Flash bellek ile windows şifre kırmak

msfconsol

Yeni üye
8 Ara 2022
5
5
MERHABA THT SAKİNLERİ ŞİFRESİ UNUTLUMUŞ BİR PC ŞİFRESİ NASIL KIRILIR ONU ANLATACAĞIM. (HEDEF SİSTEME MANUEL SIZMA;))

1-Öncellikle hedef PC hangi Windows işletim sistemini kullanıyor.

2-Sonra o işletim sistemini bir adet 8 gb olan flash beleğe yükleyin.
Bu konu hakkında bir sürü video var.
Buyrun:

3-Yükledikten sonra hedef PC boot menü tuşunu öğrenin bunu anakart maraksı yada laptop ise interneten bakabilirsiniz.
Örnek boot tuşlar: f1,f2,f7.f8.f12

4-Ve Windows format ekranına geldikten sonra.

5- Shift f10 tuşuna basın ve cmd ekranı açılacak.

6-Cmd ekranı açıldıktan sonra komutlar.

1.komut: C: (NEDEN C DİSKİNİN İÇİNE GİRİYORUZ ? ÇÜNKÜ BURDA HER ZAMAN WİNDOWS KURULUDUR VE İLK DİSKTİR CMD KOMUT SATIRI BURADA YER ALIR.)

2.
komut: cd Windows

3:komut: cd System32

4:komut: ren utilman.exe utilman2exe

5:komut: copy cmd.exe utilman.exe

7-Ve cmd Windows ekranından çarpıya tıklayark çıkış yapıyoruz.

8-Windows yeniden başladıktan sonra. Sağ alt kısımda 3 imleç var pc,kapat tuşu değil ortadaki olan kısma tıklıyorsunuz yani yuvarlak olan adı her neyse:).

9-Ve ondan sonra cmd komut ekranı açılıyor.

10-Ve bu komutları giriyorsunuz.

1.komut: net users (NET USERS KOMUTU PC'DE HANGİ KULLANICILAR KAYITLI HANGİSİNİN ŞİFRESİNİ KIRMAK İSTİYORSANIZ BERİRLEYİN)

Bu kısımda hangi kullanıcının şifresini değiştireceksiniz onu yazıyoruz.

2.komut: net users kullanıcı 123456789

11-Ve böylelikle şifre değişimiş olacak

İLK KONUM BİRAZ REKLENDİRMYE ÇALIŞTIM BİR DAHAKİ SEFERE RESİM EKLERİM BU SEFER BÖYLE OLDU:)

UMARIM AÇIKLAYICI OLMUŞTUR.....

İYİ FORUMLAR....

gostking

Katılımcı Üye
29 Nis 2020
358
685
Vatan
MERHABA THT SAKİNLERİ ŞİFRESİ UNUTLUMUŞ BİR PC ŞİFRESİ NASIL KIRILIR ONU ANLATACAĞIM. (HEDEF SİSTEME MANUEL SIZMA;))

1-Öncellikle hedef PC hangi Windows işletim sistemini kullanıyor.

2-Sonra o işletim sistemini bir adet 8 gb olan flash beleğe yükleyin.
Bu konu hakkında bir sürü video var.
Buyrun:

3-Yükledikten sonra hedef PC boot menü tuşunu öğrenin bunu anakart maraksı yada laptop ise interneten bakabilirsiniz.
Örnek boot tuşlar: f1,f2,f7.f8.f12

4-Ve Windows format ekranına geldikten sonra.

5- Shift f10 tuşuna basın ve cmd ekranı açılacak.

6-Cmd ekranı açıldıktan sonra komutlar.

1.komut: C: (NEDEN C DİSKİNİN İÇİNE GİRİYORUZ ? ÇÜNKÜ BURDA HER ZAMAN WİNDOWS KURULUDUR VE İLK DİSKTİR CMD KOMUT SATIRI BURADA YER ALIR.)

2.
komut: cd Windows

3:komut: cd System32

4:komut: ren utilman.exe utilman2exe

5:komut: copy cmd.exe utilman.exe

7-Ve cmd Windows ekranından çarpıya tıklayark çıkış yapıyoruz.

8-Windows yeniden başladıktan sonra. Sağ alt kısımda 3 imleç var pc,kapat tuşu değil ortadaki olan kısma tıklıyorsunuz yani yuvarlak olan adı her neyse:).

9-Ve ondan sonra cmd komut ekranı açılıyor.

10-Ve bu komutları giriyorsunuz.

1.komut: net users (NET USERS KOMUTU PC'DE HANGİ KULLANICILAR KAYITLI HANGİSİNİN ŞİFRESİNİ KIRMAK İSTİYORSANIZ BERİRLEYİN)

Bu kısımda hangi kullanıcının şifresini değiştireceksiniz onu yazıyoruz.

2.komut: net users kullanıcı 123456789

11-Ve böylelikle şifre değişimiş olacak

İLK KONUM BİRAZ REKLENDİRMYE ÇALIŞTIM BİR DAHAKİ SEFERE RESİM EKLERİM BU SEFER BÖYLE OLDU:)

UMARIM AÇIKLAYICI OLMUŞTUR.....

İYİ FORUMLAR....
Eline sağlık güzel konu(alıntı konularda kaynak belirtmeyi unutmayalım)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.