Google Authenticator'ı İnstagram İçin Kullanma ve Devredışı Bırakma

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,424
1,581
Instagram

Merhabalar. Bu konumda İnstagram'da iki faktörlü doğrulamayı nasıl Google Authenticator ile sağlayabileceğinizi anlatacağım.
Konuya geçmeden önce birkaç bilgi verelim.

Google Authenticator Nedir ?

İki faktörlü doğrulama yapmak için oldukça güvenli bir uygulamadır. Kodların 30 saniyede bir değişmesi büyük artılarından biridir.

Google Authenticator'ı İnstagram İçin Kullanma ve Devredışı Bırakma

İlk önce Google Authenticator'u cihazınıza indirin. İnstagram hesabınıza girin ve sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapın.

Ayarlar
> Güvenlik
THT{goOGle_1nsta_Guven}

İki Faktörlü Kimlik Doğrulaması'na tıklayın

En üstteki "
Kimlik Doğrulama Uygulaması" seçeneğine tıklayın.

"
İleri" seçeneğine tıklayın.

Burada resim kullanamıyorum. Çünkü
Google Authenticator, uygulama içinden ekran görüntüsü almayı engelliyor.

"
İleri" seçeneğine bastıktan sonra Google Authenticator açılıcak ve otomatik olarak size bir soru soracak.

Anahtarı şunun için kaydet:
İnstagram ( kullanıcı adınız)

Buna "Tamam" diyin. Sonrasında uygulama ekranında kodunuz gözükücek. İnstagram'a geri dönüp o kodu yazın.

Ardından çok önemli bir yer açılıcak:
Kurtarma Kodları sayfası.

Türk Hack Team logosu olan yerde kodlar yazıyor olucak. Ben orayı sansürledim. Siz burayı mutlaka SS alıp fotoğrafı birkaç cihaza yedekleyin. Çünkü cihazınızı kaybederseniz Google Authenticator uygulamasına erişemeyeceksiniz. Yani İnstagram hesabınıza giriş yapamayacaksınız. Bu durum için de böyle bir çözüm düşünülmüş. Bu kodlar birer kez kullanılabilir. Herhangi birini kullanarak hesabınıza giriş yapın ardından üstte belirttiğim yollardan tekrar gelip Kimlik Doğrulama Uygulaması'nı kapatın.

Bu konumda
İnstagram hesaplarının Google Authenticator ile eşleştirilmesini ve Google Authenticator'un nasıl devre dışı bırakılcağını gösterdim. Diğer konularda görüşmek üzere...

Son düzenleme:

Starzz

Üye
21 Haz 2015
238
58
Bende Linux Server'imde yaptım Google Auth. Gayet memnun kaldım. Burası içinde bir denemek isterim. Teşekkürler.

KΛRΛ

Uzman üye
26 Mar 2018
1,233
202
Bunu kurarken size verilen key'i kaydedin arkadaşlar sonra uygulamaya tek yıldız veriyorsunuz hesabıma giremiyorum diye 🤣
Elinize sağlık :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.