Forumdaki x Üyesi Bana Virüs Attı , Ne Yapmalıyım ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

'Black Warrior

Yaşayan Forum Efsanesi
8 Ocak 2013
12,132
4
E5
Merhaba Arkadaşlar malum okullar kapalı üyelikler açık, bu aralar birbirine server atan atana.
Şimdi başlayalım.

x Üyesi Bana Özelden Dosya Attı Virüs Olabilirmi ?

İlk olarak üyeninin üye bilgilerine bakın, üye forumda yenimi ? mesaj sayısı kaç ? (Her eski üyede güvenilir değildir.)

Daha sonra attığı dosyayı virüstotal, sandboxie, sanal pc gibi ortamlarda test edin.

Yada ben anlamam derseniz o an online olan herhangi bir yöneticiye başvurabilirsiniz.

x Üyesi Bana Server Attı Bende Açtım Nasıl Temizlerim ?

İlk olarak geçmiş olsun, en temizi formattır. He derseniz format atamam sisteminiz windows 7 veya windows 7nin altındaysa sisteminizi combofixle taratınız. Daha sonra anti malwarebytes zemane antilogger gibi yazılımlarla sisteminizi temizleyebilirsiniz.
Bknz. : Scan - Clean Rat ( Server Temızleme Aracı )

x Üyesi Bana Server Attığını Tespit Ettim Ne Yapabilirim, Kime İletmeliyim ?

Eğer üye herhangi bir konudan attıysa virüsü, o mesajdaki butonundan bizlere bildirebilirsiniz. Yetkililer ihbarı gördüklerinde eğer gerçekten server attıysa konusu / mesajı temizlenip üye forumdan SINIRSIZ UZAKLAŞTIRILIR.

Ama üye size server ı özel mesaj yolu ile attıysa o mesajdaki butonuna tıklayıp o an hangi uzman moderatör ve üstü online ise mesajı o yetkiliye sevk edip gerekli açıklamayı yaptığınızda ihbarınız o yöneticiye iletilir.

Saygılar.

Konu -SiPaHi- İzni İle Açılmıştır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.