Forumda belirli kişilere bütün konulara erişim hakkı verilmesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Selamun aleyküm,
Öncelikle lütfen bu konu gereksiz, buna gerek yok, saçma konu gibi yorumlar yazmayınız.

Bugün yaşanan ve daha öncede yaşanan reklam sıkıntısı gün geçtikçe artacak/artabilir. Bence bu yüzden bazı belirli kişilere bütün konulara /kategorilere erişim hakkı verilmesi gerekir. Reklam sahibi(üye) siber güvenlik alanında açtığı reklamlı konu o kategorinin sorumlu modu tarafından kaldırılıyor sonra reklam yapan üye bu sefer Yazılım konusunun altına açıyor. Yazılım konusunun modları ise aktif olmadığında bu reklam, mod aktif olup silene kadar top kısmında kalıyor. Belki forumdaki bir kişi veya birden fazla kişi bu reklam yapan üyeden alışveriş yapacak, peki sonra ne olacak THT'nin itibarı düşecek/düşebilir.

Şuan çoğu kişi 'THT yapılan alışverişten sorumlu değildir/sorumlu tutulamaz' diyiyor/diyiyordur ama yinede bu itibar kaybetmesi için bir engel değil. Atalarımız boşuna dememiş "Kötü haber hızlı yayılır" diye.

Konunun anlatılmak istendiği yere gelirsek:
Belirli kişilere bütün konulara erişilme hakkı verilmesi tarafında bir görüş belirtmek isterim.

Not: Süper mod veya global modlar haricinde.
İlla ki forumda bir sabahlayan vardır, bunu üye istatistiklerinden de görebilirsiniz. Eğer üye güvenilir biri ve daha önce bir kaç timde görev almış veya başarılı birisi ile ona bu yetki verilebilir.

Eğer böyle bir durum UDY tarafından kabul edilmezse, dediği yöntem devriye sistemi gibi bir sistem olabilir.

Saygılarımla, iyi forumlar,

Son düzenleme:

xMit

Uzman üye
13 Mar 2016
1,202
10
Root@xMit:~#
Reklâm sahibinin isteği üzerine konu tekrar aktif edilir yanlış yere açılma olayıyla alakalı atladigin nokta ise bu forumda 7 gün 24 saat mutlaka forum içinde bütün kategorilere müdahale edecek birilerinin oluşu. Bir yanlışlık varsa ihbar edilmesi yeterli.

Hisoka*

Kıdemli Üye
21 Eki 2015
2,065
5
Belirli yetki düzeyindeki kişilerin zaten her konuda erişimi vardır, bize düşen ise kişiyi şikayet etmek ve beklemektir.

tesb1h

Katılımcı Üye
6 Ocak 2016
857
0
Reklâm sahibinin isteği üzerine konu tekrar aktif edilir yanlış yere açılma olayıyla alakalı atladigin nokta ise bu forumda 7 gün 24 saat mutlaka forum içinde bütün kategorilere müdahale edecek birilerinin oluşu. Bir yanlışlık varsa ihbar edilmesi yeterli.

Az önce yaklaşık 40 45 dakika bir reklam geçti arkadaş onu kastediyor galiba

`TR0GRES

Uzman üye
1 Mar 2020
1,355
714
Carpe Diem
Bence kişinin gün icinde açtığı bir konudan gün içindeki diğer konulara zaman eklenebilir reklam ve spam yapılması azalabilir bir konu açtıktan sonra örnek 1 2 saat beklesin

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Hocam benim bildiğim üzere reklam yapmak forum içerisinde yasak, sanırım anlatamadım. Benim demek istediğim banner reklam yapanlar değil. Forum içinde reklam yapanlar , siz ise reklam yapan kişinin konusu tekrar aktif hale gelsin diyiyorsunuz.

Ve yine anlatamadığım bir diğer nokta ise konunun yanlış yere açıldığı değil. Bir konunun birden fazla yere açılması ve belirli kategori ile sınırlanmış modların diğer kategorilere erişim izni verilmemesi. Çünkü bunun yüzenden reklam sahibi X kategorisinin modu olmayan kategoriye konu açabilir ve istediği zaman güncelleyerek top kısmında tutabilir.

Reklam sahibi dediğim, forum içerisinde illegal yollar ile reklam yapan kişi.

Son düzenleme:

Anonim6

Yeni üye
29 Şub 2012
0
5
konu yeri yanlış, kategori moderatörü müsait olmadığından kaldırmamış sanırım. //ihbar

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
konu yeri yanlış, kategori moderatörü müsait olmadığından kaldırmamış sanırım. //ihbar
Uyarınız için teşekkür ederim lakin keşke içeriği okusaydınız. Birde ilk başa yazdım bu tür mesajlar atmayınız diye :))

Öncelikle lütfen bu konu gereksiz, buna gerek yok, saçma konu gibi yorumlar yazmayınız. konunun yanlış yerde olduğundan haberim var gerekli modların gereğini yapmalarını arz ederim

Angel of savior

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
848
8
Germany
aslında olabilir aslında bu öneride bence modlarımız biraz düşünülmüş zaten sabah çalışıyorlar geceye kadar da mesai yapıyorlar eee diğer saatlerinde de dinlensinler forumda zaten gecesi tayfa var onların arasından size göre en güveniliri seçin kendisine sorun istiyorsa yapar istemiyorsa başka adamlar seçersiniz

"Squ4LL

Özel Üye
14 Tem 2009
14,316
591
FB_IMG_1589257261340.jpg

Merhaha, gece 2, 2.30 a kadar aktifim. Telegram: @Squ4LL bildirirseniz gereğini her zaman yaparım. Extra şeylere gerek yoktur. Ssygılarımla

Soru: Her gece 2, 2.30 mu?
Cevap: Evet

Bana sadece nereden hızlı ulaştığınız önemli, gerisi problem değil.

Son düzenleme:

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
Üyeye yetki verilip de tüm kategorilere edit hakkı vermek kategorilerin moderatörlerine ayıp olur sanki biraz da.Tasvip etmiyorum şahsen.
Yaklaşık 6 yıldır bazen uzak bazen yakından takip ediyorum forumu böyle bir problemle çok karşılaşıldığını görmedim açıkçası. Üst yöneticilerin bir kısmı online bölümünden görülüp de rahatsız edilmemek için ghost moda alıyor kendilerini. Vardiyalı sistemde de sorun çıkar, sonuçta herkes her gün aynı vakitte online olamayabilir. Zaten ihbar hattı vb sıklıkla kontrol ediliyor, mümkün olduğunca boş bırakılmıyor forum. :)

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Üyeye yetki verilip de tüm kategorilere edit hakkı vermek kategorilerin moderatörlerine ayıp olur sanki biraz da.Tasvip etmiyorum şahsen.
Yaklaşık 6 yıldır bazen uzak bazen yakından takip ediyorum forumu böyle bir problemle çok karşılaşıldığını görmedim açıkçası. Üst yöneticilerin bir kısmı online bölümünden görülüp de rahatsız edilmemek için ghost moda alıyor kendilerini. Vardiyalı sistemde de sorun çıkar, sonuçta herkes her gün aynı vakitte online olamayabilir. Zaten ihbar hattı vb sıklıkla kontrol ediliyor, mümkün olduğunca boş bırakılmıyor forum. :)
Hocam forumda da dediğim gibi, kategorilere erişim izni üyelere değil. Belirli timlerde çalışmış ve kendini kanıtlamış kişilere bu sistem verilmeli. Konuda bundan bahsetmiştim keşke biraz daha detaylı okusaydınız.

Herkes aynı saatte aktif olamaz haklısınız işte bu yüzden vardiyalı diyiyorum. Sabah bakan 10 mod ise akşam bakan 1-2 mod olmamalı. Zaten böyle olsa muhtemelen ikiside aynı gün girmeleri beklenemeyebilir bu durumda da forum güvensiz kalabilir. Bu yüzden diyelimki sabah bakan mod sayısı 10 ise akşam bakan mod sayısı ise 4-5 olmalı. Çünkü akşam üye sayısı azalıyor ve sabah ki 10 mod bakmasına gerek kalmıyor. Bu sayede 4-5 kişinin aynı gün foruma girememesinin önüne de geçmiş oluruz

CaptainSalvador

Adanmış Üye
17 Eki 2014
6,073
15
Teşkilat
Hocam forumda da dediğim gibi, kategorilere erişim izni üyelere değil. Belirli timlerde çalışmış ve kendini kanıtlamış kişilere bu sistem verilmeli. Konuda bundan bahsetmiştim keşke biraz daha detaylı okusaydınız.

Herkes aynı saatte aktif olamaz haklısınız işte bu yüzden vardiyalı diyiyorum. Sabah bakan 10 mod ise akşam bakan 1-2 mod olmamalı. Zaten böyle olsa muhtemelen ikiside aynı gün girmeleri beklenemeyebilir bu durumda da forum güvensiz kalabilir. Bu yüzden diyelimki sabah bakan mod sayısı 10 ise akşam bakan mod sayısı ise 4-5 olmalı. Çünkü akşam üye sayısı azalıyor ve sabah ki 10 mod bakmasına gerek kalmıyor. Bu sayede 4-5 kişinin aynı gün foruma girememesinin önüne de geçmiş oluruz

Uykulu bir şekilde okumuşum, özür diliyorum. :))
Bunun yerine güvenilir kişiler tekrar yönetime dönüp bu şekilde görevini ifa edebilir, ama bu sefer de önceki postta dediğin gibi her kategoride yetkileri olmayacak. Devriye tarzı sistem olabilir tabii.

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Uykulu bir şekilde okumuşum, özür diliyorum. :))
Bunun yerine güvenilir kişiler tekrar yönetime dönüp bu şekilde görevini ifa edebilir, ama bu sefer de önceki postta dediğin gibi her kategoride yetkileri olmayacak. Devriye tarzı sistem olabilir tabii.
Devriye sistem gelebilirse forumun düzeni daha güzel olabilir

Znéa

Administrator
19 Tem 2011
4,410
159
Bongomya
Arkadaşlar buradaki tüm yöneticiler sizin daha iyi bir ortamda bilgilenmeniz için çabalıyor ve çabalamaya devam edeceğiz. Forum yöneticileri hariç bir üyeye yetki veremeyiz. Sebebine gelecek olursak; yöneticiliğin belli başlı sorumlulukları ve sorumluluklarıyla eş değerde yetkilere sahiptir.
Peki bu sorumluluklar nasıl kazanılıyor?
Bu sorumluluklar başta sizlere olmak üzere bütün ziyaretçilerimize daha iyi hizmet vermek için çalışıp görevlerini eksiksiz yaparak kazanılıyor. Gün içerisinde bütün timlerden birçok moderatör aktif, ihbarınızı yaptığınız taktirde forum kullarına aykırı bir durum söz konusuysa arkadaşlarımız kaldırıyor.
Bu bana yetmez yahu bana 24 saat hizmet lazım derseniz de :
Merhaha, gece 2, 2.30 a kadar aktifim. Telegram: @Squ4LL bildirirseniz gereğini her zaman yaparım. Extra şeylere gerek yoktur. Ssygılarımla

Soru: Her gece 2, 2.30 mu?
Cevap: Evet

Bana sadece nereden hızlı ulaştığınız önemli, gerisi problem değil.

"Squ4LL Süper Moderatörümüz gibi bende gece buradayım.Hatta nöbet değişimini yapıyoruz desek yeridir. :trl Sabah 5-6 ya kadar banada ulaşabilirsiniz. Tg: ntyLromnS

Tekrar konuya gelmek gerekirse, üyelerin bu forumda forum kurallarına uymak dışında bir sorumluluk almasına gerek yok :) Burası yaklaşık 1.5m konuya ev sahipliği yapan bir platform araştırın,öğrenin bol bol bilgilenin. Bizlerde sizlerin daha iyi bir ortamda öğrenmesi için çalışalım :)

İyi günler.

Son düzenleme:

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Arkadaşlar buradaki tüm yöneticiler sizin daha iyi bir ortamda bilgilenmeniz için çabalıyor ve çabalamaya devam edeceğiz. Forum yöneticileri hariç bir üyeye yetki veremeyiz. Sebebine gelecek olursak; yöneticiliğin belli başlı sorumlulukları ve sorumluluklarıyla eş değerde yetkilere sahiptir.
Peki bu sorumluluklar nasıl kazanılıyor?
Bu sorumluluklar başta sizlere olmak üzere bütün ziyaretçilerimize daha iyi hizmet vermek için çalışıp görevlerini eksiksiz yaparak kazanılıyor. Gün içerisinde bütün timlerden birçok moderatör aktif, ihbarınızı yaptığınız taktirde forum kullarına aykırı bir durum söz konusuysa arkadaşlarımız kaldırıyor.
Bu bana yetmez yahu bana 24 saat hizmet lazım derseniz de :

"Squ4LL Süper Moderatörümüz gibi bende gece buradayım.Hatta nöbet değişimini yapıyoruz desek yeridir. :trl Sabah 5-6 ya kadar banada ulaşabilirsiniz. Tg: ntyLromnS

Tekrar konuya gelmek gerekirse, üyelerin bu forumda forum kurallarına uymak dışında bir sorumluluk almasına gerek yok :) Burası yaklaşık 1.5m konuya ev sahipliği yapan bir platform araştırın,öğrenin bol bol bilgilenin. Bizlerde sizlerin daha iyi bir ortamda öğrenmesi için çalışalım :)

İyi günler.
Hocam bir üst mesajda da söylediğim gibi mod yetkisini üyelere değil belirli timlerde çalışmış ve kendini kanıtlamış kişilere vermelerini önerdim. Zaten timlerde çalışan çoğu kişi mod olarak görev yapıyor(bu benim düşüncem). Bu yönden bakarsak zaten timlere giren ve gelişen kişiler mod olduğu için forumda modluk sayısı da artıyor burada haklısınız ama sizinde dediğiniz gibi nöbetleşe sistem gelse belirli modlar olsa ve bütün foruma hakim olsalar sizce de uygun olmaz mı ?

Znéa

Administrator
19 Tem 2011
4,410
159
Bongomya
Hocam bir üst mesajda da söylediğim gibi mod yetkisini üyelere değil belirli timlerde çalışmış ve kendini kanıtlamış kişilere vermelerini önerdim. Zaten timlerde çalışan çoğu kişi mod olarak görev yapıyor(bu benim düşüncem). Bu yönden bakarsak zaten timlere giren ve gelişen kişiler mod olduğu için forumda modluk sayısı da artıyor burada haklısınız ama sizinde dediğiniz gibi nöbetleşe sistem gelse belirli modlar olsa ve bütün foruma hakim olsalar sizce de uygun olmaz mı ?

Üstte belirttiğim konular hala geçerli. Forumun tamamına hakim olmak uzun bir süreç, bu süreci tamamlayan arkadaşlarda gerekli rütbelerde bulunuyorlar. Şuanda saat 04:25 ve ben dahil iki ÜDY, bir KMod, iki DMod, ve iki Mod arkadaşımız online, forumda üyelerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için çalışıyor. :)

İyi günler.

Dargaaltay

Uzman üye
7 Mar 2019
1,748
407
Kainat
Üstte belirttiğim konular hala geçerli. Forumun tamamına hakim olmak uzun bir süreç, bu süreci tamamlayan arkadaşlarda gerekli rütbelerde bulunuyorlar. Şuanda saat 04:25 ve ben dahil iki ÜDY, bir KMod, iki DMod, ve iki Mod arkadaşımız online, forumda üyelerimize daha iyi bir hizmet verebilmek için çalışıyor. :)

İyi günler.
Peki hocam konu daha fazla uzamadan kilit alabilir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.