Güvenlik ve hukuki sorumluluk hakkında çok önemli duyuru..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Solo-Türk

TÜRK
2 Ağu 2011
6,805
69
Teşkilat
Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi Turk Hack Team ülkemizin açık ara en önemli hack ve güvenlik platformudur. Gerek üye sayısının, ( ki 750.000 e yaklaştık ) gerekse konu ve mesajların fazlalığı sebebiyle, çok ciddi mesai harcayarak düzeni sağlamaya çalışan yöneticilerimizin gözünden kaçan kötü amaçlı konu ve mesajlar olması kaçınılmaz..
Yönetim olarak sizlerden ricamız öncelikle böyle bir durumla karşılaştığınızda ihbar etmeniz veya bir yöneticiye bilgi vermeniz..

Ayrıca;

1-Hesabınızın güvenliği için şifrelerinizi mutlaka en az haftada bir değiştirin ve basit şifreler kullanmayın, mutlaka büyük, küçük harf ve rakam kombinasyonu olsun.Unutmayın sizin hesabınızla yapılacak her türlü illegal işlemden hukuken siz sorumlu olacaksınız.Şifrelerinizi ve kişisel bilgilerinizi hiç kimseyle paylaşmayın.Kişisel bilgilerinizi korumak sizin sorumluluğunuzda. Bu tarz bir illegal işlemden dolayı adli makamlardan talep gelmesi durumunda ip no, mail adresi vs bilgilerinizi vermemiz hukuki zorunluluk, hem siz üzülmeyin hem biz üzülmeyelim.

2-Her ne kadar forumda paylaşılan her türlü konuyu titizlikle takip etsekte takdir edersiniz ki zaman zaman gözden kaçabiliyor. Dolayısıyla, gerek sitemizden, gerekse başka sitelerden indirdiğiniz, program, belge, resim vb. dokümanları kişisel anti virüs programınızda taratın. Taratmadan kesinlikle bilgisayarınıza kurmayın. Bu tarz bir işlemden dolayı sisteminizin zarar görmesi durumunda sorumlu siz olacaksınız.

3-Forum içerisinde mp3, film, şifreli kanal yayını yapan linkleri paylaşmayın..

Hepinize iyi forumlar dileriz.

TURKHACKTEAM Yönetimi..

Son düzenleme:

harundemka4

Katılımcı Üye
17 Eki 2012
772
2
İstanbul
kötü amaçlı konu ve mesajlar olması kaçınılmaz..
Yönetim olarak sizlerden ricamız öncelikle böyle bir durumla karşılaştığınızda ihbar etmeniz veya bir yöneticiye bilgi vermeniz..

Bu Tür Şeyler Genelde Üyelikler Açıldığında Olduğu İçin Üyelikler Açıldığında Bir Kaç Yönetim Üyesinin Bu Kişileri Engelleme Amaçlı Çalışabilirler Diye Düşünüyorum .. :) İyi Forumlar ..

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
88
34
Gökyüzü
Uyarı ağırlıklı olarak yenileri ilgilendiriyor galiba.Ama doğruyu söylüyorum yıllardır o basit şifreyi kullanıyordum :D Değiştirmeye üşeniyordum.Mail adresimi güncelledim ve şifremi değiştirdim.2011 den beri aynıydı.

mehmet t

Katılımcı Üye
31 Eki 2013
626
0
nereye....
Bilgilendirme için teşekkürler en son şifre mi 2009yilinda deistirdim ama gerçekten çok zor bir şifre koydum anlamsizz kelimelerle dolu ve soru işaretleri kisa çizgi vs.

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,056
1
Bilgilendirme için teşekkürler en son şifre mi 2009yilinda deistirdim ama gerçekten çok zor bir şifre koydum anlamsizz kelimelerle dolu ve soru işaretleri kisa çizgi vs.

Ara sıra şifrelerinizi güncellerseniz daha iyi olur şifrenizi birisi keylogger,rat vs yollarla öğrenir, ama şifreyi değiştirmez hesaplarınızı kullanır.Benim şuanda yaptığım gibi elimde facebook hesap şifresi var ama değiştirmiyorum bu yüzden şifre yi arada güncellemek önemli.

DeneyimsizDenek

Özel Üye
20 Şub 2011
11,756
88
34
Gökyüzü
Ara sıra şifrelerinizi güncellerseniz daha iyi olur şifrenizi birisi keylogger,rat vs yollarla öğrenir, ama şifreyi değiştirmez hesaplarınızı kullanır.Benim şuanda yaptığım gibi elimde facebook hesap şifresi var ama değiştirmiyorum bu yüzden şifre yi arada güncellemek önemli.

Hele diyorum facemi niye kapattılar :D Şaka bir yana bu uyarı özellikle yeniler için geçerli olmalı bence.Bir de eklemek istediğim bir şey var şifreleriniz basit olmasın Allah aşkına.

Mail adresinizi de güncelleyin.Geçen bi konuya denk geldim.Adam smodlardan birine mesaj atmış şifremi unuttum ama mailimi de bulamıyorum irca etsem değiştirir misiniz? Elbette düzelmedi.

Bu yüzden yeni maillerinizi de güncelleyin.Benimki 2011 den kalmaymış :D Düzenledim hemen

mehmet t

Katılımcı Üye
31 Eki 2013
626
0
nereye....

Bu konuyu okuyup deistirdim

Abi gecen gun bi tane email attim kafamdan yemin edyom faceye girdi =D can sikintisindan yaptim hala inanbamiyom şifre 123456 bu ne ya bu kadar basit şifre olur mu
:D

Hesap Askıda

Uzman üye
12 May 2013
1,212
0
Bu konuyu okuyup deistirdim

Abi gecen gun bi tane email attim kafamdan yemin edyom faceye girdi =D can sikintisindan yaptim hala inanbamiyom şifre 123456 bu ne ya bu kadar basit şifre olur mu
:D

Aynen birde parayla site alıp kullanıcı adı şifreyi admin yapan zekaları kıt insanlar var.

mehmet t

Katılımcı Üye
31 Eki 2013
626
0
nereye....
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.