Google Drive “maalesef şu anda bu dosyayı görüntüleyemez veya indiremezsiniz” çözümü

SP

Deneyimli Moderatör
29 Eki 2018
2,745
625
uaGP7aV.png

Merhaba dostlar. İlla ki hayatınızda bir kere bile Google Drive'dan bir dosya indirmeye çalıştığınızda aşağıdaki gibi bir metinle karşılaşıp dosyayı indiremediğiniz olmuştur:

gdc5fnz.jpg

Google bu durumun çözümü olarak 24 saat beklemeyi öneriyor fakat eğer dosya çok fazla kişiye paylaşıldıysa ve o kişilerde bu dosyayı indirmeye çalışıyorsa isterseniz 1 yıl bekleyin yine de indiremezsiniz. Üstte yazan metin sadece formaliteden ibaret.

Sadece Google Drive ile indirme seçeneği koyan siteler için birebir çözümdür.

Çözüme geçelim.

E25bPhS.png

Size bunu anlatırken bazı yerlerin arayüzü İngilizce olmuş. Ben size Türkçe terimleriyle devam edeceğim.

İlk öncelikle indirmek istediğiniz dosyanın sayfasının indirme sayfasına girin ve "Oturum Aç" diyin:

54to3f5.png

Ardından e-posta ve şifrenizi girerek giriş yapın:

8abw1o3.png

Giriş yaptığınızda aynı sayfa tekrardan açılacak. Sağ üstte profil fotoğrafınızın 4 solundaki Drive logosunu içeren ikona tıklayın:

3754epz.png

Burada şimdi bu dosyanın kısayolunu ekleyeceğiz. Eklemek istediğiniz yeri seçip "Ekle" diyin. Ben "Drive'ım" yerini seçip devam ediyorum.

Ardından
Ana sayfa - Google Drive bağlantısını açın. Solda yer alan "Yeni" butonuna tıklayın:

ag7jajj.png

Buradan da "Yeni klasör" seçeneğine tıklayın. Oluşturacağınız klasöre herhangi bir isim girin ve onaylayın:

ob083tu.png

Yeni klasörünüz oluştuğunda, kısayolunu oluşturduğunuz dosyayı tutun ve oluşturulan klasöre sürükleyip bırakın:

d0lynrj.png

Sürükleyip bıraktıktan sonra klasörün üzerine gelip en sağda çıkacak olan üç noktaya basıp "İndir" diyin:

11lp7jl.png

a9fy798.png

"İndir" dedikten sonra dosyanın büyüklüğüne göre değişiklik gösteren bir bekleme süreniz olacak. 10.7GB'lik bir dosya için yaklaşık 3-4 dakika bekledim. Daha sonra inmeye başladı.

E25bPhS.png

LydexCoding

Moderasyon Ekibi Çaylak
24 May 2024
427
140
:)
uaGP7aV.png

Merhaba dostlar. İlla ki hayatınızda bir kere bile Google Drive'dan bir dosya indirmeye çalıştığınızda aşağıdaki gibi bir metinle karşılaşıp dosyayı indiremediğiniz olmuştur:

gdc5fnz.jpg

Google bu durumun çözümü olarak 24 saat beklemeyi öneriyor fakat eğer dosya çok fazla kişiye paylaşıldıysa ve o kişilerde bu dosyayı indirmeye çalışıyorsa isterseniz 1 yıl bekleyin yine de indiremezsiniz. Üstte yazan metin sadece formaliteden ibaret.

Sadece Google Drive ile indirme seçeneği koyan siteler için birebir çözümdür.

Çözüme geçelim.

E25bPhS.png

Size bunu anlatırken bazı yerlerin arayüzü İngilizce olmuş. Ben size Türkçe terimleriyle devam edeceğim.

İlk öncelikle indirmek istediğiniz dosyanın sayfasının indirme sayfasına girin ve "Oturum Aç" diyin:

54to3f5.png

Ardından e-posta ve şifrenizi girerek giriş yapın:

8abw1o3.png

Giriş yaptığınızda aynı sayfa tekrardan açılacak. Sağ üstte profil fotoğrafınızın 4 solundaki Drive logosunu içeren ikona tıklayın:

3754epz.png

Burada şimdi bu dosyanın kısayolunu ekleyeceğiz. Eklemek istediğiniz yeri seçip "Ekle" diyin. Ben "Drive'ım" yerini seçip devam ediyorum.

Ardından
Ana sayfa - Google Drive bağlantısını açın. Solda yer alan "Yeni" butonuna tıklayın:

ag7jajj.png

Buradan da "Yeni klasör" seçeneğine tıklayın. Oluşturacağınız klasöre herhangi bir isim girin ve onaylayın:

ob083tu.png

Yeni klasörünüz oluştuğunda, kısayolunu oluşturduğunuz dosyayı tutun ve oluşturulan klasöre sürükleyip bırakın:

d0lynrj.png

Sürükleyip bıraktıktan sonra klasörün üzerine gelip en sağda çıkacak olan üç noktaya basıp "İndir" diyin:

11lp7jl.png

a9fy798.png

"İndir" dedikten sonra dosyanın büyüklüğüne göre değişiklik gösteren bir bekleme süreniz olacak. 10.7GB'lik bir dosya için yaklaşık 3-4 dakika bekledim. Daha sonra inmeye başladı.

E25bPhS.png
Teşekkürler hocam, ihtiyacım olan bir konuydu :)

• Beğen
Tepkiler: SP

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.