Ghost Recon 3: Advanced Warfighter

DoWn LiTe

Uzman üye
9 Nis 2007
1,608
33
emekli mod
B0009RF7YS.01.LZZZZZZZ.jpg

Daha Baslangicta Böyle Olmasini Istemezdik.

Gectigimiz aylarda Ubisoft harika bir cikis yaparak Ghost Recon'un son üyesi olan Advanced Warfighter'i huzurlarimiza sunmustu.Oyun ilk olarak Pc platformuna tasindigi icin gerek grafikleri gerek ses efektleri ile bambaska oldugunu kanitladi ve eski Ghost Recon anlayisini siyirip atti.Hersey iyi giderken söz konusu oyunumuzu konsola cikartma gibi bir hatada bulunan Ubisoft malesef yine tüm herseyi berbat etti diyebiliriz.Acikcasi ps2'im icin oyun alirken Ghost Recon AW yi görmek beni oldukca sevindirmisti.Pc'de tam anlami ile 4 4'lük oynamak icin yeterli bir sisteme sahip degildim.O yüzden düsünmeden oyunu aldim ve Tv karsisina gectim.Fakat oyun basladigi anda Pc versiyonu ile alakasiz ve bambaska bir oyun ile karsilastim.Buda bir hayli üzücüydü.Acaba ne olduda bu oyun busekilde bir fiyaskoya dönüstü bilemiyorum fakat karsimizda bir konsol icin cokta parlak durmayan bir oyun var.

Pekala,Sirada Ne Var ?

Aslinda söze nasil baslasam bilemiyorum.Ilk olarak firma tanitimlarindan sonra kisa süreli bir video cikiyor karsimiza ve oyuna olan bagliligimiz 2 kati artiyor.Menüde fazla bir secenek yok.Ses ve kontrolleri ayarlayabiliyorsunuz.Multiplayer ve Campaign seceneklerimiz var.Campaigne girerken seviyeyi ve oyun icerisindeki görünüsümüzü seciyoruz.Pc de bu özellik daha ayrintiliydi.Herseyi ayarladiktan sonra uzun bir süre beklememiz lazim cünkü oyunun yüklenmesi bir hayli zaman aliyor.Oyuna direk sehirdeki sokaklarinin birinin ortasinda basliyoruz.Her hangi bir intro yada sehire nasil ulastigimiz hakkinda bir ipucu bile yok.Pcde olan buseyleri konsola koymak cokmu zordu demeden duramiyorum.Oyuna basladigimizda hersey ayni sekilde gelisiyor.Önce 3 adamimizi buluyoruz sonrada sokaklar bizim!.Bileceginiz üzere kontroller birhayli fazla idi pc platformunda.Bu kontrolleri firma nasil Joisticklere sigdirmis hicbirfikrim yok.Cogu tus birden fazla görev yapiyor ve kontrolleri sasiriyorsunuz.Alismaniz biraz zaman alicaktir.Bileceginiz üzere tüm oyunu bizde dahil toplamda 4 kisilik bir ekip ile oynuyorduk.Adet bozulmamis.Yine 4 kisiyiz.Ama eski detaylari bulamiyoruz.Komutlar sinirli.Fizik motoru adamlarimiz ve düsmanlar üzerinde öyle bir halde kullanilmiski düzgün ve akici bir sekilde hareket edebilen tek canli sizsiniz.Teröristlerin kosmasi bana 2d atari oyunlarini hatirlatti.Böyle ünlenmis bir oyunda bu derece hatalar insani sinir edebiliyor.Uydu araciligi ile sehrin haritasini kullanma imkanimiz ayni sekilde bozulmadan sunulmus.Ama pek fazla ihtiyaciniz olmayacak.Sokaklar alabildigine genis ve bu yüzden catismalarda cabucak kursun yiyip ölme imkaniniz fazlasiyla mevcut.Bileceginiz üzere oyunda gercekcilik payi bulunmasi icin sagliginiz en fazla 2 veya 3 vurulusluk ayarlanmis.Yani iyi siper alip saglam nisanlar almaniz oldukca önemli.Silahlara hic bir sekilde laf yok cünkü herbiri birer sanat eseri desek yeridir.Cesit cesit silahlarimiz var.Bu yüzden silah sayisinda sikinti cekmiycez.Cephane gerektiginde ise düsman silahalrindaki sarjörleri alabilirsiniz.Yanimizda 4-5 taneden fazla sarjör tasima imkanimiz var.Onlari idareli kullansaniz iyi edersiniz.

Grafikler Ayricami Satiliyor ?

Oyunu yücelten grafikleri demistik.Ps2 halinde grafik pekte iddiali degil.Sehir eskisi gibi detayli ve gercekci degil.Hersey yapmacik gibi gözüküyor.Dedigim gibi fiziksel hareketler oldukca basarisiz.Grafik anliyacaginiz uzatmalari oynuyor.Böyle bir oyun butür seyler yazicagimi hic düsünmemistim fakat BLACK gibi bir oyunun ardindan Ghost Recon'u elime aldigimda oldukca sinirlendim.Oyunda patlama ve silah efektleri nerdeyse yoklar.Silahinizdan cikan efektler olabildigince ufak ve size ates ettiginize dair hicbir his vermiyor.Ses efektleri normal seviyede desem dogru olur.Pek birsey vaad etmiyorlar.Oynadiktan sonra merak ettim acaba grafikler Ubisoft'tan ekstrami siparis ediliyor?..

Mutsuz Son !

Iste Ubisoft pcdeki bu basarisini konsollda kanitlayamamis ve ortaya efsanenin adindan baska hicbirseyi kalmamis.Sadece pc versiyonunu önerebilecegim Ghost Recon AW konsolda pekte eglenceli sayilamaz.Yinede konsolda FPS meraklilari varsa Seve seve oyunu alabilirler hatta begenedebilirler fakat oyunun eski halini gördükten sonra busekilde karsimiza cikmasi bir hayli üzücü.

Herkeze iyi oyunlar
smile.gif

000000030478.jpg

000000030480.jpg

926953_20060331_screen002.jpg

926953_20060331_screen003.jpg

926953_20060331_screen005.jpg

926953_20060331_screen007.jpg

926953_20060331_screen010.jpg
[
926953_20060331_screen014.jpg

926946_20060301_screen011.jpg

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.