Hack Konusunda Kendimi Nasıl Geliştirebilirim?

oDeli

Yeni üye
21 Ağu 2017
4
3
selam aleyküm arkadaşlar;
hackere ilgim var bu konu hakkında ne yapılır nelerle ugraşmak kitap ise kitap okumak neye yönelmem lazım biraz ilgim var elimden geleni yaparım ne yapmam lazım bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz. teşekkür ederim iyi günler.

Eagleweb

Kıdemli Üye
8 May 2021
2,120
1,151
localhost/e8
Merhaba,
Dostum, Öncelikle Programlama dilini ve bilgini geliştirmen gerekecek. Sıfırdan başlayacak olsaydım Öğrenmeye Başlayacaklarım Şu Şekilde olurdu ;

• Algoritmalar ve temel mantığını ögrenirdim,
  • İngilizce dil bilgimi geliştirirdim,
  • Ben python ile başlamıştım ilk kodlamaya sana da öneririm ilk dil olarak,
  • Daha sonraki zamanlarda bölüm seçmek daha akıllıca olur (Full stack developer olmayacaksan.),
  • Siber güvenlik için Başta C, assembly dillerini bilmen gerekecek,
  • Ayrıca Linux işletim sistemlerine hakim olmayı öğrenirdim,
  • Web tasarımı için PHP,CSS,HTML vd. ögrenirdim,
  • Alaycı yazılımcı olmayacaksanız okul bu işin en önemli yeridir.

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,091
1,607
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;

Hack alanında kendinizi geliştirebilmenin yolu çok iyi ingilizce bilmekten geçer (Şahsi Görüşüm) Sebebi ise birçok hack tool , program vb araçlar ingilzce şeklinde yazılmış ve kullanıma sunulmuş olmasıdır.

Bunu hallettikten sonra programlama dilleri öğrenmen iyi olacaktır. Önerim ise Pythondur.

Onun dışında ufak bir başlangıç yapmak ister isen de dorklar ile sitelere bypass yapmayı deneyebilirsiniz.

Nonantiy

Moderasyon Ekibi Lider Yardımcısı
28 Haz 2020
1,980
1,077
Kayseri
Merhabalar,

ilk başta kendini bu alanda veya sektörde geliştirmek istiyorsan olabildiğince çok araştıracaksın. Kaynağı fark etmez olabildiğince araştıracaksın pratik yapıcaksın. Bu işi kendi kafanda çözdüğün'an önün açıktır.

İyi günle dilerim

Phoenix.py

Katılımcı Üye
9 Tem 2021
567
291
THT
selam aleyküm arkadaşlar;
hackere ilgim var bu konu hakkında ne yapılır nelerle ugraşmak kitap ise kitap okumak neye yönelmem lazım biraz ilgim var elimden geleni yaparım ne yapmam lazım bu konu hakkında bana yardımcı olur musunuz. teşekkür ederim iyi günler.
Merhaba,
Forumda bir sürü içerik var onlara bakmanı tavsiye ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.