GBWhatsApp Pro Nasıl İndirilir ve Hakkındaki Her Şey!

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,424
1,580
Instagram
GBWhatsApp Pro Nedir? Nasıl İndirilir? Hakkındaki Her Şey!

Bu Dev Konuda Hangi Bilgiler Olucak?

1) GBWhatsApp Pro Nedir?

2) GBWhatsApp Pro Nasıl İndirilir?

3) GBWhatsApp Pro İndirdiğimizde Ban Yer Miyiz?

4) Güncellemeleri Kontrol Etme

5) WhatsApp, WhatsApp Plus ve GBWhatsApp Pro'yu Aynı Telefonda Kullanabilir Miyim?

6) IPhone için GBWhatsApp Pro Kullanılabilir Mi?

7) GBWhatsApp Pro - WhatsApp Plus Arasındaki Fark Nedir?

8) Profiline Bakanları Bulma Efsanesi Gerçek Mi?

9) GBWhatsApp Pro Güvenli Midir?

10) GBWhatsApp Pro, WhatsApp Sözleşmesinden Etkilenir Mi?

11) GBWhatsApp Pro'yu Niye Kullanmalıyız?

12) GBWhatsApp Pro'yu Niye Kullanmamalıyız?

1) GBWhatsApp Pro Nedir?

Öncelikle bu bilgileri GBWhatsApp Pro'nun v10.00 sürümüne göre veriyorum.

GBWhatsApp Pro, modlu bir WhatsApptır. Bu uygulama size normal kullanıcılardan daha çok özellik verir. Maddeler halinde özelliklerimize bakalım...

» Farklı Temalar

» Uygulama Kilidi

» Sohbet Kilidi

» Tam Çözünürlüklü Görüntü Paylaşımı

» 1000 Sohbete Kadar Sohbetleri Sabitleme

» Silinen Mesajları Görebilme

» Storyleri Gördüğünü Gizleme

» Belirli Kişiler İçin Özel Gizlilik

» Çevrimiçi Kapatma

» Medya Paylaşım Sınırı 700 MB

» Gizlilik Seçenekleri ( Yazıyor... ses kaydediyor... vs kapatma, gelen mesajları tek tikte gösterme, görüldüyü kapatma)

2) GBWhatsApp Pro Nasıl İndirilir?

İndirmek gayet basittir. Zaten çoğu konuda da indirilişini göstermişler. Bu yüzden buraları biraz hızlıca geçeceğim.

Bu linkten direk indirip telefonunuza kurabilirsiniz.

TIKLA

VİRÜS TOTAL

3) GBWhatsApp Pro İndirdiğimizde Ban Yer Miyiz?

Hayır. Ben 1 yıldır kullanıyorum ve ban yemedim. Çoğu arkadaşım da kullanıyor ve ban yiyeni daha görmedim. Tüm özelliklerini de dibine kadar kullanmazsanız ban yiyeceğinizi düşünmüyorum.

4) Güncellemeleri Kontrol Etme

1) GBWhatsApp Pro'ya girip sağ üst köşedeki üç çizgiye basın

2) "GBAyarlar" Seçeneğine tıklayın

3) "Güncellemeler" kısmına basın

4)"Güncellemeleri Kontrol Et" seçeneğine basın. Eğer güncelleme gelmiş ise yapabilirsiniz.

5) WhatsApp, WhatsApp Plus ve GBWhatsApp Pro'yu Aynı Telefonda Kullanabilir Miyim?

Üçünü aynı anda kullanamazsınız. Çünkü WhatsApp ile WhatsApp Plus aynı anda kullanılamaz. Fakat WhatsApp ile GBWhatsApp Pro veya WhatsApp Plus ile GBWhatsApp Pro kullanılabilir.

6) iPhone için GBWhatsApp Pro kullanılabilir mi?

Hayır, henüz uygulamanın iphone için olanı çıkmadı.

7) GBWhatsApp Pro - WhatsApp Plus Arasındaki Fark Nedir?

Uygulamaların özellikleri nerdeyse tamamen aynı. Fakat üstte de dediğim gibi. WhatsApp ile WhatsApp Plus aynı anda kullanılamıyorken GBWhatsApp Pro kullanılabiliniyor.

8) Profiline Bakanları Bulma Efsanesi Gerçek Mi?

GBWhatsApp Pro'da log kısmı var. Buranın anlamı hakkında çok fazla olarak bilgi karışıklığı vardır. Anlamı çoğu kişilere göre şöyledir: Online olarak gösterilen numaralar sizin sohbet bölümünüzde bulunan kişilerin online olduğunda gösterilen bildirimdir. Şimdi diyeceksiniz ki "Peki profilime bakanlar ne alaka?" Şimdi şöyle ki siz sohbet bölümünde gözüken kişilerden online olduğunun bildirimini alırsınız. Eğer konuşmadığınız birinden bildirim alıp bu raporların çıktığı ekranda numarası gözüküyor ise bu kişi sizin profilinize bakmış demektir"

Şimdi de bu uygulamayı uzun süredir kullanıp bu özelliği de bir sürü kez test etmiş olan benim yorumuma geçelim:

Bu rapor gibi çıkan yazılar sohbet ettiğiniz kişilerin online olmasını ve profil fotoğrafını değiştirmesini veya sizin başkalarının profil fotoğrafına bakmanızı not alıyor. Kendim farklı numaralarla profilime bakıp denememe rağmen bu özelliğin bu sürüm için düzgün çalışmadığını kesin olarak söyleyebilirim. Zaten raporda "Online" yazıyor. Yani bu online olanları göstermiş demektir. Yani GBWhatsApp Pro'nun yeni sürümünde özelliğin çalışmadığını söyleyebiliriz. Fakat siz yine de denemek isterseniz nasıl yapıldığını hemen altta gösteriyorum.

Ufak Bir Not: Bu özelliğin eskiden çalıştığı söyleniyor. Araştırmalarıma göre GBWhatsApp benzeri uygulamalar Whatsapp'ın bir açığını kulllanarak bu bilgiyi verebiliyorlarmış. Fakat sonradan o açık fixlenmiş, yani kapatılmış. Bu bilgiler de aynı özelliğin WhatsApp Plus'ta da kullanılamayacağını gösteriyor. Yani kısaca profilinize bakanları tespit etmek şuanlık imkansız gibi gözüküyor.

Log Kaydını Bulmak İçin

GBWhatsApp Pro'ya girip sağ aşağıdaki + işaretine basın. Sonra böyle bir ekran gelecektir. Burada alttan ve üstten 3. olan, yani tam ortadaki belge işaretine benzeyen seçeneğe tıklayıp bekleyin.

Sonrasında karşınıza bu ekran gelecektir. Numaraların son 4 hanesi gözüküyor. O yeri de kırmızı ok ile gösterdim.

9) GBWhatsApp Pro Güvenli Midir?

Bu konuda kesin bir cevap yoktur sadece yorum yapabiliriz. Bu tip uygulamaların mesajlarımızı görme şansı vardır. Ama bakıp bakmadıklarını bilemiyoruz. Bu yüzden önemli şifrelerimizi veya bilgilerimizi bu uygulama üzerinden göndermemeye çalışmalıyız.

10) GBWhatsApp Pro, WhatsApp Sözleşmesinden Etkilenir Mi?

Öncelikle şunu belirtiyim. Eğer WhatsApp sözleşmesinden çekiniyorsanız bu uygulamayı kullanmaktan daha çok çekinmeniz lazım. Çünkü WhatsApp bu uygulamaya göre daha güvenlidir. Yine de bu konuyu araştırdım. Konu hakkında net bir bilgi bulmamakla beraber yüksek ihtimalle WhatsApp Sözleşmesinin modlu WhatsApp uygulamalarında da geçerli olduğu söyleniliyor...

11) GBWhatsApp Pro'yu Niye Kullanmalıyız?

GBWhatsApp Pro'nun faydaları gerçekten çok fazla. Özellikle gizlilik ayarlarındaki avantajlar çoğu kişiyi kendine çekiyor. Eğer WhatsApp'ta hayalet gibi gezmek istiyorsanız bu uygulamayı tercih edebilirsiniz.

12) GBWhatsApp'ı Niye Kullanmamalıyız?

Bu devirde kimseye güvenemiyoruz değil mi :) GBWhatsApp Pro'ya da güvenemeyiz. Mesajlarımızı okumadığından kesin bir şekilde emin olmayız.

Kullanmamak için başka bir sebep de bazı özelliklerinin düzgün olarak çalışmaması. Örnek olarak: Profilime bakanlar, hep çevrimiçi gözükme, iletildiyi kapatma özelliklerini verebiliriz. Profilime kim baktı özelliği zaten hiç çalışmıyor. Hep çevrimiçi gözükme özelliği ise bazen çalışıyorken bazen çalışmayabiliyor. İletildiyi kapatma özelliği ise uygulama içinde bazı sorunlara yol açabiliyor. Karşı taraf size mesaj atınca mesaj tek tik olarak gösteriliyor. Ama bu özelliği açtığımızda mesajlar geç gelebiliyor hatta uygulama çökebiliyor. (Uygulamanın çökmesi çok düşük bir ihtimaldir) Bunun sonucunda uygulamayı silip tekrar yüklememiz gerekiyor.

Son Olarak Söylemek İstediklerim

GBWhatsApp Pro ve benzeri uygulamalar gördüğünüz gibi birçok risk barındırıyor. Bunun için burada önemli bilgilerinizi paylaşmamanızı öneririm. Onun haricinde günlük kullanımda risk çıkaracağını düşünmüyorum. Bu uygulamayı kullanıp kullanmayacağınız da size kalmış. Ben yaklaşık 1 yıldır kullanmaktayım. Eğer konuma eklemek istediğiniz herhangi bir şey varsa yorumlarda belirtebilirsiniz. Uygulama ile ilgili sorunuz varsa sorabilirsiniz. Bu konuyu uygulama güncelleme alınca da güncelleyeceğim. Sorularınızı da beni etikletleyerek sorarsanız daha hızlı cevap verebilirim :)

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
229
Loxcey Sixs
Merhabalar; gizliliğine dikkat edenler WhatsApp kullanmasın.
Güvenliğine dikkat edenler GBWhatsApp, WhatsApp Pro gibi uygulamalar kullanmasın.
Yani bu modlu WhatsApp da gizliliği geçiyorum, güvende bile değilsiniz.
Fakat kullanmak isteyenler için, eline sağlık.

Anarchey

Yeni üye
20 Nis 2021
41
2
Washington,
Ben kullanıyorum ve şuana kadar bir sorun çıkardığını görmedim.... Ama yukarı da ki arkadaşın da dediği gibi gizlilik açısından pek tekin durmuyor.

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,424
1,580
Instagram
Öncelikle herkesin yorumu için teşekkür ederim :)

Merhabalar; gizliliğine dikkat edenler WhatsApp kullanmasın.
Güvenliğine dikkat edenler GBWhatsApp, WhatsApp Pro gibi uygulamalar kullanmasın.
Yani bu modlu WhatsApp da gizliliği geçiyorum, güvende bile değilsiniz.
Fakat kullanmak isteyenler için, eline sağlık.

Yorumun için teşekkür ederim. Haklısın bu tip uygulamalar gerçekten çok tehlikeli. Fakat fake no ile kullanılıp kendi kişisel verilerimizi paylaşmazsak çok sorun olucağını düşünmüyorum. Aslında her şey kullanıcıda biter. Gerekli izinleri en az seviyede tutarsak uygulamanın zararları baya azaltabilir. Tabi uygulamanın veri çaldığını varsayarsak. Bu arada sözünü sevdim .d "Gizliliğine dikkat edenler WhatsApp kullanmasın.
Güvenliğine dikkat edenler GBWhatsApp, WhatsApp Pro gibi uygulamalar kullanmasın."

Tekrardan yorumun için teşekkürler :) 3vn2odzn

Ben kullanıyorum ve şuana kadar bir sorun çıkardığını görmedim.... Ama yukarı da ki arkadaşın da dediği gibi gizlilik açısından pek tekin durmuyor.

Evet gizlilik için kesinlikle tekin değil.
Ama uygulamada sorun çıkabiliyor. Mesela tüm herkese iletildiye kapattığımız zaman mesajlar çok geç gelip çok geç gidiyor. Veya sürekli çevrimiçi modu bazen çalışıyor bazen ise çalışmayabiliyor. Yorumun için teşekkür ederim Anarchey :)

Son düzenleme:

3vn2odzn

Uzman üye
17 Ocak 2019
1,182
229
Loxcey Sixs
Öncelikle herkesin yorumu için teşekkür ederim :)
Yorumun için teşekkür ederim. Haklısın bu tip uygulamalar gerçekten çok tehlikeli. Fakat fake no ile kullanılıp kendi kişisel verilerimizi paylaşmazsak çok sorun olucağını düşünmüyorum. Aslında her şey kullanıcıda biter. Gerekli izinleri en az seviyede tutarsak uygulamanın zararları baya azaltabilir. Tabi uygulamanın veri çaldığını varsayarsak. Bu arada sözünü sevdim .d "Gizliliğine dikkat edenler WhatsApp kullanmasın.
Güvenliğine dikkat edenler GBWhatsApp, WhatsApp Pro gibi uygulamalar kullanmasın."

Tekrardan yorumun için teşekkürler :) @3vn2odzn

Merhabalar; eğer kullanıyorsanız bence arkaplanda çalışmaması için durdurun ve kamera-mikrofon erişimini engelleyin. Çünkü bu program sadece uygulama içi çalım yapmıyor :D

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,424
1,580
Instagram
Merhabalar; eğer kullanıyorsanız bence arkaplanda çalışmaması için durdurun ve kamera-mikrofon erişimini engelleyin. Çünkü bu program sadece uygulama içi çalım yapmıyor :D

Haklısınız. Önerinizi dikkate alacağım :))

Dikkat Edin WhatsApp Banı Çakıyor Fark Edilirse

Ben hiç yemedim. Yiyeni de görmedim son zamanlar için. Fakat yine de orjinal no yerine fake no kullanmakta ve özelliklerin hepsini kullanıp dikkat çekmemekte yarar var :)

C 0 D E R

Katılımcı Üye
21 May 2020
429
48
SIFIR6
Destek ve Yardım bölümünde ki başlıkları görür gibiyim.. " Whatsapp'ım çalındı ne yapmam lazım" , "Telefonum'da virüs var gibi hissediyorum", "Birisi bilgilerimi ele geçirmiş". Sonunda +(plus) olan şeylerden korkacaksın kardeşim :trl Ne gerek var yani? silinen mesajı görüyorsun-(uz) ama sadece sen değil sıkıntı burada devreye giriyor. Madem arkadaş uğraşmış konu yazmış eline sağlık bende IOS için olanını tavsiye edeyim :) Watusi For Whatsapp JB gerekli!!!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.