Güvenli mesajlaşma uygulamaları!

Easter

Katılımcı Üye
14 Ağu 2022
398
448
Merhaba arkadaşlar, bu gün sizlere Güvenli mesajlaşma için önerilen uygulamaları paylaşıyorum.

7t4ovbs.png

Signal
San Francisco’da Open Whisper Systems ekibi tarafından Android ve iOS kullanıcıları için üretildi. Uygulamanın oluşturulması için gönüllü açık kaynak katkısında hibe yatırımı aldıklarını belirtiyorlar. EFF uygulamayı, 7 üzerinden 7 olarak puanlamış.

afca4zw.png

Telegram
EFF, Rusyalı Pavel Duroy tarafından geliştirilmiş Telegram’ın yalın olarak tam güvenli olmadığını söylüyor. Ancak Telegram içerisinde bulunan bir özellik olan gizli sohbet seçeneği EFF tarafından tam not almış. 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

jzjakd4.png

Snapchat
Daha çok fotoğraf alış verişi yapmak için kullanılan Snapchat’i de mesajlaşma uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca mesajların otomatik olarak silinmesi de çoğu kullanıcının işine gelebilir.
jthdy08.png

Threema
Threema uygulaması da güvenlik konusunda oldukça başarılı bir uygulama. Ancak uygulamanın ücretli olduğunu belirtmemizde fayda var. Ücretli olmasına rağmen birçok kullanıcı tarafından tercih edilen uygulamalar arasında. Uygulamanın Android ve iOS sürümü mevcut.

mrt7dx5.png

Pidgin
Windows işletim sistemi üzerinden eş zamanlı olarak birden fazla sohbet ağında oturum açma imkanı sağlayan bir sohbet programıdır. Kayıt dışı mesajlaşma eklentisi ile EFF kriterlerinin hepsini sağlayarak tam not almıştır.

Umarım faydalı bir konu olmuştur okuyan herkese teşekkürler.

Son düzenleme:

Easter

Katılımcı Üye
14 Ağu 2022
398
448
Telegram mı güvenli :) Sana dünyada rusa güvenilirmi
Hocam asla aklımdan geçeni yazmam formun başında da gördüğünüz gibi önerilen uygulamalar olarak yazıyorum. Adamlar güvenliklerini test etti. Ayrıca şunu da belirtmek isterim ki THT ailesi Telegram kullanıyor.

Telegram mı güvenli :) Sana dünyada rusa güvenilirmi
Anlıyorum, kullandığım VPN'e ben bile güvenmiyorum ama bir şekilde internete girmen gerekiyor, değil mi?

Moderatör tarafında düzenlendi:

0M42

Üye
8 Şub 2015
98
33
Sanal mesajlaşma uygulamalarında belkide hepsinde gizlilik sözleşmesi hikayedir, göz boyamadır. Devletlerin kendi büyükleri için çıkardığı özel uygulamalar hariç tabi.

Ben bunu sorun etmiyorum whatsapp/telegram kullanıyorum istedikleri mesajlarımı dilerlerse okuyabilirler. Ama özellikle bu ortamlarda güvende oluğunu zannedenler var

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,866
770
28
Merhaba arkadaşlar, bu gün sizlere Güvenli mesajlaşma için önerilen uygulamaları paylaşıyorum.

7t4ovbs.png

Signal
San Francisco’da Open Whisper Systems ekibi tarafından Android ve iOS kullanıcıları için üretildi. Uygulamanın oluşturulması için gönüllü açık kaynak katkısında hibe yatırımı aldıklarını belirtiyorlar. EFF uygulamayı, 7 üzerinden 7 olarak puanlamış.

afca4zw.png

Telegram
EFF, Rusyalı Pavel Duroy tarafından geliştirilmiş Telegram’ın yalın olarak tam güvenli olmadığını söylüyor. Ancak Telegram içerisinde bulunan bir özellik olan gizli sohbet seçeneği EFF tarafından tam not almış. 100 milyondan fazla kullanıcıya sahip.

jzjakd4.png

Snapchat
Daha çok fotoğraf alış verişi yapmak için kullanılan Snapchat’i de mesajlaşma uygulaması olarak kullanabilirsiniz. Ayrıca mesajların otomatik olarak silinmesi de çoğu kullanıcının işine gelebilir.
jthdy08.png

Threema
Threema uygulaması da güvenlik konusunda oldukça başarılı bir uygulama. Ancak uygulamanın ücretli olduğunu belirtmemizde fayda var. Ücretli olmasına rağmen birçok kullanıcı tarafından tercih edilen uygulamalar arasında. Uygulamanın Android ve iOS sürümü mevcut.

mrt7dx5.png

Pidgin
Windows işletim sistemi üzerinden eş zamanlı olarak birden fazla sohbet ağında oturum açma imkanı sağlayan bir sohbet programıdır. Kayıt dışı mesajlaşma eklentisi ile EFF kriterlerinin hepsini sağlayarak tam not almıştır.

Umarım faydalı bir konu olmuştur okuyan herkese teşekkürler.
Ellerine saglik

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.