Hacker'ı deşifre etmek

freebsd

Üye
24 Nis 2020
135
62
2 yıl önce bir github makalesi paylaşmıştım, bu makale içerisinde bir hacker'ı nasıl deşifre ettiğimi ingilizce olarak anlattım.
ÖZET: Hacker domain veya subdomain takeover yoluyla, domainleri ele geçiriyordu, bunu fark ettikten sonra, bu takeover işlemlerinin github üzerinden yapıldığını gördüm, daha derine indiğimde, hacker'ın kişisel hesaplarına kadar bulabildim, ek olarak hacker'ın 12 bin tane domain/subdomain'i ele geçirebileceğini de fark ettim. hacker'ı github'a bildirdim ve tüm projeleri + 600 küsür takeover işlemini böylelikle sonlandırmış oldum. ek olarak 40 küsür diğer hack işlemini de github a bildirdim ve listesini paylaştım, ilginizi çekebilir diye paylaşıyorum, domain subdomain takeover konusuna da belki ileride değinebilirim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.