Yazılım | Programlama Gereken ayrıcalık istemci tarafından sağlanmıyor

WhoHy

Üye
8 Şub 2019
156
2
İzmir
7aZvql.png

arkadaşlar ne zaman pc ye bir program kursam bu hatayı alıyorum hiç bir program kuramıyorum internettte çözümlerine baktım denedim hiç biri olmadı bunu çözmenin bir yolu yokmu ACİL YARDIM!!

YENİ TAM RESİM

9alL1k.png

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Rookie

Kıdemli Üye
1 Eki 2017
2,978
31
Windows + R tuşlarına basın
Çalıştır penceresine secpol.msc yazın
Güvenlik Ayarları/Yerel İlkeler/Güvenlik seçenekleri yoluna gidin
Kullanıcı Hesabı Denetimi: Yerleşik Yönetici hesabı için Yönetici Onay Modu ilkesine çift tıklayın
Devre dışı seçeneğine tıklayın Tamam butonuna tıklayın
Bilgisayarı yeniden başlatın

WhoHy

Üye
8 Şub 2019
156
2
İzmir
Aynısını yaptım malesef olmadı
Windows + R tuşlarına basın
Çalıştır penceresine secpol.msc yazın
Güvenlik Ayarları/Yerel İlkeler/Güvenlik seçenekleri yoluna gidin
Kullanıcı Hesabı Denetimi: Yerleşik Yönetici hesabı için Yönetici Onay Modu ilkesine çift tıklayın
Devre dışı seçeneğine tıklayın Tamam butonuna tıklayın
Bilgisayarı yeniden başlatın

izinlerle alakalı olabilir yönetici olarak çalıştırdım yine olmadı bu arada yeni tam resimi attım
Resmi görüntüleyemiyorum ama büyük ihtimalle izinlerin eksik

Moderatör tarafında düzenlendi:

Qwx

Kıdemli Üye
30 Nis 2012
2,728
13
Merhaba,
C dizininin sahipligi “Everyone” olarak ayarlayınız ve tam denetim yetkisi veriniz. Sahiplik bilgisi “Everyone” olarak ayarlayınız. Son olarak Regedit alanından aşağıdaki adrese gidip,

“HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWAREMicrosoftWindowsCurrentVersionPoliciesSystem”

Aşağıdaki değer “0(Sıfır)” olarak ayarlayınız.

EnableLUA = 0

Bilgisayar yeniden başlatınız ardından probleminiz çözülebilir.
Ek olarak bu linke bakabilirsiniz;
Hata 0x80070522: Gereken ayrıcalık istemci tarafından saglanmıyor | Sistemcinin Günlüğü

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
Merhaba değerli üyemiz,

Sırasıyla bu adımları uygulayınız;
  • Başlat, Çalıştır'a secpol.msc yazıp proğramı çalıştırınız. (Windows 8 kullanıcıları direk başlangıç ekranında arama ile yazarsa çıkar.)
  • Gelen pencerede Local policy (Yerel İlkeler) kategorisi seçiyoruz.
  • Local policy alt kategorisi olan Security option (Güvenlik Seçenekleri) bölüme tıklıyoruz. Ardından sağ tarafta seçenekler çıkacak.
  • User Account Control : Run all administrator in Admin Approval Mode (Kullanıcı Hesap Denetimi: Tüm Yöneticileri, Yönetici Onay Modu'nda Çalıştır) seçeneğine tıklıyoruz.
  • Seçeneğe tıkladıktan sonra karışımıza gelen iki seçenek var. Enable (Etkin), Disable (Devre Dışı). Normalde bu Enable (Etkin) seçilidir siz bunu Disable (Devre Dışı) seçeneğine tıklayıp kayıt ediyorsunuz.
  • Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra ayarlarınız işlemi girmiştir.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.