Hack olayına nasıl başlarım ?

İttihatçıGenç

Yeni üye
11 Mar 2023
2
0
Beyler, bayanlar iyi günler yeni yeni bu işlere başlıyorum öncelikle bu işi bilenlerin bana detaylıca tavsiye vermelerini diliyorum.
1.Hack konusunda kendimi sıfırdan nasıl geliştirebilirim ?
2.Neler önerirsiniz ?
3.Nasıl ve nerde öğrenebilirim ?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Rewan

Asistan Moderatör
26 Kas 2020
1,829
1,363
Temel mantığı öğrenmek lazım , temel komutlar , araçlar , network , işletim sistemi bilgisi , yeterince yazılım bilgisi bazende dil bilgisi gerekli olucaktır. Ctf çözebilirsiniz metasploit table 2 üzerinden bilerek açık bırakılmış portlar üzerinde deneme yapabilir , web for pentester üzerinden SQL, xss gibi temel zaafiyetleri derleyebilirsiniz temeli kavrayınca yolu kendiniz çizebilirsiniz zaten umarım yardımcı olmuşumdur iyi forumlar dilerim.

İttihatçıGenç

Yeni üye
11 Mar 2023
2
0
Temel mantığı öğrenmek lazım , temel komutlar , araçlar , network , işletim sistemi bilgisi , yeterince yazılım bilgisi bazende dil bilgisi gerekli olucaktır. Ctf çözebilirsiniz metasploit table 2 üzerinden bilerek açık bırakılmış portlar üzerinde deneme yapabilir , web for pentester üzerinden SQL, xss gibi temel zaafiyetleri derleyebilirsiniz temeli kavrayınca yolu kendiniz çizebilirsiniz zaten umarım yardımcı olmuşumdur iyi forumlar dilerim.
Teşekkür ederim. Bu işte ciddi anlamda uzmanlaşmak için programlama ve yabancı dil öğrenmek şartmı ?

Rewan

Asistan Moderatör
26 Kas 2020
1,829
1,363
Teşekkür ederim. Bu işte ciddi anlamda uzmanlaşmak için programlama ve yabancı dil öğrenmek şartmı ?
Şart değil ama bilirseniz çok büyük bir yol katedersiniz yazılım dili lazım olur web'de ingilizce kod terminal gibi yerlerde lazım olur örnek olarak
SQL açığı php
Xss açığı JavaScript
Bunları bilmeniz sizlere çok kolaylık sağlayacaktır en azından arka planda dönen mantığı öğrenmiş olursunuz

hoaydar

Yazılım Ekibi
18 Ocak 2023
489
412
/system32
Beyler, bayanlar iyi günler yeni yeni bu işlere başlıyorum öncelikle bu işi bilenlerin bana detaylıca tavsiye vermelerini diliyorum.
2.Neler önerirsiniz ?
Öncelikle linux bilgini geliştirmelisin ondan sonra işletim sistemleri ağ yapıları gibi konular hakkında bilgi sahibi olmasın eğitimi para ile de alabilirsin ancak ücretsiz eğitimlerde mevcut eğer ücretli bir şekilde alacaksan bu siteyi öneririm proglamlama dillerini öğrenmelisin python php ile başlayabilirsin bunlar temel ve öğrenmesi kolay yazılım dilleridir
iyi forumlar...

'pump

Hunter
9 Ara 2022
1,380
2,970
Ağ Kablolarında Geziyor

Grimner

Adanmış Üye
28 Mar 2020
6,309
4,723
Arkadaş senden sıkça sorulanları istememiş :D reklam yapmaa artıkkkk :D
Evet, ikisi de şart. Bilinçsiz bir şekilde iş yapmak farklı sistemi bilip iş yapmak farklı.
Forumda bunla ilgili aşırı derecede konu var, biraz incelersen çok iyi konulara ulaşabilirsin.
@'pump önermiş mesela https://www.turkhackteam.org/konular/siber-guvenlik-s-s-s-sikca-sorulan-sorular.2029647/ bu tarz konularla başlayabilirsin.

UmutSuzDum

Katılımcı Üye
1 Ara 2018
630
137
Yeni Zelanda
2.Neler önerirsiniz ?
dostum bana göre herkes boş şeyler demiş toplam 1500 zonesi olan biri olarak söylüyorum defacer olmak istiyosan web hacking sql xss v.s ilk olarak öğrenme bence ilk olarak arbitrary file upload'dan başla GET POST olarak html den kod aktarmayı CSRF öğren brute force öğren sonra ise sql ve xss öğrenebilirsin ve yeni çıkan zero dayleri takip edebilirsin önereceğim site: CXSECURITY.COM Free Security List telegramda crack exploit kanalllarına girebilirsin yada birileriyle arkadaşlık kurup ondan istiyebilirsin onun dışında diyecek başka birşeyim yok ama herkesin dediği gibi xss sql den başlama tek açık bunlar değil...

Rewan

Asistan Moderatör
26 Kas 2020
1,829
1,363
Ayrıca bu konuya da bir bak derim istediğin sorunun cevabı burda detaylıca yazyor

SoloBM

Yeni üye
30 Ocak 2023
5
1
2.Neler önerirsiniz ?
Merhaba bende bu konuda kendimi geliştirmeye çalışıyorum atıl hocanın kursunu tavsiye ederim ingilizce gerçekten şart galiba bende bi kursa gitmeyi düşünüyorum onun dışında tryhackme ye bir göz atabilirsiniz atıl hocanın kurslarına ise udemy üzerinden ulaşabilirsiniz haricinde ise sıfırdan eğitim ile ilgili internette veya d&r da kitaplar satılıyor bakmanızı tavsiye ederim.

fsKS

Üye
11 Şub 2023
137
74
2.Neler önerirsiniz ?
Merhaba,

1. Kendinizi hack konusunda geliştirmek istiyorsanız, öncelikle bu konuda temel bilgilere sahip olmanız gerekiyor. Bunlar arasında ağ yapıları, işletim sistemleri, programlama dilleri ve güvenlik protokolleri gibi konular yer alabilir. Bu konuları öğrenerek temel bir bilgi birikimine sahip olabilirsiniz. Ardından, hack konusunda daha derinlemesine bilgi edinmek için çeşitli kaynaklar kullanabilirsiniz.
  2. Önerilerim şunlar olabilir:
  • Kendinize bir hedef belirleyin ve bu hedefe ulaşmak için hangi becerileri öğrenmeniz gerektiğini belirleyin.
  • Öncelikle temel güvenlik konularını öğrenin. Bu, bilgisayarınızın güvenliğini sağlamak için de önemlidir.
  • Yerel topluluklarda hack konusunda uzman kişilerle tanışın ve onların tavsiyelerinden yararlanın.
  • Çeşitli online kaynaklardan (bloglar, videolar, kitaplar) yararlanın.
  • Pratik yapmak için sanal makine veya hack lab ortamlarını kullanın.
  1. Hack konusunda öğrenmek için çeşitli kaynaklar mevcut. İnternet üzerinde birçok blog, videolar, eğitimler ve kurslar bulabilirsiniz. Udemy, Coursera, edX gibi platformlarda hack konusunda eğitimler de mevcut. Ayrıca hack topluluklarına katılarak ve bu alanda uzman kişilerle etkileşime geçerek de öğrenebilirsiniz. Ancak unutmayın, bu konuda öğrenmeniz gereken birçok şey olduğu için öğrenme süreci uzun ve sabır gerektiriyor.

'Mergen

Hunter
27 Kas 2022
256
183
2.Neler önerirsiniz ?
BTK akademiyi veya udemy i açıyorsun, etik hacker kurslarına başlıyorsun. Bu kadar.

Gauloran

Global Moderatör
7 Tem 2013
8,125
610
local
siber güvenlik bölümünde taipan ın siber güvenliğe giriş kılavuzunu okuyabilirsin.

SadraxamLokumu

Yeni üye
29 Mar 2023
21
4
2.Neler önerirsiniz ?
benim sana tavsiyem UDEMY de istediğin her şey için kurs alabiliyorsun. Orada Atıl Samancıoğlu da ders veriyor kurslaın indirimsiz hali biraz pahalı ama sitede sık sık indirim yaplıyor takip edip Atıl Samancıoğlunun derslerini alabilirsin ben öyle başladım zaten AS'yi biraz araştırırsan işinin PİİRİ olduğunu görüceksin sana nacizane tavsiyem bu yöndedir. İyi çalışmalar dilerim.

Kanbiçer

Yeni üye
9 Eyl 2021
48
16
17
2.Neler önerirsiniz ?
Sana tavsiyem udemy den ders alabilirsin ve benim önerim battal koç olurdu fiyatlar yüksek görünebilir ama genelde indirimli dir bazen 27 liraya kadar düşmektedir ve en uygun site yine udemy dir kendimi reklam yapıyormuş gibi hisetim

Buda ileri seviyesi bu işi meslek haline getirmeni sağlar

Bu işlerde sana başarılar.😀😀

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.