Google İndexleme Hakkında Önemli Bir Bilgi

HackPower

Yeni üye
5 Ara 2009
14
0
Arkadaşlar Bu Makalemde Çok Önemli bir koyuya değinicem !!!

Aslında Bu Konuyu Açıklaması biraz zor. Zor olmasına ragmen yasanılan bu durumu anlatmak ıstıyorum.

Geçenlerde bir tasarım yaptım ve deneme amaçlı 2 ay süreyle makale yazı Yani içeriği sürekli güncelledim.

Siteni index sayfasında include (sayfa içine sayfa cagırma) Kullandım.

İndex sayfasında **** tag ları yerleştirdim. ve include ettiğim sayfalarada **** tag ları ekledım.

Siteyi tarayıcıda açtım ve index sayfasının kaynagını goruntule dedim.

Kaynakta index'e ait **** taglar ı gordum biraz aşşagıya indiğimde

include ettiğim **** taglar ilede karşılaştım.

Aradan 2 ay geçmesine ragmen google sitemin index i ni indexlemedi.

Bu Durumu Basta Anlamadım fakat sonra soyle bir acıklama getırdım.

Google siteyi indexlerken oncelıkle **** taglara bakıyor.

<**** name="keywords" content="benimsitem" />
<**** name="description" content="benimsitem" />
Şeklinde.

Prizdeki iki kabloyu bir birine deydirirseniz ne olur Şase Yapar Değilmi. Fakat İki Kabloda aynı yerden gelmektedir.

Google da Boyle bır mantığa Sahiptir.

index sayfasına include ettiğim sayfaların **** tag ları ile
index sayfasının **** tag ları Şase Yapmış ve google index i indexlememiş.

Bu Bilgiyi sizlerle paylaşmak istedim bir çok kişinin işine yarayacaktır inşallah.

Saygılarımla Ahmet Aksoy

gin

Yeni üye
15 May 2010
8
0
86
bilgi için teşekkürler dostum.

bi önemli bilgide benden olsun. sakın ola sitemiz tasarım aşamasında gibi ifadeler kullanmayın google bunuda indexliyebiliyor. resim kullanın ama arkadaşın bahsettiği gibi de 'keywords' 'description' ları unutmayın.

ByZeyd

Kadim Üye
19 Ağu 2009
5,484
0
Süper bi mantık yürütmüşsün teşekkür ederim, bu yöntemi bazı alanlarda kullanabiliriz aslında çok sağol:D

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.