Guitar Hero III: Legends of Rock - iNceLeMe

DoWn LiTe

Uzman üye
9 Nis 2007
1,608
33
emekli mod
Şöyle bir oyun olsa, grubumuzu kursak, şarkılar çalsak para kazansak.
Öyle bir oyun var zaten abi.
Nasıl, nerede?
Konsollarda Guitar Hero adında.
Hadi ya, oynayamayacağız desene.
Hayır oynayabileceğiz, artık Guitar Hero(GH) PC’de!

i1.jpg
i2.jpg
H'yu ilk gördüğüm zaman işte demiştim, işte tam benim istediğim oyun. Ama malesef bu güzelim oyun sadece konsollardaydı, bu yüzden oynama şansını bulamadım. Çok şey kaçırdığımı düşünüyordum. Şimdi GH3 elimde, ve düşündüğümden çok daha fazlasını kaçırdığımı anladım.

Geçtiğimiz yaz sırf can sıkıntısından internette küçük, bedava dağıtılan oyunlara bakarken Frets On Fire adında bir oyun gördüm. Oyanış prensibi GH gibiydi. Fakat bir klon oyunuydu. Her ne kadar 3 boyutlu sahne, interaktif seyirciler gibi özellikleri olmasa da sadece şarkıyı çaldığım için gaza geliyordum. Bundan başka Guitar Zero adlı bir oyuna daha rastladım. GZ'da 3 boyutlu sahne vardı fakat sadece kamera hareket ediyordu, bunun yanı sıra star power ve whammy bar etkisini veren eklentileri de vardı. Bu 2 oyunu oynarken harika bir haberle kendimden geçtim. Orijinal Guitar Hero bilgisayarlarımıza geliyordu. Fakat birkaç ay beklemem gerekiyordu. Bekleyiş sona erdi, Rock'ın efsanesini bilgisayarıma kurdum ve siz okuyucularımız için inceledim.

Opening Of Rock

Oyunu açıyoruz ve başlıyoruz videoları izlemeye(Her biri tek tek geçilebiliyor tabi). Açılışta tüm videolardan en çok beğendiğim Neversoftun videosuydu. Oyun için hazırlanmış introdan bile güzel olduğunu söyleyebilirim. Menüde tek ve çift kişilik kariyer, hemen oyna (quickplay), internet üzerinden çoklu oyun(multiplayer), eğitim-alıştırma(training), ayarlar(options) ve online seçeneği mevcut. Öncelikle ayarlara bir göz atalım.

Clean, Distortion, Options Of Rock!

Ses ve grafik ayarları pek çeşitli değil. Ses ayarlarında gitar,grup(vokal ve diğer enstrumanlar) ve efektlerin ses şiddetlerini ayarlayabiliyoruz. Grafik ayarlarında ise çözünürlük, grafik detayi, fizik modellemesi ve seyircileri açıp kapatabildiğimiz seçenekler mevcut.

i3.jpg

Grafik detayında 2 seçenek var. Biri düşük, diğeri ise yüksek. Düşük ayarları seçerseniz gölgeler kapanıyor, spotlar her yere vurmuyor ve kaplamalar çözünürlüklerinde fark oluyor. Yüksek grafik ayarlarında ise bu saydığım özelliklerin hepsi açık oluyor.

Böyle bir oyunda neden fizik seçeneği var dediğinizi duyar gibiyim. Eğer fizikleri kapatırsanız grup elemanları ne kadar kafa sallarsa sallasın saçları odun gibi aynı şekilde kalıyor. Saç sallama, kıyafetlerin bazı hareketleri ve şarkıyı çalamadığınızda gitarcının gitarını yere fırlatması dışında fizik adında başka birşey yok, fakat bu kadarı bile yeterli bence. Kalabalık seçeneğini kapattığınızda da sizi izleyen rockçıların yerinde yeller esiyor. Havaya şarkı çalıyorsunuz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.