Hangi İşletim Sistemi Daha İyi

DarkCaptain

Yeni üye
14 Mar 2017
38
0
merhaba arkadaşlar bilgisayarımda windows 7 kullanıyorum ama hangi işletim sistemi daha iyi yardımcı olursanız sevinirim

BeatSnow

Katılımcı Üye
7 Mar 2016
470
5
Hacam en güncel işletim sistemi daha iyidir. Tavsiyem windows 10 olur lakin bilgisayarınızın özellikleri iyi değilse windows 10 kurarak dahada yavaşlatmaya lüzum yok.

DarkCaptain

Yeni üye
14 Mar 2017
38
0
Hacam en güncel işletim sistemi daha iyidir. Tavsiyem windows 10 olur lakin bilgisayarınızın özellikleri iyi değilse windows 10 kurarak dahada yavaşlatmaya lüzum yok.

hepinize teşekkür ederim sagolun

cor-vo

Yaşayan Forum Efsanesi
23 Tem 2013
7,984
1
122
Bilgisayarın Windows 10'un minimum sistem gereksinimlerini yani;

1 GHz işlemci,
32 bit için 1, 64 bit için 2 GB RAM,
32 bit için 16, 64 bit için 20 GB sabit disk alanı

Karşılıyorsa Windows 10, sistemin için en iyisi olacaktır. Yeni sürümler çıktıkça yazılımcılar onu daha hızlı, daha hafif ve daha kullanışlı hale getirmek için uğraşıyorlar. Daha fazla sistem istesin diye değil.

Ve tabii birde Linux var, ben uzun süre kullandım ve gayet memnun da kaldım. Sende kendine böyle bir yol belirleyip, Linux macerasına atabilirsin kendini :)

Kolay gelsin; Linux dağıtımlarını derlediğim konuya buradan ulaşabilirsin.
http://www.turkhackteam.org/linux/1...eceginiz-en-iyi-linux-dagitimlari-cor-vo.html

VITALLION

Özel Üye
12 Nis 2013
10,988
30
27
Merhaba,

Bilinenin aksine en güncel sistem en iyidir diye bir şey yoktur. Örnek vermek gerekirse, Windows 7, şu anda 10'dan daha stabildir. Windows 10 ilk kurulduğunda performans bakımından gayet iyi olsa da, güncellemeler ile başarısız bir sisteme dönüşmektedir.
Özellikle RAM ve İşlemci gücünüz düşükse Windows 7'de kalmanızı şiddetle tavsiye ederim.

İyi forumlar...

Lycis

Katılımcı Üye
29 Nis 2016
516
0
Hangi amaç Doğrultusunda kullandığına göre değişir. Penterasyon testleri için kali Linux. Oyun için Win10. Win10 7'ye göre biraz daha iyi.

plas1211

Katılımcı Üye
12 Ağu 2015
888
0
merhaba arkadaşlar bilgisayarımda windows 7 kullanıyorum ama hangi işletim sistemi daha iyi yardımcı olursanız sevinirim

Böyle bir soru sorsanda alacağın cevabı (win 7/8/10,debian...) pcne kurma. En iyisi güncel olanıdır arkadaşların da dediği gibi.

Fakat donanımın yetersiz ise güncel olanı kurma. Açıkcası kasar,donar.

Windows 7 kaldırabilecek bir donanıma windows 10 kurulmaz. Çünkü windows 10 kasacaktır.

Aynı şey diğer programlar için de geçerli. Zorunda değilseniz her programın güncel sürümünü kurmayın.

MRDreAmsTR

Kıdemli Üye
25 Ara 2015
2,466
2
Türkiye
bilgisayrınız iyi değilse kesinlikle w7 bilgisayarınız iyiyse özellikle ekran akrtınız dx12 destekliye w10 muhtemelen orta hallidir pc niz bu yuzden w7 de kalın iyi forumlar

MoldyAres38

Katılımcı Üye
20 Ağu 2016
800
0
Merhaba;

Bu konuyu ele alabilmek için öncelikle bilgisayarınızın özellikleri hakkında bilgili olmalıyız. Eğer sağlam bir bilgisayara sahipsen en güncel ve benim görüşüm ile en uygun işletim sistemi olan Windows 10' u tavsiye ederim. Ben şahsen Windows 10 kullanıyorum. Tabi ki size kalmış... Diğer üyelerin fikirlerine saygı duyarım.

İYİ FORUMLAR :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.