ftp:// hakkında + güvenlik ( Yardım ! )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

serkan tr

Katılımcı Üye
23 Haz 2007
368
2
Beşiktaş
Tht admin ve üyeleri aranızdan bilenler çıkar umarım Bi arkadaşımla bir site açtık ama daha ilk gün index yedik. tabi adresi kimse bilmediğinden hacklenecek kaygısı yoktu. Şimdi indexi bastı ansayfaya fakat domain hack değil tabi. :) İşte sonra biz indexi filan kaldırdık normal yayına devam ettik. fakat ftp ye her girişimizde bizi hackleyen kişinin boş klasörü cıkıyor. Burda sorun nedir ya da bizim için tehlike oluşturabilir mi veya bunu nasıl halledebiliriz? bu birinci mevzuydu.

II. Mevzu !

Dos Atacklarını önlemek için biraz döküman buldum.

Dökküman---

Merhaba hemen kuruluma geçiyoruz ayarlaması çok basit.
wget http://download.digitalsnetwork.com/synddosblock.sh
chmod 0755 install.sh
./install.sh
Kurulum bitti, ayarlamaya geldi sıra.
pico nano vim hangi editörü kullanıyorsanız, ben pico kullandım.
pico /usr/local/ddos/ddos.conf açıyoruz
NO_OF_CONNECTIONS=100
100 Bağlantıdan sonra banlar kendinize göre ayarlayın.
EMAIL_TO="mail adresiniz"
e-posta adresinizi girin, banlanan ipler tarih saat cinsinden anında postalanacaktır.
BAN_PERIOD=30
30 sn de 100 bağlantı yapanı banlar misali kendinize göre düzenleyebilirsiniz.
ignore.ip.list ve /sbin/iptables da chmod 777 verirseniz iyi olur.
Kendimde kullanıyorum banlanan ip leri anında mailinize gönderir cfs ye yardımcı olur
root olarak ssh dan girmeniz gerekmektedir.(tavsiyem putty)

----
şimdi II. mevzunun ana sorusu şu bu kaynak sizce güvenilir mi bir terslik olma durumu filan varmı?

Çok soru sordum heralde adminleri kızdırıcam:(

bu arada eğer dos ataklarıyla ilgili döküman eğer sakata gelinmeyecek bir durum varsa THT üyeleri/ekibide kullanablir

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.