Gizlilik e-posta sorusu. Düşünceler mi?

ojwaktasa

Yeni üye
29 Ağu 2023
1
0
Hi guys, I'm starting my privacy journey and so I thought I'd start with emails and then phone numbers. I want to create a free personal email, I think with tutoa and proton mail if there is a free one. I would use this for personal connections and such. But I don't want to pay to send many more emails. I know I need to make one for subscriptions, invoices, etc., and keep it separate from my personal information. Is it okay to use Gmail for this? They're not very good at security anymore but I still don't want to pay and would like to use one or two personal emails for free under secure email providers for personal and maybe professional credentials.https://9apps.ooo/ . Thanks!

Also, will changing banks and closing my existing bank account keep me safe? Maybe it's not private, but I've heard that banks close your accounts and only have information about you for x years. Thanks!
 
Son düzenleme:

'BARBAROS

Asistan Moderatör
19 Haz 2021
1,098
750
turkhackforums.cjb.net
Merhaba arkadaşlar, gizlilik yolculuğuma başlıyorum ve bu yüzden e-postalarla ve ardından telefon numaralarıyla başlamayı düşündüm. Ücretsiz bir kişisel e-posta oluşturmak istiyorum, sanırım tutunoa ile ve eğer ücretsiz bir tane varsa proton postasıyla. Bunu kişisel bağlantılar ve benzeri şeyler için kullanırdım. Ancak başka birçok e-posta göndermek için ödeme yapmak istemiyorum. Abonelikler, faturalar ve benzeri şeyler için bir tane yapmam gerektiğini ve bunu kişisel bilgilerimden ayrı tutmam gerektiğini biliyorum. Bunun için Gmail'i kullanmak uygun mudur? Artık güvenlik konusunda pek iyi değiller ama yine de ödeme yapmak istemiyorum ve kişisel ve belki de profesyonel kimlik bilgileri için güvenli e-posta sağlayıcıları altında bir veya iki kişisel e-postayı ücretsiz kullanmak istiyorum. Ancak kredi kartı numaraları ve benzeri şeylerle bağlantılı aboneliklerle ne yapılacağını bilmiyorum. Teşekkürler!

Ayrıca banka değiştirmek ve mevcut banka hesabımı kapatmak güvende kalmamı sağlar mı? Belki özel olmayabilir ama bankaların hesaplarını kapattığını ve x yıl boyunca sadece senin hakkında bilgi sahibi olduğunu duydum. Teşekkürler!
Selamlar ne yapmaya yada neyi hedefliyorsunuz bilmiyorum ama banka hesabını kapatmak güvende kalmanı sağlarmı hayır çünkü hepsi log tutuyor belirli bir kanun ve politika kuralları var. X yıl boyunca bilgi tutuyorlar vs yalan hiç kimse kendi kurumunda olan bir olayı kolay kolay silmez.Gizli tutmak istiyorsan kendini Gmail yada farklı bir şey bu senin elinde 2 adımlı doğrulama vs mevcut zaten.Gmailin herhangi bi CVE Açığı bulunmamaktadır.Ve Bulunsa bile fix yeme süresi 1 2 günü bulur.Güvenliği kendi zeka ve aklında sağlayabilirsin.Şu an modeme bağlısın ve bir telekom şirketi seni izliyor ne kadar güvende tutabilirsin kendini ? buda bir soru. Ek gizlilik için sana tavsiye proxy tor ağları farklı kendini saklayabilceğin vds sunucuları ve o sunucudaki ip ayarları ... ubuntu
 
Üst

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.