Günümüz de ATATÜRK

Liprow

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
415
528

wp1854839.jpg

“Ben, manevi miras olarak hiçbir nas-ı katı, hiçbir dogma, hiçbir donmuş ve kalıplaşmış kural bırakmıyorum. Benim manevi mirasım, bilim ve akıldır. Benden sonra beni benimsemek isteyenler, bu temel mihver üzerinde akıl ve ilmin rehberliğini kabul ederlerse manevî mirasçılarım olurlar.”

Günümüzde Atatürk denildiğinde bir çok kişinin aklına “Atatürk Karşıtlığı” geldiğinden hiç şüphem yok.
Bildiğiniz üzere Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk toplumumuzun en temel değerler ilkesinin başında yer almaktadır.
Toplum Bilincinin eksikliklerinden yararlanmaya çalışan ve değerler ilkemizi yok sayan bir kesim insanın, bizleri etkileme gayesi ile tarihimizi yalanlama, aşağılama, ayrım yapma, kışkırtma gibi eylemlerinin günümüzde arttığının farkındayız.

WhatsApp-Image-2020-12-10-at-19.28.24-1.jpeg

Peki ne yapıyoruz?
Bize emanet edilen toprakların üstünde yaşarken, emanet edenleri unutuyor muyuz yoksa koruyor muyuz?
Bunun cevabını kendimize vermemiz en doğrusu olur.

9b7abc9d4546dc22eb897d40f1704a2a.jpg

“En büyük savaş, cahilliğe karşı yapılan savaştır.”

Bu sözün değerini, günümüz dünyasına baktığımızda rahatlıkla anlayabiliriz.
Tarihini bilmeden tarihçi kesilen, toprağını bilmeden tohum ekmeye çalışan insanları gerek sosyal medyada gerekse bir tartışma ortamında görmek ne yazık ki alışıla gelmiş bir durum gibi.
Bunun için alınan önlemlerin yeterlilik/yetersizlik düzeyini tartışmaktan ziyade insanları bilinçlendirmek adına çaba gösterenleri "Düşünce Özgürlüğü" adı altında susturmaya çalışanlara da verilebilecek en güzel cevap "Cumhuriyet" olurdu sanırım.

Konuyu özetleyecek olursak;

Türk'üm, doğruyum, çalışkanım,

İlkem: küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi özümden çok sevmektir.
Ülküm: yükselmek, ileri gitmektir.
Ey Büyük ATATÜRK!
Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim.
Varlığım Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.