Geleceğin En Önemli 10 Mesleği

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
Fütüristik Ufuk Tarhan,gelecekte mühendis,doktor,mimar,işletmeci,yönetici,finansçı gibi meslek tanımlarının yeterli ve anlaşılır olmayacağını söylüyor. Tarhan, geleceğin işyerlerinde sabit,tanımlanmış bölüm ve birimlerin değil,organizasyonel kurguların gerekli,geçerli ve işlevsel olacağından bahsediyor. Örneğin sağlık Drone’u,Rota tasarım mühendisi,Drone mühendisi,Sensör Mühendisi,Soru tasarımcısı,Sensör Analisti,Raf Sensörleri Yorumcusu gibi şu anda hiç bilinmeyen uzmanlık alanlarının oluşacağını ifade ediyor. Buna göre geleceğin en önemli 10 işi şöyle sıralanıyor;

1- Dijital pazarlama,sosyal medya

2- Mobil teknoloji,uygulama vb. ile ilgili her şey+giyilebilir teknolojiler

3- IoT(internet of things/nesnelerin interneti),Big data(büyük veri),Bulut bilişimi,M2M(makineden makineye),V2V(araçtan araca) teknolojileri

4- 3D baskı teknolojileri

5- Arttırılmış gerçeklik

7- Hologram teknolojileri

8- Yenilenebilir enerji ile ilgili her konu

9- Drone teknolojileri,ulaşım,insansız araçlar,uçak,lojistik gibi alanlar

10-
Uzay teknlojileri

NamelessesMan

Kıdemli Üye
30 Haz 2013
2,270
0
Elektriksiz hiçbirşey olmaz . Elektrik-Elektronik de olmalıydı . İlgi çekici bir makale :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
Peki programlamadan gitmem iyimi yani ilerde güzel ve rahat bir hayata kavuşabilir miyim?
Tamamen senin ellerinde desem :) Atıyorum seninle aynı sınıftan biri kötü bir işte sürünürken sen bir şirket kurabilirsin. Okul ile bir yere kadar gidiyorsun. Kendini geliştirirsen her alanda başarı sağlarsın. İster yazılım bölümü oku ister bilişim her şey kendinde bitiyor. Onun için hangisinde daha rahat ilerleyebileceğini düşünüyorsan neyi daha çok seviyorsan ona göre hareket et...

DarkCasteil

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
975
0
x
Tamamen senin ellerinde desem :) Atıyorum seninle aynı sınıftan biri kötü bir işte sürünürken sen bir şirket kurabilirsin. Okul ile bir yere kadar gidiyorsun. Kendini geliştirirsen her alanda başarı sağlarsın. İster yazılım bölümü oku ister bilişim her şey kendinde bitiyor. Onun için hangisinde daha rahat ilerleyebileceğini düşünüyorsan neyi daha çok seviyorsan ona göre hareket et...

Bilişimi programlamayı çok seviyorum ve ilgimi çekiyor 8-9 ay öncesine kadar trol bir insandım fakat şimdi iyi bir yere gelip aileme ve evleneceğim zaman oluşacak aileme rahat bir hayat geçirtmek istiyorum olacak cocuklarıma felan benim gibi yaşamasın yokluk içinde rahat olsun istediklerini alabileyim istiyorum o yüzden 8-9 ay önce düzgün bir şekilde okumaya önem verdim ve okuyup düzgün bir işte çalışmak istiyorum tabiki bunları yaşamam için hayatta kalmam ölmemem lazım Allahın izniyle herşey olur iyi biri olmaya çalışıyorum etrafıma zarar vermemeye ülkeme katkı ve yararda sağlamak isteklerimden biri.Diyeceğim çok değiştim okumak işimi elime almak olacak çocuklarıma ve evleneceğim karıma rahat huzunlu bir hayat yaşatmak istiyorum.

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
Bilişimi programlamayı çok seviyorum ve ilgimi çekiyor 8-9 ay öncesine kadar trol bir insandım fakat şimdi iyi bir yere gelip aileme ve evleneceğim zaman oluşacak aileme rahat bir hayat geçirtmek istiyorum olacak cocuklarıma felan benim gibi yaşamasın yokluk içinde rahat olsun istediklerini alabileyim istiyorum o yüzden 8-9 ay önce düzgün bir şekilde okumaya önem verdim ve okuyup düzgün bir işte çalışmak istiyorum tabiki bunları yaşamam için hayatta kalmam ölmemem lazım Allahın izniyle herşey olur iyi biri olmaya çalışıyorum etrafıma zarar vermemeye ülkeme katkı ve yararda sağlamak isteklerimden biri.Diyeceğim çok değiştim okumak işimi elime almak olacak çocuklarıma ve evleneceğim karıma rahat huzunlu bir hayat yaşatmak istiyorum.
O zaman sıkıntı yok aynen böyle devam et. Ha bu arada her ne olursa olsun şükret ve Allah'tan yardım iste, af iste, sağlık sıhhat iste, bereket iste. Eğer bunu yaparsan kazandığın para da bereketli olur, evin yuvan ailen de bereketli olur ve geçici olan dünya malından daha çok kıymetli şeyler kazanırsın dünya hayatın da rahat olur. Yeterki çalış başaramayacağın hiçbir iş olmaz.

DarkCasteil

Katılımcı Üye
23 Haz 2015
975
0
x
O zaman sıkıntı yok aynen böyle devam et. Ha bu arada her ne olursa olsun şükret ve Allah'tan yardım iste, af iste, sağlık sıhhat iste, bereket iste. Eğer bunu yaparsan kazandığın para da bereketli olur, evin yuvan ailen de bereketli olur ve geçici olan dünya malından daha çok kıymetli şeyler kazanırsın dünya hayatın da rahat olur. Yeterki çalış başaramayacağın hiçbir iş olmaz.

Aynen öyle dediklerini yapıyorum ilgin ve bilgi için çok teşekkürler böyle şeyler bana güç destek verir bana gerekli olan tek şey güç , destek ve arkamda olacak kişiler bana bunları katan yanımda gerçek hayatta tanıdığım ve 2 kişi var biri amcam biride sevgilim ikiside çok iyi ve beni bırakmıycağını bildiğim insanlar ama mesela senin gibi iyi ve bilgili insanlarında böyle şeyler demeside iyi geliyor.Tekrer Çok Teşekkürler.

Raphers

Adanmış Üye
31 Ağu 2014
7,286
5
System.Net
Aynen öyle dediklerini yapıyorum ilgin ve bilgi için çok teşekkürler böyle şeyler bana güç destek verir bana gerekli olan tek şey güç , destek ve arkamda olacak kişiler bana bunları katan yanımda gerçek hayatta tanıdığım ve 2 kişi var biri amcam biride sevgilim ikiside çok iyi ve beni bırakmıycağını bildiğim insanlar ama mesela senin gibi iyi ve bilgili insanlarında böyle şeyler demeside iyi geliyor.Tekrer Çok Teşekkürler.
Daha ne istiyorsun ne güzel işte :) Ben de böyle yardımcı olmayı destek vermeyi severim. Herhangi bir sıkıntın olduğunda bana mesaj atabilirsin. Hadi Allah yolunu açık etsin, inşallah her şey gönlünden geçtiği gibi olur...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.