Hangi Dil Bana Daha Uygun

Charles_

Üye
18 Tem 2022
51
6
Hobi olarak yazılıma başladım. Bu işi meslek olarak değilde kendimce bişeyler tasarlamak için öğrenmeye başladım. Çokca dil değiştirdim ama benim istediğim alanlara uyacak bir dil bulamadım. Yapay zeka ve Oyun tasarımı alanında kod yazmak istiyorum. Şuan aklımda 2 dil var Python ve C#. Python kolay syntax lı Yapay Zeka alanında iyi ve artık telefondan bile yazabileceğiniz bir dil ama oyun konusunda diğer dillerin yanında çok düşük kalıyor, öbür yandan C# zor syntaxlı oyun tasarımında iyi, Pythona göre yüksek performanslı ama yapay zeka alanında diğer dillerin yanında düşük ve düzgün bir şeyler yapabilmek için Visual Studio gibi devasa bir İDE'ye gerek duyuyor. Çok kararsız kaldım sizce hangi dil bana uygun?

Not: Hangi diller derken sadece C# ve Python ile sınırlı olmaya bilir bu diller dışında çok dil araştırmadım belkide istediklerime uyacak bir dil vardır.

LydexCoding

Moderasyon Ekibi Çaylak
24 May 2024
248
85
:)
Hobi olarak yazılıma başladım. Bu işi meslek olarak değilde kendimce bişeyler tasarlamak için öğrenmeye başladım. Çokca dil değiştirdim ama benim istediğim alanlara uyacak bir dil bulamadım. Yapay zeka ve Oyun tasarımı alanında kod yazmak istiyorum. Şuan aklımda 2 dil var Python ve C#. Python kolay syntax lı Yapay Zeka alanında iyi ve artık telefondan bile yazabileceğiniz bir dil ama oyun konusunda diğer dillerin yanında çok düşük kalıyor, öbür yandan C# zor syntaxlı oyun tasarımında iyi, Pythona göre yüksek performanslı ama yapay zeka alanında diğer dillerin yanında düşük ve düzgün bir şeyler yapabilmek için Visual Studio gibi devasa bir İDE'ye gerek duyuyor. Çok kararsız kaldım sizce hangi dil bana uygun?

Not: Hangi diller derken sadece C# ve Python ile sınırlı olmaya bilir bu diller dışında çok dil araştırmadım belkide istediklerime uyacak bir dil vardır.
Yazılımın temellerini anlaman ve el çabukluğu kazanma, doğru araştırmaları nasıl ve nerden yapacağını öğrenebilme açısından bence python ile başla.

Birde ben C dillerine hiç bakmadım, hangisi daha kolay bir onu araştır bence. Birbirlerine benziyorlardır diye düşünüyorum. Basitten zora doğru öğrenirsen daha rahat olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.