GamingServer ~~ THM

'T0YB0X

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
934
465
C:\Program Files (x86)\
MERHABA ARKADAŞLAR BU KONUMDA SİZLERE TRY HACK ME DE BULUNAN GamingServer MAKİNA ÇÖZÜMÜNÜ GÖSTERECEĞİM.

İlk olarak vpn'imizi bağlıyoruz.
Ardından ip adresimizi alıyoruz.

30oz1ir.png

Makinamızın ip adresini aldığımıza göre sitemizi bi acalım bakalım bize ip ucu vermişler mi ?
Site url'sinin önüne "
viwe-source" yani "viwe-source:http://ipadresimiz/" şekilinde yapıyoruz ve bize makinanın kaynak kodlarını göstermekte.
baktıgımızda en aşşagıda bişeyler diyor bunu bi değerlendirelim bakalım.
"
john, please add some actual content to the site! lorem ipsum is horrible to look at."
çeviri:"
john, lütfen siteye biraz gerçek içerik ekle! lorem ipsum'a bakmak korkunç." bu şekilde bir şeyle karşılaşıyoruz. buradan anlamalıyız ki site yöneticilerinden biri "john". Devam edlim bakalım.

3l9bncf.png

tabi bu sırada "
nmap" taramamızı gerçekleştirdim.
ve bize diyor ki "
22,80" portları açık.bende hemen 22. porttan yürümek istiyorum. Site paneline tekrardan dönüyorum.

psflyiz.png

Hemen ufak bir "
Brute Force" yapıyorum. olabilecek şeyleri deniyorum.
"
uploads,secret" bakıyorum ikisi de var.

9efjqy3.png

Buraya baktığımda "
SecretKey" görüyorum buda "ssh" bağlantıma yardımcı olacaktır. Diye tahmin ediyorum ve deniyorum.

5w8l41t.png

SecretKey dosyasını kendi bilgisayarıma indiriyorum.
"
chmod400" diyerekten bu indirdiğim dosyaya yetki veriyorum.

2a7o5ey.png

hemen bunu "
john" ile ".hash" uzantılı bir dosyaya döndürüyorum.
tekrardan "
john" ile bu dosyada ki şifreyi çözmeye çalışıyoruz. Evet oldu.
şifremiz:"
letmein" şifremizide çözdüğümüze göre artık "ssh" ile bağlantı kurabiliriz.

lj066z7.png

hemen "
ssh" bağlantımızı sağlıyoruz. Bağlantı sağlandı gördüğünüz gibi.

8o4q8of.png

hemen bulunduğum yerde ne var diye bir bakıyorum."
ls" çektiğimde bana direk "user.txt" dosyasını verdi.

l4zxf9j.png

ilk terminalde "
root.txt" dosyasını arattırdım fakat "root.txt" dosyalarını okuma iznimin olmadığını söylüyor bana görmemi de engelliyor hemen yetki yükseltmek için adımlar atıyorum.
Devamını resimlerde detaylıca belirttim. resimleri dikkatlice takip ederseniz hatasız bir şekilde çözersiniz.

99h4ms2.png

7ugewyd.png

ou5cvah.png

7zursc9.png

pytava5.png

qy9yhgf.png

3a7z3qc.png

Umarım beğenmişsinizdir. İyi forumlar.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.