flash takıldığı gibi ekrana resim gösterme

termix

Yeni üye
24 Ara 2022
5
1
merhaba arkadaşlar elimde bir tane flaşım pc ye takıldığı gibi ekrana flaştaki görseli yansıtmasını istiyorum bi nevi flsah bilgisayar takılınca dosya açma kodu
kodu bat dosyası formatında başlatmak istiyorum ,bat olmasada olur şimdiden çok teşşkürler

Tyrone

Uzman üye
30 Eyl 2017
1,337
617
Kamino
Merhabalar;

Flaştaki resimleri otomatik olarak açabileceğiniz bir bat dosyası oluşturabilirsiniz:

1-Başlat menüsünden "Metin Düzenleyici" programını açın (örneğin, Notepad).
2-Açılan metin düzenleyicisi penceresine aşağıdaki kodları yapıştırın:

Kod:
@echo off

rem Bu komut, bat dosyası çalıştırıldığında komut satırında gösterilen mesajları gizler.

rem Bu kod bloğu, flaş bellek takıldığında otomatik olarak resimleri açacaktır.

for /f "tokens=2 delims==" %%a in ('wmic logicaldisk get caption /format:list ^| findstr ":"') do start "Dosya Açma" "%%a:\resimler\*.jpg"

rem Bu kod bloğu, flaş bellek takıldığında otomatik olarak videoları açacaktır.

for

termix

Yeni üye
24 Ara 2022
5
1
teşekkürler knk fakat şu uzantıyı deriştirip deneyince dosya bulunamadı diyor örneğin c resimler klasörüme .jpg oluşturdum fakar açmadı kodları kurcaladım tam oturmadı ama yine de teşekkürler
:)
("%%a:\resimler\*.jpg")
Merhabalar;

Flaştaki resimleri otomatik olarak açabileceğiniz bir bat dosyası oluşturabilirsiniz:

1-Başlat menüsünden "Metin Düzenleyici" programını açın (örneğin, Notepad).
2-Açılan metin düzenleyicisi penceresine aşağıdaki kodları yapıştırın:

Kod:
@echo off

rem Bu komut, bat dosyası çalıştırıldığında komut satırında gösterilen mesajları gizler.

rem Bu kod bloğu, flaş bellek takıldığında otomatik olarak resimleri açacaktır.

for /f "tokens=2 delims==" %%a in ('wmic logicaldisk get caption /format:list ^| findstr ":"') do start "Dosya Açma" "%%a:\resimler\*.jpg"

rem Bu kod bloğu, flaş bellek takıldığında otomatik olarak videoları açacaktır.

for

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.