Genel-Siber~Güvenlik

Rumexus

Kıdemli Üye
26 Ocak 2016
2,157
323
Merhaba arkadaşlar bugün sizler için siber güvenlik ile ilgili bir paylaşım yapacağım isterseniz Siber Güvenlik nedir kısaca bir anlatım yapayım.
ANLATIM
Siber Güvenlik konusuna değinmeden önce Siber kelimesinin ne anlama gelindiğine bakılmalı. Siber kelimesi, bilişim sistemleri alt yapısında çalışan soyut ve geniş bir alt yapıdır. Buna kısaca siber alem denilmektedir. Siber Güvenlik, siber alemdeki hayatın güvenliği ve gizliliğinin korunmasıdır.“Yakın gelecekte çıkabilecek büyük bir savaşta ilk mermi internette atılacaktır.” (Rex Hughes – NATO Güvenlik Danışmanı). Siber Güvenlik ile Bilgi Güvenliği sıkça karıştırılmaktadır. Bilgi Güvenliği biraz daha teknik kısmı kapsar. Siber Güvenlik daha soyut ve geniş bir ağ alanını kapsamaktadır.

İsterseniz size paylaşacağım dosyaların görselini göstereyim.
[url=https://hizliresim.com/7a40v5][/URL]
Arkadaşlar alta indirme linki ve virüs total koyuyorum. İyi forumlar dilerim.
VİRÜS TOTAL LİNKİ
DOSYA İNDİRME LİNKİ
Rar Şifresi : enesgazitht

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.