Format Dvd-USB si Hazırlama//BAYSAL01

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,744
1,502
Merhabalar,

Günümüzde bilgisayarcılar maalesef format gibi basit bir işleme (Doğru düzgün driver dahi yüklenmiyor) 30 lira ve daha üstü para alıyorlar. Kesinlikle böyle meblağlar ödemenize gerek kalmayacak. Format için yalnız 1 lira yeterli. Anlatıma geçelim.

Öncelikle windows 7 iso kalıp dosyamızı indiriyoruz. Ben en kullanışlı ve güçlü Windows 7 sürümü olduğu için Ultimate sürümünün indirme linkini veriyorum. Sürüm kesinlikle oynanma olmamıştır gönül rahatlığı ile indirebilirsiniz.

Windows 7 SP1 Ultimate 32 Bit
X973rD.png

DOSYA UPLOAD İLE İNDİR
DOSYA CO İLE İNDİR

Windows 7 SP1 Ultimate 64 Bit
X973rD.png

DOSYA CO İLE İNDİR
DOSYAUPLOAD İLE İNDİR

Başka sürümler istiyorsanız ve temizini bulamıyorsanız özel mesaj yoluyla bana ulaşıp bildirebilirsiniz. Yardımcı olurum.

Şimdi iso dosyamızı indirdik bundan sonraki adım Windows 7 USB/DVD Download Tool adlı programı indirmek.

Windows 7 USB/DVD Download Tool
X973rD.png

DOSYA TC İLE İNDİR

VIRUSTOTAL SONUÇLARI

Programı indirip kuruyoruz. Geriye kalan işlem çok basit. 4.7 gb lik boş dvd lerin fiyatı en fazla 1 tl olur. Kırtasiyelerde dahi bulabilirsiniz. Tercihinize göre dvdnizi veya usb nizi bilgisayara takıyorsunuz. Programı açıyorsunuz.

VPppqP.png

Browse ye tıklayıp windows iso dosyamızı seçiyoruz ve sağ alttaki next tuşuna basıyoruz.

6rRR3k.png

Önümüze aşşağıdaki sayfa gelecek usb yada dvd yi seçiyoruz.(Hangisini tercih ettiyseniz)

VPpp4R.png

Daha sonra açılan ekrandan dvd veya usb yi seçmenizi isteyecek. Seçimi yapıp Begin Copy butonuna tıklıyorsunuz. Usb belleğe yazdıracaksanız içindeki dosyaların silineceği ile ilgili uyarı veriyor. Onaylıyoruz.

njPPX1.png

Daha sonra yazdırma işlemi başlıyor ve bitiyor.

JqLLRq.png

DVD/USB niz formata hazır. İşlem tamam. Boot ve Format ile ilgili forumumuzda yeterli döküman mevcuttur fakat daha basit anlatım ile yakında konusunu açacağım.Herhangi bir sorunuz veya sorununuz var ise özel mesaj yoluyla ulaşabilirsiniz.

Saygılar//Baysal01

format dvdsi hazırlama
format usbsi hazırlama
format atma

Moderatör tarafında düzenlendi:

1453fetih

Uzman üye
31 Ara 2015
1,259
1
Gerçekten aşırı öz ve net.Hocam bu ıso dosyasını kalı linux 1.1 kursak ana ısletım sıstemımız olurmu.

Son düzenleme:

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,744
1,502
Gerçekten aşırı öz ve net.Hocam bu ıso dosyasını kalı linux 1.1 kursak ana ısletım sıstemımız olurmu.

Merhaba

Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Her türlü önyükleme için kullanabilirsiniz. Sorun olursa özel mesaj yoluyla ulaşın lütfen.

Cyber-Star

Üye
8 Ocak 2017
122
0
-
Windows 7 USB/DVD Download Tool çalışmadı yardım edermisiniz tıklıyorum hiçbirşey açılmıyor.

Baysal

THT
21 Eki 2012
15,744
1,502
Teşekkür ederim arkadaşlar. Sorun yaşayan yoktur umarım. Varsa ö.m yoluyla ulaşabilir.

xxxxxx6

Yeni üye
11 Ocak 2011
20
0
Diğer Windows sürümleri içinde sağlam link koyarsanız daha yararlı olur. Artık çoğu program ve oyun 10'a göre ayarlanıyor

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.