Hack The Box Dancing CTF WriteUp

ElChapoİpV4

Moderasyon Ekibi Çaylak
10 Tem 2021
708
800
24
2dioqa2.png

HERKESE MERHABALAR BUGÜN HACK THE BOX PLARTFORMUNDA OLAN DANCİNG CTFİNİ ÇÖZECEĞİZ

shp4vi9.png

SORU 1

What does the 3-letter acronym SMB stand for? {3 harfli kısaltma SMB ne anlama geliyor?}
Server Message Block
SORU 2
What port does SMB use to operate at? {smb hangi portu kullanıyor?}
smb 455 portunu kullanır
SORU 3
What is the service name for port 445 that came up in our Nmap scan? {Nmap taramamızda çıkan 445 numaralı bağlantı noktasının hizmet adı nedir?}
Burda nmap taramamızı gerçekleştiriyoruz

k8s8bbp.PNG

Gördüğünüz gibi 445 portunda çalışan servis
microsoft-ds
SORU 4
What is the 'flag' or 'switch' we can use with the SMB tool to 'list' the contents of the share? {Paylaşımın içeriğini 'listelemek' için SMB aracıyla kullanabileceğimiz 'bayrak' veya 'anahtar' nedir?}
Burada listelemek için kullanılan parametreyi soruyor -L parametresidir
SORU 5
How many shares are there on Dancing? {Dans'ta kaç paylaşım var?}
Hemen smbclient kullanarak -L parametresi ile listeleyelim

amb4oqv.PNG

evet
4 paylaşım olduğunu görüyoruz
SORU 6
What is the name of the share we are able to access in the end with a blank password? {Sonunda boş bir şifre ile erişebildiğimiz paylaşımın adı nedir?}
ADMİN$ denediğimde olmadığını gördüm $ olan paylaşımlarda şifre olduğuna kesinlik getirip WorkShares paylaşımına bağlandığımda şifresiz giriş yapabildim

crxgsr8.PNG

Soru 7
What is the command we can use within the SMB shell to download the files we find? {Bulduğumuz dosyaları indirmek için SMB kabuğu içinde kullanabileceğimiz komut nedir?}
GET
SORU 8
Submit root flag {Bayrağı gönder}
soru 6 da gördüğünüz gibi 2 adet kullanıcı var Amy.J den get komutu ile txt dosyasını indirdim şimdide James.P kullanıcısına bakalım..
s8wanz1.PNG

bunuda indirdiğimize göre bakalım neler yazıyor
4rqbti1.PNG

Flagımızı bulduk.
BU ŞEKİLDE CTF ÇÖZÜMÜMÜZ BİTİYOR. BURAYA KADAR OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM
ESEN KALIN
rjddlnm.png

JohnWick51

Uzman üye
20 Mar 2022
1,866
770
28
2dioqa2.png

HERKESE MERHABALAR BUGÜN HACK THE BOX PLARTFORMUNDA OLAN DANCİNG CTFİNİ ÇÖZECEĞİZ

shp4vi9.png

SORU 1

What does the 3-letter acronym SMB stand for? {3 harfli kısaltma SMB ne anlama geliyor?}
Server Message Block
SORU 2
smb 455 portunu kullanır
SORU 3
What is the service name for port 445 that came up in our Nmap scan? {Nmap taramamızda çıkan 445 numaralı bağlantı noktasının hizmet adı nedir?}

k8s8bbp.PNG

Gördüğünüz gibi 445 portunda çalışan servis microsoft-ds
SORU 4
What is the 'flag' or 'switch' we can use with the SMB tool to 'list' the contents of the share? {Paylaşımın içeriğini 'listelemek' için SMB aracıyla kullanabileceğimiz 'bayrak' veya 'anahtar' nedir?}
SORU 5

amb4oqv.PNG

evet 4 paylaşım olduğunu görüyoruz
SORU 6
What is the name of the share we are able to access in the end with a blank password? {Sonunda boş bir şifre ile erişebildiğimiz paylaşımın adı nedir?}
ADMİN$ denediğimde olmadığını gördüm $ olan paylaşımlarda şifre olduğuna kesinlik getirip WorkShares paylaşımına bağlandığımda şifresiz giriş yapabildim

crxgsr8.PNG

Soru 7
What is the command we can use within the SMB shell to download the files we find? {Bulduğumuz dosyaları indirmek için SMB kabuğu içinde kullanabileceğimiz komut nedir?}
GET
SORU 8
soru 6 da gördüğünüz gibi 2 adet kullanıcı var Amy.J den get komutu ile txt dosyasını indirdim şimdide James.P kullanıcısına bakalım..
s8wanz1.PNG

4rqbti1.PNG

Flagımızı bulduk.
ESEN KALIN
rjddlnm.png
Ellerine saglik

MuhammedTr768

Kıdemli Üye
7 Kas 2021
2,933
1,815
31
MyKrallife
2dioqa2.png

shp4vi9.png

SORU 1

Server Message Block
SORU 2
smb 455 portunu kullanır
SORU 3

k8s8bbp.PNG

Gördüğünüz gibi 445 portunda çalışan servis microsoft-ds
SORU 4
SORU 5

amb4oqv.PNG

evet 4 paylaşım olduğunu görüyoruz
SORU 6

crxgsr8.PNG

Soru 7
GET
SORU 8
s8wanz1.PNG

4rqbti1.PNG

Flagımızı bulduk.
ESEN KALIN
rjddlnm.png
Eline sağlık dostum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.