Hackerlar, Dışişleri Bakanlığını Hackleme Yöntemi Paylaştı

Ghost Killer

Harici Saldırı Timleri Koordinatörü
13 Ocak 2019
11,318
7,709

Türkiye hakkında giderek daha fazla başlık açılmaya başlanan dark web platformlarında bu kez “Dışişleri Bakanlığı nasıl hacklenir?” başlıklı bir gönderi paylaşıldı.

Günümüzde dark web platformlarında kişisel bilgiler, veri tabanları, güvenlik zafiyetleri gibi pek çok başlıkta binlerce paylaşım bulmak mümkün. Siber tehdit aktörlerinin bilgi alışveriş pazarlarından biri olan dark web platformları, dünya üzerinde içerik sayılarını artırırken Türkiye başlıklı paylaşımlar da giderek artıyor.

Bunun son örneklerinden biri bir aktörün “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı nasıl hacklenir” başlıklı paylaşımı oldu.

hst6zuo.jpg

“DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI NASIL HACKLENİR”

Bir “eğitim” dersi niteliğinde yaptığı paylaşımda Dışişleri Bakanlığı’nın nasıl hackleneceğini anlatan tehdit aktörü, bunun için yönergeler verdi.

Tehdit aktörü, Dışişleri Bakanlığı’nı hacklemek için yapılacak ilk işin bir Nmap taraması olduğunu belirtip sunucuların işletim sistemine, işletim sistemlerinin sürümlerine ve buradan çıkacak sonuçla bir güvenlik zafiyeti belirleyip sisteme erişim elde etmeye çalışılması gerektiğini vurguladı.

Anonim olmanın gerekliliğine vurgu yapan aktör, diğer aktörlere TOR kullanmalarını tavsiye etti.

q6iq2ex.jpg

iUBacd.gif

w1sd0m

Katılımcı Üye
28 Mar 2020
699
626
/802.1x/
Eline sağlık,
devletimiz ve milletimiz için siber güvenlik alanında daha fazla insan kaynağına ihtiyacımızın olduğu aşikar.

Netsbordo

Üye
6 Şub 2022
61
17
Ülkemiz çıkarları için öğrenilmesi zorunlu olduğu aşikar olan mesele siber güvenlik.Simdi top tüfek ile de bir yere kadar!

Speedy Gonzales

Katılımcı Üye
12 Kas 2021
637
297
in every technology system

Türkiye hakkında giderek daha fazla başlık açılmaya başlanan dark web platformlarında bu kez “Dışişleri Bakanlığı nasıl hacklenir?” başlıklı bir gönderi paylaşıldı.

Günümüzde dark web platformlarında kişisel bilgiler, veri tabanları, güvenlik zafiyetleri gibi pek çok başlıkta binlerce paylaşım bulmak mümkün. Siber tehdit aktörlerinin bilgi alışveriş pazarlarından biri olan dark web platformları, dünya üzerinde içerik sayılarını artırırken Türkiye başlıklı paylaşımlar da giderek artıyor.

Bunun son örneklerinden biri bir aktörün “Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı nasıl hacklenir” başlıklı paylaşımı oldu.

hst6zuo.jpg

Bir “eğitim” dersi niteliğinde yaptığı paylaşımda Dışişleri Bakanlığı’nın nasıl hackleneceğini anlatan tehdit aktörü, bunun için yönergeler verdi.

Tehdit aktörü, Dışişleri Bakanlığı’nı hacklemek için yapılacak ilk işin bir Nmap taraması olduğunu belirtip sunucuların işletim sistemine, işletim sistemlerinin sürümlerine ve buradan çıkacak sonuçla bir güvenlik zafiyeti belirleyip sisteme erişim elde etmeye çalışılması gerektiğini vurguladı.

Anonim olmanın gerekliliğine vurgu yapan aktör, diğer aktörlere TOR kullanmalarını tavsiye etti.

q6iq2ex.jpg

iUBacd.gif
basarabılırlerse tabi :) eline saglık hocam

"KARAHANLI"

Kıdemli Üye
17 Mar 2022
2,614
3,346
Россия
Devletimizin Siber askerleri varkene onların alacagı bizden tek şey ucan tepik olucaktır

Onlara Ucan Tepigi İtinayla basacagız

ülkemizin tht ve diger hack grubları varkane gelecekleri varsa görecekleri de var komutanım !

Ben Bu Konudan Anladıgım kadarıyla Yani Ülkemiz Bir siber tehtit altında olabilirmi

böyle bişi varza elimizden geleni yapmaya hazırız komutanım yukarıda belirtigim gibi

Kolay gelsin iyi forumlar komutanım

20 Haz 2021
199
53
22

hst6zuo.jpg

q6iq2ex.jpg

iUBacd.gif
forumun onion linki mevcut mudur ?

icehead

Uzman üye
19 Şub 2022
1,137
833
Bunların çoğu çoluk çocuktur windows'ta tor yükleyip hackercilik oynuyorlar ah bir bilseler bağlandıkları çıkış noktalarının %60'i polisin elinde olduğunu :) daha fazla ilerlerlerse hapiseneye postalanacaklar.

ByZehirx

Yaşayan Forum Efsanesi
10 Şub 2012
12,380
1,989
Dinlenmede.
Android Sayesinde Yabancı Kaynakları takip etme alışkanlığı edindim.
Günde ThT sitesine 20 giriyorsam mutlaka 10 kezde yabanci forumlara giriş yapıyorum
Bir çok kaynak paylaşılıyor türkiye hakkindan ve bunlari yetkililerde mutlaka görüyordur ve gelişen yöntemlere karşı alınan ciddi tedbirler oldugunuda görüyoruz o yüzden şahsen ben rahatım. :)

YolunYolcusu

Katılımcı Üye
28 Haz 2021
330
152
Android Sayesinde Yabancı Kaynakları takip etme alışkanlığı edindim.
Günde ThT sitesine 20 giriyorsam mutlaka 10 kezde yabanci forumlara giriş yapıyorum
Bir çok kaynak paylaşılıyor türkiye hakkindan ve bunlari yetkililerde mutlaka görüyordur ve gelişen yöntemlere karşı alınan ciddi tedbirler oldugunuda görüyoruz o yüzden şahsen ben rahatım. :)
Hocam ağzınıza sağlık :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.