flv videolarınızı mpeg yapmak istersiniz heralde :D

Cry

Katılımcı Üye
şimdi aklınızda şu soru var, biliyorum.

- Bu Youtube'den filan bir sürü video indiriyorum. Msn üzerinden; arkadaşlarıma bu videoları gönderiyorum ama onlarda FLV Player olmadığı için çalıştıramıyorlar. Ben bunların uzantılarını Windows Media Player ya da Winamp ile çalıştıracak şekilde nasıl yapacam?

Yukarıdaki soruya yanıt bulmak için, aşşağıdaki resimleri iyi izleyin ve yönergeleri dikkatli okuyun.

Öncelikle; buraya tıklayarak, FLV Encoder adlı programı bilgisayarınıza indirip, kurun.

Ardındandan aşşağıdaki yönergeleri takip edin.
.

Adım-1

FLV Encoder'i açtığınızda karşınıza ilk olarak böyle bir ekran gelecek. Kırmızı renk ile çerçevelenmiş; "Browse" botununa basıp, MPG ya da AVI formatına dönüştüreceğiniz dosyayı belirleyin.

buasm2ty6.png

Adım-2
buadm2md7.png

Yukarıdaki resimde ben kendi belirledi?im bir FLV dosyasını; Adım-1'de gösterdiğim gibi seçtim. Siz onu seçtiğinizde turuncu renk ile çerçevelenmiş; "Output Directory" bölümü de otomatik seçilecektir. Siz eğer isterseniz, o otomatik seçilen yeri; kırmızı renk ile çerçevelenmiş "Browse" butonuna basarak değiştirebilirsiniz. (Output bölümü; dönüştüreceğiniz dosyanın kaydedileceği yeri ve şekli belirler.)

Adım-3
buadm3lw9.png

şimdi gördüğünüz üzere; "Output Directory" bölümünün altındaki, kırmızı renk ile çerçevelenmiş; "Destination video file" bölümündeki dosya ismi, turuncu ile çerçevelenmiş; "Input video" bölümündeki dosya ismi ile aynş. Dosyamşzş AVI ya da MPG yapabilmek için, kırmızı renk ile çerçevelenmiş; "Destination video file" bölümündeki dosya isminin uzantısını, MPG ya da AVI olarak değiştirmemiz gerekiyor.
MPG için (Kırmızı renk ile çerçevelenmiş bölüme bakınız)
bumpgiinmy5.png

AVI için (Kırmızı renk ile çerçevelenmiş bölüme bakınız)
buaviiinul9.png

Adm-4
buadm4cr4.png

Kırmızı renk ile çerçevelenmişEncode" butonuna basınız

Adm 5
buadm5fc3.png

Dönüştürme işlemi devam ederken program böyle sönük görünecektir. (Program bir sonraki resimdeki şekle gelmeden asla bir işlem yapmayın)

Adım6
buadm6gw7.png

işlem tamamlanmıştırGüle güle herkese dağıtabilirsiniz izleyebilirsiniz bundan sonra hala aynı sorun var ise bu başlık altında belirtin

NOT: Eğer videolarınızın görüntü kalitesi ile çevirilmesini istiyorsanız aşşağıdaki resimdeki kırmızı renk ile çerçevelenmiş MOVİE SİZE seçeneği 320x240 olmalı
bu8jv0.png

+rep lütfen bi rep bi teşekkür fazla şey ***ürmez rep verseniz rep iniz azalmaz teşekkür etseniz güç kaybetmezsiniz emeğe saygı!!!!

***alıntı***

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.