Oyun Hangi Oyun motorunu Kullanmalıyım ?

AhmetYagiz

Yeni üye
1 Tem 2020
44
1
Selamın Aleykum, ben yazlım dili bilgisi olarak c++, c# ve python biliyorum c# a daha yatkınım bu güne kadar kendimi geliştirmek için unity ile oyunlar geliştirdim şimdi ise aklımda yapmak istediğim bir proje var fakat oyun motoru olarak unity mi kullansam emin değilim çünkü aklımdaki proje minecraft tarzı blocklardan oluşan bir oyun sizce böyle bir tür için hangi oyun motorunu kullanmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.

Rx

Kıdemli Üye
12 Ocak 2021
2,316
1,446
(nowhere) in
Selamın Aleykum, ben yazlım dili bilgisi olarak c++, c# ve python biliyorum c# a daha yatkınım bu güne kadar kendimi geliştirmek için unity ile oyunlar geliştirdim şimdi ise aklımda yapmak istediğim bir proje var fakat oyun motoru olarak unity mi kullansam emin değilim çünkü aklımdaki proje minecraft tarzı blocklardan oluşan bir oyun sizce böyle bir tür için hangi oyun motorunu kullanmalıyım? yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler.
Unreal Engine Kullanabilirsiniz.

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
Merhaba, minecraft tarzı bir oyun için Unity seçmenizin gelişmeniz için iyi bir seçim olduğunu düşünmekle beraber kendinizi daha iyi bir yerlere götürmek için Minecraft oyununda kullanılmış olan Unreal Engine kullanabilirsiniz.

Diğer oyun motorlarını biraz daha farklı oyunlar için kullanabilirsiniz.

Fikir oluşturması için motorlar ile alakalı videolar;

Unity
Unreal Engine
Armory3D Blender
GODOT Engine

Son düzenleme:

xeax

Uzman üye
15 Şub 2021
1,111
578
localhost
C# daha yakınsan ve güzel işler başarabiliceğini düşünüyorsan unity öneririm ama C++'da biliyorsan unreal enginede kullanabilirsin. aslında bu senin birazda özgüvenine bağlı eğer hangisiyle daha rahatsan ve daha çok güveniyorsan onu kullanmanı tavsiye ederim.

Aşırı büyük projelerde çıkarmayacaksan unity tercihimdir unreal engine birazcık zordur.

Nonantiy

Global Moderatör
28 Haz 2020
2,006
1,102
Kayseri
Merhabalar,

eğer C# yatkınlığın var ise Unity'i kullanabillirsin. Fakat söyle bir gerçek varki daha profesyonel olarakta Unreal Engine'yi kullanman gerekmektedir. Fakat bunu kullanabilmek için C ve C++ dillerine hakkim olman gerekmektedir. İyi günler dilerim sağlıcakla kalın.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.