Sızma Testleri Güvenlik kameralarına nasıl sızabilirim ?

sky2222

Katılımcı Üye
17 Nis 2020
487
6
Threadripper
Merhabalar ,
Bunun hakkında hiç bir yerde doğru-dürüst bilgi bulamadığım için soruyorum.Türkiye değil , dünya üzerinde başka ülkelerin otobüslerinde ve / veya kamusal alanlarında bulunan güvenlik kameralarına sızmak mümkün mü? Ve bu sorunun cevabı evet ise:
1.Nasıl sızılır?
2.Ne kadar güçlü bir internet bağlantısı gerektirir?
3.Yakalanma olasılığı nedir?
4.Yakalanılırsa nasıl bir cezai işlem uygulanır?
5.Bu yolla edindiğimiz bilgiler T.C. dahilinde mahkemeye kanıt olarak sunulabilir mi?

Bilgili arkadaşlardan yardım etmeleri önemle rica olunur.
Önceden teşekkür ederim.

Patrick Jane

Uzman üye
1 May 2019
1,499
3
Cehennem
Eğer kamera internet bağlantısı ile çalışıyorsa uzaktan sızabilirsin.
Eğer kablo yardımı ile bağlantı sağlanıyorsa uzaktan sızamazsın.
[ame="https://www.youtube.com/watch?v=-oju71xIB2M"]Bu Videoya[/ame] bir bak.
Burda dork ile kameralara sızmayı anlatmış.

mustafakodas

Yeni üye
31 May 2020
47
0
.
Merhabalar ,
Bunun hakkında hiç bir yerde doğru-dürüst bilgi bulamadığım için soruyorum.Türkiye değil , dünya üzerinde başka ülkelerin otobüslerinde ve / veya kamusal alanlarında bulunan güvenlik kameralarına sızmak mümkün mü? Ve bu sorunun cevabı evet ise:
1.Nasıl sızılır?
2.Ne kadar güçlü bir internet bağlantısı gerektirir?
3.Yakalanma olasılığı nedir?
4.Yakalanılırsa nasıl bir cezai işlem uygulanır?
5.Bu yolla edindiğimiz bilgiler T.C. dahilinde mahkemeye kanıt olarak sunulabilir mi?

Bilgili arkadaşlardan yardım etmeleri önemle rica olunur.
Önceden teşekkür ederim.

temelde güvenlik kamerasını kaydeden de bir sunucu yani bilgisayar onu tespit edip sızabilirsin yada kamerayı takan şirketlerin siteleri oluyor oraya kullanıcı adı şifre vs girerek internet üstünden izleyebiliyorlar o sitelerin güvenliğinin falza olduğunu sanmam kameranın ait olduğı şirketi tespit edebilirsin

ByQueny

Uzman üye
8 Ara 2018
1,281
1
Kameralar tek bir sisteme bağlıdır ordan izleniyordur sunucu bilgisayar vs değir bağlı olduğu ana sisteme sızarsan kontrolün altına alabilirsin tabi ki bu bir suç gerek ulusal gerek yerel olarak her devlet suç olarak sayıyordur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.