeşin buraya kadar bana emanetti, eve girene kadar sana emanet. Daha sonra ikiniz da Allah'a emanetsiniz.” dedi.
Ne diyebilirdim ki ben bu yiğit ADAM'a ? Ne söyleyebilirdim ki?“

-Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun Sözlüsünün Ağabeyi

hodrimeydan25

Katılımcı Üye
30 Tem 2017
693
1
Banka soyanların , hakim vuranların kahraman diye bilindiği ülkede Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu'nun faşist diye bilinmesi milli şuur eksikliğidir.
Mekanın cennet olsun reis.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.